Гангстери на скутерах

Іванофранківці, які позавчора (22 травня) прогулювалися набережною Бистриці, з подивом спостерігали за роботою водолазів, які, зрештою, дістали з дна річки один із двох розшукуваних скутерів. Перехожі не знали, що причиною тривалих підводних пошуків був не нещасний випадок, а зухвале пограбування ще минулої п’ятниці однієї з філій Райфайзенбанку Аваль в Івано-Франківську.

Карпатський салют Європі

Так далеко на захід (від Києва до Рахова — понад 700 кілометрів) і так високо (місцевий парк відпочинку «Буркут» розташований на кількох терасах в оточенні гір, найвища з яких — Менжул) «Народна самооборона» ще не просувалася, хоча, як зазначив її лідер Юрій Луценко, за кілька місяців поїздок по Україні на подібних зустрічах побувало вже понад 200 тисяч громадян.

Душпастирам — імперативне кадило?

Перехід настоятеля автокефального храму в селі Вікторів Галицького району в лоно греко-католицької церкви став останньою краплею, що переповнила чашу терпіння митрополита Галицького УАПЦ Андрія. «Я пропоную встановити своєрідний мораторій на перехід священиків, аби зупинити цей хаос, — сказав «УМ» владика Андрій. — Навіть за СРСР була передбачена певна процедура, яка унеможливлювала подібні дії. Тоді існувала так звана реєстрація, яка впорядковувала систему богослужіння в конкретному храмі: священик отримував указ від єпископа і дозвіл від комітету у справах релігії. Якщо він залишав прихід, то автоматично позбавлявся права займатися тут душпастирською діяльністю».

Кузьма — персона нон грата?

Кузьма — персона нон грата?

Комунальники вже ретельно поприбирали місця наймасовіших гулянь із нагоди отриманого 345 років тому Івано-Франківськом (тоді Станіславом) Магдебурзького права, проте місто досі гуде, обговорюючи виступ Кузьми «Скрябіна» на фінальній і головній події свята — концерті біля міського озера. Від вульгарних реплік та анекдотів, якими фронтмен «Скрябіна» присмачував культурну програму в ролі конферансьє, шаленіли маси підлітків, що зібралися на розрекламоване дійство під відкритим небом, і ніжилися їхні батьки та організатори святкування. До всього, концерт транслювала у прямому ефірі одна з місцевих телестудій. У фіналі Кузьма зі сцени закликав підігріту алкоголем молодіжну аудиторію починати кохатися і співати разом його переінакшену пісню з нецензурними вставками.

П'ять куль для прикарпатського «регіонала»

Інцидент, що трапився в ніч з минулої неділі на понеділок в Івано-Франківську, продовжує обростати різноманітними чутками і коментарями. За офіційною версією, як повідомив «УМ» начальник прес-служби прикарпатської міліції Василь Гультайчук, правоохоронні органи про постріли на вулиці Коновальця дізналися лише тоді, коли потерпілий депутат Івано-Франківської міськради Ігор Халаменда — з вогнепальними пораненнями грудей, обличчя та шиї — потрапив у реанімаційне відділення міської клінічної лікарні №1. З'ясувалося, що біля під'їзду одного із житлових будинків не з'ясована поки що особа п'ять разів (імовірно, з револьвера системи «Наган») вистрелила в депутата-«регіонала», котрий перебував у салоні власного авто.

Дива тюремного натхнення

Дива тюремного натхнення

У Коломийській чоловічій виправній установі №41, розташованій у селі Товмачик, нині відбувають різні строки покарання 1042 особи, засуджені вперше, але за важкі злочини, зокрема вбивства. Свого часу, в 1994 році, тут уперше в історії пенітенціарної системи незалежної України був освячений фундамент «повноформатного» православного храму, згодом зведеного і розписаного в давньоруському стилі руками осіб, позбавлених волі. Нині у виставочному залі івано-франківського художнього музею експонуються роботи, зокрема й духовного змісту, що потрапили сюди з-за колючого дроту Товмачицької колонії.

Мільйон — на дитячі забави. Буде ще...

Мільйон — на дитячі забави. Буде ще...

В останнє десятиліття архітектурне обличчя Івано-Франківська, особливо його історичної частини, зазнало масштабної реконструкції та реставрації, а за темпами будівництва обласний центр Прикарпаття впевнено посідає в державі провідні позиції. Проте будівельні компанії, зацікавлені передусім у надприбуткових квадратних метрах житла, зазвичай ігнорують колись традиційну дитячу відпочинкову інфраструктуру. Без коштів на ремонт і догляд занепадають й існуючі дитячі майданчики.

Після святих — Іван Франко та Леся Українка

Підготовку до Великодніх свят в обласному центрі Прикарпаття прикрасила цікава мистецька подія — презентація ікон, створених руками Надії Соломки з допомогою спиць та голки. Аби пройти складний шлях від плетiння невибагливих ужиткових речей до образів святих і дебютної виставки, майстрині знадобилося цілих 42 роки.

Із перебіжчиком — не по дорозі

Братання «другого номера» виборчого списку «Нашої України» з коаліціянтами Януковича—Мороза—Симоненка викликало обурення не тільки серед мешканців Івано-Франківщини, котрі традиційно підтримують національно-патріотичні сили українського політикуму, а й у середовищі місцевих однопартійців перебіжчика.

Нюх — понад усе

Коли і куди зникла одинока 70-річна мешканка села Павлівка Тисменицького району, не знав ніхто: старенька останнім часом хворіла склерозом і зазвичай не залишала свого обійстя. Відсутність господині помітила сусідка Галя. Невдовзі на пошуки бабусі зібралося мало не півсела, проте до настання сутінків не вдалося виявити жодних її слідів, що викликало у павлівчан недобрі передчуття.