Турецьку сесію завершили на «відмінно»

Так, схоже, складається, що останніми роками нашим спортсменам на багатьох стартах стає все тяжче конкурувати з суперниками з більш розвинених країн. Трохи дивно, але державі чомусь все одно, де атлет здобуває нагороду — на чемпіонаті світу серед еліти, на мало представницькій першості Європи чи на універсіаді, куди їдуть в основному студенти-аматори. За словами держтренера з легкої атлетики Валерія Александрова, за перемогу на світовій першості легкоатлетам країна виділила «аж» по дві тисячі доларів, а на XXIII студентських іграх у Туреччині — по п'ять, ще й почесне звання майстрів спорту міжнародного класу на доважок.

Київський плацдарм для майбутніх зірок

Київський плацдарм для майбутніх зірок

Уже п'ятий рік поспіль на кортах НСК «Олімпійський» проводиться турнір пам'яті однієї з найкращих тенісисток СРСР, багаторазової чемпіонки Європи, переможниці юнацького Уїмблдону Марини Крошиної. Минулого тижня «Меморіал Крошиної» зібрав у столиці близько двохсот юних талантів з України, Росії, Білорусі й Молдови. Цей старт є одним із тих, що відкривають публіці імена перспективних тенісистів, котрі з часом займуть провідні позиції у своїх країнах, а то й на міжнародній арені.

Чорноморський апетит

Після не надто вдалих виступів на недавніх чемпіонатах світу з водних видів спорту й легкої атлетики представники України вирішили задовольнити свої амбіції на універсіаді в Туреччині. Але й ті, хто вигравав «дорослі» старти, не проти повторити успіх на студентських. Так, просто до Ізміра з Гельсінкі полетів наш свіжоспечений чемпіон у стрибках у висоту Юрій Кримаренко.

Турецькі іспити українців

Від минулого четверга в турецькому Ізмірі тривають ігри XXIII літньої універсіади. Ясна річ, далеко не всі найсильніші атлети світу беруть участь у студентських змаганнях. Дехто не вважає за потрібне мати вищу освіту, дехто не проходить за віком, а декого подібні форуми не приваблюють через їхній посередній рівень або малі суми призових. Ті ж, хто таки раз на два роки приїздить на універсіади, мають свої задуми.

Українському Тайгеру Вудсу — 17 років

Українському Тайгеру Вудсу — 17 років

Відомо, що гольф — гра елітна, а отже, недешева. Мабуть, навіть делекі від цього виду спорту вболівальники бачили посмішку темношкірого американця Тайгера Вуда — чемпіона світу й найбагатшого спортсмена планети. В Україні ж справжніх полів для гольфу немає взагалі. Зелена галявина для найпростішого варіанта «дорогої» гри займає площу в три гектари, а облаштувати її «по повній програмі» коштує близько ста тисяч доларів. Повноцінне ж поле розміститься на території у 100 га, і витратити на нього треба кілька мільйонів.

Бойові розборки в кабінетах

Бойові розборки в кабінетах

Одним із головних своїх завдань «спортивний» міністр Юрій Павленко назвав необхідність погасити конфлікти, які існують у багатьох федераціях. Якщо раніше учасники боротьби за пальму першості воліли з'ясовувати стосунки всередині свого виду спорту самотужки, що, однак, не призводило до позитивних результатів, то останнім часом з'явилася мода розбиратися в судах. Уболівальники вже були свідками чвар поміж боксерами, гімнастами, тенісистами й футболістами, а тепер потреба наводити «в хаті лад» судовими методами виникла і в майстрів тхеквондо.
Причиною конфлікту є боротьба за визнання Міністерством у справах молоді, сім'ї і спорту, тобто за державну підтримку і водночас — фінанси, необхідні досить популярному в Україні бойовому мистецтву, представленому, до того ж, у програмі Олімпійських ігор. На часі — визнання міжнародне; йдеться про можливість проведення в Україні чемпіонату Європи 2007 року. Та чи стане це можливим до кінцевого з'ясування стосунків?

Туринські смолоскипи з українських рук

Туринські смолоскипи з українських рук

Олімпійські ігри часто стають визначною подією на все життя не тільки для спортсменів, які беруть у них участь, а й для тих «сторонніх», хто якимось чином потрапляє до епіцентру подій. Почесне право торкнутися — у буквальному сенсі — олімпійських ідеалів здобувають факелоносці. У липні минулого року Київ був одним із 37 міст світу, де побував вогонь Олімпу, перш ніж запалати на стадіоні Афін. Естафета вогню наступної Олімпіади — «білої», що відбудеться у лютому 2006-го в італійському Турині, стартує в Римі 8 грудня цього року. За два зимові місяці олімпійський смолоскип із гаслом єднання всіх людей планети навколо принципів олімпізму здолає 11 300 км.

Нашi цiнностi — лiпшi?

Нашi цiнностi — лiпшi?

Завтра завершується перший — лише «кваліфікаційний» —етап великого змагання за право прийняти футбольне Євро. 21 липня — останній термін подання заявок на участь у конкурсі на проведення чемпіонату Європи-2012. Перед відправленням до штаб-квартири УЄФА, розташованої у швейцарському Ньоні, документів спільної заявки та її обгрунтування Польщі й України у Києві відбулося засідання робочої групи щодо підготовки нашої країни до тендеру. Головував на зібранні віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко, польську сторону представляв заступник міністра національної освіти і спорту РП Єжи Чишевський.

Кращий молодець

Кращий молодець

Позавчора на багатоденній гонці «Тур де Франс» відбувся п'ятий етап — між містами Шамбор і Монтаржи. На фініш дистанції довжиною 183 км спортсмени знову прийшли великою групою, в якій було 184 велосипедисти із 189, заявлених у «Великій петлі». Першим заповітну лінію перетнув австралієць Роббі Маківен (3 год. 46 хв.), який на мить випередив бельгійця Боонена, не давши тому здобути у Франції вже третю «етапну» перемогу. На рівнинній трасі середня швидкість переможця склала 48,6 км за годину.