Напівдорозі втратили половину

До єврокубкової осені дотягнули чотири наші команди — у баталіях Ліги Європи позавчора Україна втратила двох своїх представників. Від «Таврії» нічого іншого не чекали, а от «Дніпро» з його великими амбіціями на внутрішній арені мав би грати гідніше, однак поступився польському середняку. Валідольним, але зрештою радiсним вийшов успіх «Металіста» й «Карпат».

Вдома все допомагає

Вдома все допомагає

Позавчорашній ігровий день став щасливим для команд, які грали вдома, — квінтет господарів у повному складі промарширував до групового турніру Ліги чемпіонів. Причому лондонський «Тоттенхем» і словацька «Жиліна» вперше виступатимуть на такому високому рівні. І якщо для англійських клубів участь в основному раунді найпрестижнішого клубного турніру Європи — звична справа, то зі Словаччини туди потрапляє лише третя команда. Наші західні сусіди зуміли розбити принципового суперника з Чехії — особливо постарався 21–річний гамбійський форвард Мамаду Сіссе.

За останню соломинку

За останню соломинку

Сьогодні для наших національних команд настає час «Ч»: аби потрапити на Євробаскет–2011, вони мусять лише перемагати. У випадку поразки і дівчата, і чоловіки залишаться аутсайдерами своїх відбіркових груп.

Вчіться ті, хто не навчився

Вчіться ті, хто не навчився

Позавчорашні єврокубкові баталії наших клубів подарували різноманітні емоції. Мабуть, очікувано «Таврію» «побили» в Леверкузені, а «Металіст» виграв на Кіпрі. «Карпати» ж, швидше, перевершили сподівання, ледь не взявши гору в турецькому «пеклі», а от «Дніпро» розчарував домашньою поразкою «Леху». Утім матчі з поляками ніколи не давалися українцям легко. І все ж залишається шанс виправити ситуацію наступного четверга.

Перед останнім кроком

Перед останнім кроком

Слідом за Україною, Білоруссю й Росією Молдова може стати четвертою державою з колишніх радянських республік, якій удалося пробитися до групового турніру Суперліги. Принаймні позавчорашній матч тираспольського «Шерифа» під дощем у Базелі подарував гостям надію на успіх за підсумком двох поєдинків.

Вперто й завзято

Як у Києві, так і в інших чотирьох містах Європи, кваліфікаційні матчі Ліги чемпіонів позавчора тривали в запеклій боротьбі. По–різному склалися два принципові регіональні дербі за участю чемпіонів своїх країн. У скандинавському протистоянні недавній завсідник Суперліги, «Русенборг», мінімально здолав у Тронхеймі опонента з Данії, що нікому не гарантує легкого життя в повторній зустрічі. Цікаво, що за обидві команди відзначилися колишні гравці англійської прем’єр–ліги — Іверсен (екс–«Тоттенхем») і Гронк’яр (екс–«Челсі»).

Марнування шансів

Марнування шансів

Минулої суботи наші «гуллівери» сильної й прекрасної статі мали довести свою силу на європейському рівні. Утім обидві команди поступилися посереднім опонентам на останніх хвилинах поєдинків.

Надія на фініш

Судячи з результатів виступів наших атлетів після Олімпіади–2008, помітно, що вітчизняна «королева спорту» переживає спад. На минулорічному чемпіонаті світу українці не здобули жодної медалі, так само відбувається й на нинішньому єврофорумі в Барселоні. За потрапляннями до вісімки найкращих наші традиційно ходять серед лідерів, але ж цінуються передусім сходження на п’єдестал.

Виїзна сесія

Сумський стадіон «Ювілейний» уже дев’ять років стоїть в очікуванні матчів високого рівня. Бувало, розіграти Кубок України сюди навідувалися «Динамо» й «Шахтар», торік тут проводили двобій за Суперкубок України. Але «на постійній основі» трибуни сучасної арени, розрахованої на 26 тисяч глядачів, спостерігають хіба за перипетіями баталій у другій лізі. Та й то нинішнього літа ФК «Суми» ледь не наказав довго жити — добре що знайшов фінансову підтримку в російського бізнесмена Костянтина Григоришина. А позавчора арена дочекалася ще одного «серйозного» поєдинку — ФФУ довірила Сумам провести фінал Кубка України серед жінок (до речі, він уперше відбувся не на столичному НТЦ ім. Баннікова. Близько двох тисяч місцевих глядачів і група підтримки з Харкова скористалися правом вільного входу, аби оцінити майстерність двох найкращих вітчизняних команд — чернігівської «Легенди» й харківського «Житлобуду–1». Публіка доброзичливо підбадьорювала учасниць матчу в прагненні приборкати «Джабулані», а грали дівчата саме цим підступним м’ячем.

Наразі стежимо

Континентальний форум у Барселоні набирає обертів. Якщо в перший день атлети розіграли три комплекти медалей, то вчора — вже шість. На ранок середи лідерство в командному заліку захопили росіяни — тріумфатори попереднього чемпіонату Європи. Після «золота» в чоловічій ходьбі на 20 км наступного дня Ольга Каніскіна, Аніся Кірдяпкіна й Віра Соколова окупували весь п’єдестал у жіночій.