Держдума оцінила ВВП

Держдума оцінила ВВП

Сьомого травня Віктора Януковича чекають у Москві — минулий/майбутній президент Росії Володимир Путін сподівається бачити главу Української держави на своїй інавгурації нарівні з очільниками Білорусі й Казахстану, з якими спільно будує Євразійський економічний союз. Олександр Лукашенко й Нурсултан Назарбаєв, за словами керівника справами президента РФ Володимира Кожина, вже прийняли запрошення. Приїдуть і давні друзі ВВП — скандальний екс–прем’єр–міністр Італії Сильвіо Берлусконі та колишній канцлер ФРН, а нині — найманий менеджер «Газпрому» Герхард Шредер.

Рука Москви — «відфотошоплена»

Рука Москви — «відфотошоплена»

Якщо своєю заявою про «інформаційну атаку» проти «його скромної персони» й Російської православної церкви патріарх Кирил прагнув відновити довіру до скомпрометованої діями деяких її очільників РПЦ, то йому це не вдалося. Навіть навпаки — персона предстоятеля виявилася вляпаною в черговий скандал. Як уже писала «УМ», днями, поскаржившись на «потужну антицерковну риторику», Святійший Кирил (Гундяєв) принагідно заявив, що годинник «Брегет», який помітили в нього на руці під час візиту в Україну — це «колаж».

«Киці» совісті

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» (Amnesty International) визнала в’язнями совісті трьох учасниць скандального російського колективу Pussy Riot. Назва колективу в перекладі означає «Заколот киць», або «Бунтівні кицюні» (це «цензурний» переклад, оскільки англійською слово pussy означає й «неофіційну» наз­ву жіночого статевого органа). І дівчата її «відпрацьовують» сповна. «Киці» називають себе феміністською панк­групою й організовують «нелегальні акції в нелегальних місцях» — від виступу на даху слідчого ізолятора до Красної площі, де дівчата напередодні президентських виборів у Росії безстрашно прокричали пісню «Путін зассал». Проте найрезонанснішою виявилася їхня остання акція: «молебень» «Богородіца, Путіна прогоні!» в Храмі Христа Спасителя.

Москва у вогні

Москва у вогні

Останні два дні у Москві пройшли під знаком резонансних пожеж. І якщо перша з них, у вежі «Восток» ділового центру «Москва–сіті», обійшлася без жертв, то в другому випадку все склалося набагато трагічніше. У вогні, що охопив Качалівський ринок, загинуло щонайменше 17 людей. Усі — нелегальні працівники з Таджикистану...

Афіни знову провинилися

Афіни знову провинилися

Замість розширитися, як планувалося, Шенгенська зона незабаром може ще й зменшитися. Нагадаємо, «в черзі» на приєднання до Шенгенської угоди стоять Болгарія та Румунія, проте їх вступ заблокувала Голландія. Натомість із Шенгену можуть виключити Грецію. Як повідомив міністр цивільного захисту Греції Міхаліс Хрісохідіс, розпрощатися зі спільним європейським візовим простором Афінам доведеться, якщо до літа не буде вжито дієвих заходів щодо боротьби з нелегальними мігрантами.

До Москви — пообідати

До Москви — пообідати

Пафосний саміт країн Євразійського економічного співтовариства, який почався позавчора в Москві, так і не завершився створенням «російської відповіді» Євросоюзу. Пере­шкодою на шляху до перетворення організації в Євразійський економічний союз за принципом ЄС стала позиція Білорусі. Москві не вдалося переконати президента РБ Олександра Лукашенка в тому, що рішення в майбутньому ЄЕС треба ухвалювати вищою радою, а не на рівні держав. Мінськ наполягає, що кожна країна–учасниця нового утворення повинна мати право блокувати рішення союзу — і таким чином залишатися бодай частково незалежною.

Язик — у роті, а в державі — мова

Державна мова в Латвії єдина — латиська. І, попри активне небажання значної частини латвійського суспільства напружувати мозкові звивини, так залишатиметься й надалі. На референдумі, що відбувся минулої суботи, громадяни Латвії не підтримали ініціативу товариства «Родной язык» і висловилися проти надання російській статусу другої дер­жавної мови. «За» проголосувало менше 25% виборців із тих майже 70%, що прийшли на виборчі дільниці. Щоправда, значна частина російськомовного населення (319 тисяч із 2,1 мільйона, або близько 15% від загальної кількості громадян) країни не має права голосу. Зате ті, хто має, продемонстрували надзвичайно високу явку. Ще б пак, адже «узаконення» російської мови для росіян у країнах Балтії — справа принципу.

Хто за Путіна?

Хто за Путіна?

Що ближче до президентських виборів, то скандальнішою стає виборча кампанія у Росії. Щоправда, скандальністю пронизаний передусім інтернет, у якому росіян хоч і мільйони, та все ж безумовна меншість від загальної кількості виборців.

Бунтівний рай

Бунтівний рай

На Мальдівських островах, де так полюбляє відпочивати українська «еліта», стався «поліцейський переворот». Президент Мальдівської Республіки (населення — близько 400 тисяч осіб), демократ Мохамед Нашид, учора був змушений подати у відставку після того, як група офіцерів поліції вчинила заколот і захопила державне телебачення. Як повідомляє Бі­Бі­Сі, у телезверненні до нації Нашид заявив, що пішов на такий крок, аби не застосовувати силу проти власного народу. Раніше мальдівські військові, задіявши сльозогінний газ, розігнали демонстрацію прибічників попереднього глави держави Момуна Абдул Гаюма, який автократично правив Мальдівами впродовж 30 років (до 2008­го). Серед учасників мітингу були і поліцейські.