І ДЕ той ФОЛТ?

Те, чого так боялися власники доларових «заначок», поки що відкладається: дефолту США, принаймні до кінця цього року, не буде. Як повідомили в неділю ввечері президент Барак Обама та спікер палати представників Джон Бейнер, Білий дім і республіканська опозиція, яка має більшість у Конгресі, досягли–таки компромісу, що дозволить країні уникнути оголошення про неплатоспроможність.

Соціалісти здалися

Соціалісти здалися

Прем’єр–міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро вирішив оголосити дострокові парламентські вибори. Як повідомив глава іспанського уряду на зустрічі з журналістами після останнього перед сезоном літніх відпусток засідання кабінету міністрів, їх буде призначено на 20 листопада. Це на чотири місяці раніше від запланованого терміну.

Смоленська катастрофа: винні всі

Польська урядова комісія на чолі з міністром внутрішніх справ Єжи Міллером представила остаточні підсумки розслідування авіакатастрофи президентського Ту–154 під Смоленськом у квітні 2010 року. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, у доповіді немає слова «провина», оскільки комісія не мала на меті назвати відповідальних за те, що сталося.

Кривавий ХАМАм

Кривавий ХАМАм

Закрита від іноземної преси Сирія залишається однією з найбільш гарячих точок на Близькому Сході. Минулої неділі внаслідок дій урядових сил безпеки у місті Хама, яке останнім часом залишається центром повстанської протидії режиму президента Башара Асада, загинуло 113 осіб. Заворушення тривають і в інших містах — загалом по країні минулої неділі загинуло понад 150 прихильників опозиції. Повідомляють про це арабські телеканали, адже західним журналістам працювати в Сирії не дозволяють.

І шумить, і гуде, і з гори суне

І шумить, і гуде, і з гори суне

Щонайменше 31 людина загинула, 27 вважаються зниклими безвісти та 36 отримали поранення внаслідок тропічного шторму «Нок–тен», який атакував Філіппіни. Ще близько 600 тисяч людей були змушені залишити свої домівки, рятуючись від стихії в безпечніших районах. Учора в епіцентр урагану потрапив острів Лусон, який частково опинився під водою. Призупинено роботу морських портів, скасовано десятки авіарейсів. Напівзатопленими виявилися кілька міст країни, а автошляхи заблоковані внаслідок зсувів розмоклого ґрунту.

«Сполучених штатів» з ЄС не вийде

Затяжна економічна криза та фінансові проблеми в зоні євро змушують лідерів Європейського Союзу переглянути бачення майбутнього цього утворення як федерації на кшталт Сполучених Штатів Європи і шукати альтернативи цій формулі.

Нестримано й неадекватно

Дводенна криза, спричинена спробою поліцейського спецназу Косова «Роса» захопити контрольно–пропускний пункт на адміністративній лінії розмежування з центральною Сербією, в середу ніби стихла — косівські силовики відступили після приходу миротворчих підрозділів НАТО. Проте вчора конфлікт розгорівся з новою силою, після того як група самооборони з сербського анклаву вранці атакувала і спалила згаданий КПП у населеному пункті Яриньє. Розташовану неподалік базу НАТО косівці закидали «коктейлями Молотова».

Кіно на Лідо

Учора оголосили програму 68–го Венеційського кінофестивалю (31 серпня — 10 вересня). На «левів» цьогоріч полюватимуть такі акули кіновиробництва, як Джордж Клуні («Середина березня»/The Ides of March, політичний трилер про систему виборчих кампаній у США), Девід Кроненберг («Небезпечний метод»/A Dangerous Method, де Кіра Найтлі лікується то в Юнга, то у Фрейда), Роман Поланський («Різня»/Carnage, цей фільм він розпочав, будучи ще під арештом у Швейцарії), Філіп Гаррель («Спекотне літо»/Un еtе Brulant) та Олександр Сокуров («Фауст», в основі фільму — перша частина поеми Гете). У позаконкурсній програмі постануть: дебютна режисерська робота Мадонни W.E. (про роман британського короля Едварда VIII, який коштував йому трону), фільм Аль Пачіно «Дика Саломея»/Wild Salome (де він зіграє Ірода), остання картина Стівена Содерберга «Зараза»/Contagion (як ми пам’ятаємо, не так давно режисер заявив про кінець режисерської кар’єри) та реконструйована версія фільму Роберто Росселліні India, Matri Bhumi.

Мале, але кусюче

Мале, але кусюче

У Косові — новий спалах насилля. У понеділок увечері косівська поліція здійснила спробу перебрати під свій контроль два пропускні пункти в анклаві етнічних сербів на півночі цієї частково визнаної держави. Вони розташовані на кордоні з Сербією на північ від міста Мітровіца. Місцеві серби перекрили дороги і стали чинити збройний спротив поліцейським Косова. Один із них від отриманих поранень учора помер.