Космічна бабуся

Космічна бабуся

72–річна італійська акторка румунського походження Глорія Коко має шанс через кілька місяців здійснити мрію свого життя — полетіти у космос. Якщо це справді відбудеться, Глорія стане найстарішою європейкою, що будь–коли залишала межі земної атмосфери. «Космічна бабця», як її охрестили журналісти, мешкає у Римі і вже встигла пройти три цикли підготовки до польоту та спеціальні медичні обстеження. Тепер їй залишається лише очікувати старту корабля, який відбудеться з космічного центру НАСА у штаті Техас. Цей науково–дослідницький політ буде організовано в рамках приватного проекту «Спейсленд» — першої неурядової агенції космічних польотів, яка, втім, тісно співпрацює з Європейською та Італійською космічними агенціями.

Дарта Вейдера і Опру об’єднав «Оскар»

Американська академія кіномистецтв оголосила у Лос–Анджелесі прізвища цьогорічних лауреатів почесного «Оскара» за життєвий внесок у мистецтво кіно. Нагадаємо, два роки тому кіноакадеміки вирішили вручати почесних «золотих чоловічків» окремо від основної церемонії нагородження. Тепер «Оскари» за вислугу років видають у рамках щорічного губернаторського балу в торгово–розважальному центрі «Голлівуд енд Хайленд», де також розташований кінотеатр «Кодак», у якому щороку відбувається «оскарівська» церемонія. Цього року захід призначено на 12 листопада.

Хепі бьоздей, містер Обама!

Хепі бьоздей, містер Обама!

У Трояндовому саду Білого дому вчора було людно й весело: 44–й президент США Барак Обама відзначав свій 50–й день народження. Нинішній господар Білого дому — лише третій президент, який відзначить цей ювілей на найвищій державній посаді. До Обами полудень віку в президентському кабінеті зустрічали Теодор Рузвельт (1908 року) та Білл Клінтон, якому 50 виповнилося у 1996–му.

З палацу — в клітку

З палацу — в клітку

У Поліцейській академії на околиці Каїру вчора стартував судовий процес над колишнім президентом Єгипту Хосні Мубараком. Тяжко хворого 83–річного екс–главу держави доставили до столиці гелікоптером зі шпиталю Шарм–ель–Шейха, де він перебував останні чотири місяці під охороною, і внесли до судової зали на ношах. Поруч із ліжком Мубарака на лаву підсудних посадили двох його синів, Алаа та Гамаля, а також колишнього міністра внутрішніх справ країни Хабіба Адлі і шістьох високих чиновників з його адміністрації. Перед початком судового засідання під будівлею Поліцейської академії відбулися сутички прибічників і противників колишнього президента, з яких одна людина загинула та 15 отримали поранення. Перед тим заворушення спалахнули і в Шарм–ель–Шейху, коли старого екс–главу держави, у якого виявили онкологічне захворювання, забирали з тамтешнього госпіталю.

Франк і єна — на вагу золота

Директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард привітала домовленість республіканців та демократів у Конгресі США, які змогли–таки підняти планку державного боргу й не допустити технічного дефолту найбільшої економіки світу. «Ця угода корисна як для американської, так і для загальносвітової економіки, оскільки знижує міру невизначеності на ринках та зміцнює фінансову репутацію Сполучених Штатів», — вважає глава МВФ.

Колія завдовжки 5 мільярдів

У Південно–Африканській Республіці введено в експлуатацію першу на Чорному континенті лінію швидкісної залізниці. Колія завдовжки 80 кілометрів, спорудження якої обійшлося у більш ніж 30 мільярдів рандів (близько 5 мільярдів доларів США), з’єднала міжнародний аеропорт Йоганнесбурга зі столицею країни — Преторією.

Стоїть і не падає

Палата представників Конгресу США після довгих дебатів, суперечок і вагань схвалила–таки компромісний план зменшення бюджетного дефіциту, узгоджений раніше між Білим домом та представниками опозиційної Республіканської партії. Доля голосування в Конгресі, де демократи перебувають у меншості, була невідомою до останнього моменту. Зрештою законопроект підтримали 268 конгресменів (174 республіканці і 96 демократів), «проти» висловився 161. Учора о 19–й годині за київським часом документ мав бути поставлений на голосування в Сенаті, але це вже лише формальність, оскільки у верхній палаті Конгресу більшість належить Демократичній партії. Одразу після схвалення в Сенаті документ мав підписати президент Барак Обама. Світ врятовано: США уникли дефолту, а планета – чергової фінансової кризи.

Рубають гілку, на якій сидять

Греція знову страйкує — цього разу свої вимоги уряду висунули таксисти. На роботу вони не виходять іще з 18 липня, але з 1 серпня їхня акція протесту набула ще жорсткiших форм. Як повідомляє «Євроньюз», водії таксі заблокували міжнародний аеропорт Іракліон на острові Крит, місцевий порт та кілька головних автомагістралей континентальної частини Греції. Головними заручниками такої ситуації стали тисячі закордонних туристів, яким доводиться йти більше кілометра пішки з валізами під спекотним сонцем через лінію блокади до аеропорту. Ті, кому бракує фізичної підготовки, нерідко запізнюються на свої авіарейси.

Дві голови, два колеса, а посередині...

Дві голови, два колеса, а посередині...

У прем’єр–міністра Росії Володимира Путіна позавчора був молодіжний бенефіс. Цього року на молодіжному форумі «Селігер» (за назвою однойменного озера), який щорічно проводить у Тверській області пропутінський рух «Наші» (вони ж — «нашисти», «путінюгенд», «піонери Путіна), ВВП був поза конкуренцією. Президент Дмитро Медведєв надав перевагу візиту до Калінінградської області, і хоча на кожному кроці табором Путіну щось та нагадувало про соратника–суперника, у серцях молоді панував лише один його світлий образ: як відомо, у росіян що «с глаз долой» — те «із сєрдца вон».