Маленький та міцний горішок

Справжнє диво трапилося днями в Маріуполі на Донеччині: маленька дівчинка Аміна, якій було рік і три місяці, схоже, справді народилася у сорочці. Як передає інтернет–сайт «Форум», у звичайній маріупольській квартирі на восьмому поверсі перебувало сімейство: молода мама поралась на кухні, батько щось робив по господарству, а з маленькою Амінкою бавилася бабця, тримаючи малу за руки, поки та скакала на гірці подушок, складених на дивані просто біля підвіконника.

З Українського дому — в асоційовані члени

З Українського дому — в асоційовані члени

Учорашній міжнародний форум «Україна–Європа», який проходив в Українському домі у Києві, став, радше, розмовою про зовнішню політику України. У «програмній» промові Президента Віктора Ющенка основними зовнішньополітичними темами були стосунки з Євросоюзом та Росією. Глава держави спробував надати прискорення нашому інтеграційному руху. Заявивши, що Україну найбільше влаштував би статус асоційованого члена ЄС, він сказав, що така ідея Києва вже розглядається на політичному та експертному рівні в Євросоюзі, і «я сподіваюся, до вересневого саміту Україна—ЄС ми знайдемо те змістовне формулювання, яке відповідатиме українським прагненням».

СМС–паркування

Довгі пошуки способу викорінити невмирущу корупцію на столичних паркувальних майданчиках привели міську владу до досвіду «мобільного паркування», яке практикується в багатьох країнах ЄС. Отож із 15 березня на Бессарабській площі й вулиці Пушкінській, а з 1 квітня на всіх парковках у центрі Києва оплату можна буде здійснити через мобільний телефон, повідомила вчора на брифінгу заступник міського голови Києва Ірена Кільчицька.

«Булат» для Президента

«Булат» для Президента

Учора після «газових» переговорів із Олександром Турчиновим Президент Віктор Ющенко відбув у Чернігівську область — у селище Гончарівське. Там дислокується 1–ша окрема гвардійська танкова бригада 8–го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ. Глава держави ознайомився із бойовою підготовкою та можливостями бригади, оглянув зразки озброєння вітчизняного виробництва.

Право насидженого місця

Право насидженого місця

Про те, як саме і в яких гуртожитках дозволити приватизацію кімнат, на розгляд комітету подано було аж чотири законопроекти. За першим із них, прийнятим за основу, приватизувати кімнати зможуть люди, які понад п’ять років мешкають у робочих і малосімейних гуртожитках, не мають власного житла і не можуть його купити або побудувати, повідомляє УНІАН.

Політ «на виліт»

Політ  «на виліт»

Минулої осені низка вітчизняних авіаційних компаній висловила занепокоєння щодо можливого включення всіх українських повітряних перевізників до «чорного списку», який складає Європейський Союз через конфлікт навколо компанії «Українські середземноморські авіалінії», що мала проблеми з безпекою та якістю польотів.

За ідею чи за бронзу?

Минулої суботи у Львові, біля монумента Слави на вулиці Стрийській, зібралися представники Компартії, Соцпартії, ПСПУ, Партії регіонів, партії «Київська Русь» та Соціалістичного конгресу молоді, аби традиційно відсвяткувати День радянської армії. На місці вони виявили, що бронзову гірлянду на могилах Героїв Радянського Союзу розбито.

Конституція для нації

Основний закон повинен бути народним, неодноразово наголошував Президент. Цю тезу Віктор Ющенко повторив і в день свого народження: 23 лютого в тижневику «Дзеркало тижня» була опублікована стаття, у якій глава держави викладає своє бачення нової конституційної реформи. «Процес творення нової національної Конституції має ґрунтуватися на баченні конституційного світогляду нації, а не окремих еліт чи владних інститутів, — вважає Ющенко. — Саме таке порозуміння — основа довгострокового планування національного розвитку, утвердження і вдосконалення державності, суспільної консолідації».

«Блакитний» борг

Якщо в перший день свого візиту до Москви Юлія Тимошенко про це тільки мріяла, то на другий їй таки вдалося поговорити про газ. Прем’єр­міністр України мала зустріч із головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером, хоч він, здавалося, не надто цього прагнув. Зустрітися — зустрілися, але особливої користі з того, схоже, не винесла жодна сторона. Сподівання журналістів, що по завершенні переговорів леді Ю з Міллером проведуть спільну пресконференцію, не виправдалися: росіянин не вийшов до преси взагалі, а Тимошенко поспілкувалася з представниками ЗМІ уже в аеропорту перед відльотом до України.

Негазовані переговори

Негазовані переговори

«Ми пройшли практично всі питання, які потрібно вирішувати Україні і Росії сьогодні, і я можу твердо сказати, що немає жодного питання, щодо якого сьогодні не намітили б позитивний конструктивний і абсолютно ефективний шлях вирішення», — намагаючись «тримати обличчя», повідомила журналістам Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко після завершення переговорів зі своїм російським колегою Віктором Зубковим. Замість 30 хвилин їхня зустріч тривала понад годину: обговорили торгово–економічні стосунки між двома країнами, констатували їх позитивну динаміку й зробили дійсно корисну справу — домовились підготувати пропозиції про ключові пріоритети щодо роботи кожної з підкомісій комітету з економічного співро­біт­ництва Міждержавної комісії Ющенко—Путін до його засідання у квітні.