ПУК без штанів
Позавчора ввечері представники парламентської фракцій екс-більшості пішли на розмову (чи то пак на килим) до Президента. Головне питання порядку денного — криза так званої більшості, пов'язана з останніми демаршами у Верховній Раді.
Позавчора ввечері представники парламентської фракцій екс-більшості пішли на розмову (чи то пак на килим) до Президента. Головне питання порядку денного — криза так званої більшості, пов'язана з останніми демаршами у Верховній Раді.
«Якщо не Янукович, то хто?», «Всі офіцери повинні пропустити цей вибір через серце і стати агітаторами», «Інший не наведе порядку в Збройних силах», — з такими гаслами по-кавказьки темпераментно звертався до присутніх голова Координаційної ради при Президентові України з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, працівників міліції, митної служби та членів їхнiх сімей Вілен Мартиросян. Своє красномовство він демонстрував у п’ятницю під час засідання згаданої коордради.
Криза, яка виникла у парламентській більшості після того, як її тимчасово або «з кінцями» покинуло кількадесят депутатів, набула персоніфікованого характеру. Один з лідерів СДПУ(о) народний депутат Ігор Шурма у розпаді більшості прямо звинуватив голову Верховної Ради Володимира Литвина. Нагадаємо, що саме після того, як фракція Народної аграрної партії (її очолює спікер) вийшла з більшості, про свій вихід звідти заявили депутати «Центру» та частина «Демініціативи—Народовладдя». Окрім того, позиція Литвина, який вирішив висловити протест «наїздам» на його партійців, суттєво впливає на багатьох інших «несміливих» депутатів. Це, звісно, багато кому не подобається.
У рейтингах соціологічних служб лідером електоральних симпатій продовжує залишатись Віктор Ющенко. Його головний конкурент Віктор Янукович відстає більш як на п'ять відсотків.
Невипадково результати чергової, вже п'ятої, експертизи записів майора Мельниченка, зроблених у президентському кабінеті, було оголошено напередодні четвертої річниці зникнення Георгія Гонгадзе. «Пам'яті Гії» Мін'юст присвятив відкриття: записи Мельниченка є змонтованою копією, й ідентифікувати голоси «діючих осіб» неможливо. Коротко нагадаємо, що в комісію, яка працювала фактично за умов секретності (принаймні преса та громадськість не були поставлені до відома про початок та хід проведення експертизи), входили п'ятеро експертів з України, Росії та Литви, і на оплату їхньої роботи та закупівлю необхідного для розшифровок записів обладнання пішло 850 бюджетних тисяч гривень.
Керівник виборчого штабу Віктора Януковича Сергій Тигіпко на недавній прес-конференції у Вінниці розповів, що позиція кандидата від влади не передбачає «жодної поганої заяви по відношенню до кого б то не було» і що кампанія ведеться «не за рахунок бруду на когось, а за рахунок агітації свого». Кореспонденту «УМ» наразі мимоволі спливла в пам'яті червнева поїздка Прем'єр-міністра по Вінниччині. Тоді Янукович сказав про свого головного опонента: «У мене є негативне ставлення до оточення Ющенка... Тому, коли в оточенні Ющенка є такий бруд, я до цього політика маю багато запитань, але я поставлю їх йому пізніше». (Ця цитата з посиланням на «Українські новини» фігурувала і в матеріалах, які роздавались організаторами прес-конференції.) А тому цілком логічно було запитати у Тигіпка, чи вважає він подібну заяву коректною щодо опонентів, бо вона, м'яко кажучи, не ув'язується з його щойно наведеним твердженням. Це і зробив кореспондент «УМ».
Позавчора о сьомій вечора під пам'ятником Тарасу Шевченку у Києві мало відбутися яскраве дійство. Хлопці з горезвісної Української національної асамблеї планували провести з'їзд на підтримку Віктора Ющенка, а потім пройтися з факелами центром міста. Жодних акцій, щоправда, не відбулося. О сьомій годині в парку Шевченка стояло лише кілька міліціонерів. До речі, їхня розмова є дуже красномовною у плані того, що мало коїтися в парку. Один із міліціонерів питав: «Що тут? Знову УНСО?». На що інший йому відповів: «Ні, тут буде УНА. УНСО — це «справжні».
Після того, як Галицький райсуд Львова задовольнив позов голови Львівської облради Михайла Сендака з приводу неправомірності постанови обласної прокуратури про порушення проти нього кримінальної справи щодо нібито зловживань на попередній посаді керівника АТП, Сендак запрошує своїх опонентів до публічних дискусій. Першу таку пропозицію він адресував депутату облради, координатору групи «Соціальна справедливість» Ігорю Думі. Сендак з огляду на те, що його опоненти ігнорують сесію обласної Ради, запропонував зустрітися хоча б у прямому ефірі на обласних радіо або телебаченні. Звісно, питання сесії така зустріч не вирішить, але обговорити проблеми, скажімо, транспортну, можна. Адже саме в цій галузі політичні противники Сендака, який працював керівником АТП у 1996—2002 рр., намагаються знайти проколи.