Весна! Школярик торжествує

Як уже повідомляла «УМ», зовнішнє незалежне оцінювання нинішнього навчального року не впливатиме на підсумкові оцінки в атестатах випускників. Оскільки ЗНО та підсумкову дер­жавну атестацію було вирішено розвести в часі, одинадцятикласників та їхніх батьків дуже цікавить питання, коли ж відбуватимуться випускні іспити. Вчора на прес–конференції заступник міністра освіти Павло Полянський розповів, що екзаменів як таких у випускників 2010 року не буде. Їх замінять контрольні роботи, які одинадцятикласники напишуть у період з 10 до 17 травня, тобто ще до свята останнього дзвоника. «Міністерство пішло на це, щоб зняти надмірне навантаження на випускників», — каже Павло Полянський.

Добро врятує світ

Очі хворих дітей дивляться нам у душу з лайтбоксів у метро, з інтернет–сайтів, із бігбордів на вулиці. Їх так багато, що мимоволі... до цього звикаєш. Коли в людини все добре, вона, як правило, не задумується, що десь існує світ крізь вікно лікарняної палати. Де кожен день складається з крапельниць, аналізів, прийому ліків і питання: де взяти гроші на ці самі ліки? «Якби не хвороба сина, я б ніколи не дізналася, скільки у нас добрих людей!» — казала мені одна жінка. Попри «завал» на роботі й страх доторкнутися до чужого болю є унікальні люди, готові простягнути руку допомоги. З нагоди Дня благодійника ми вирішили послухати кількох із них. Нехай їхній приклад надихне інших...

Мамо, а ти не мене шукаєш?

Мамо, а ти не мене шукаєш?

Однорічна Катруся із Закарпаття, дворічний Максимко з Севастополя, одинадцятирічна Наталя з Донеччини — загалом триста дітей із різних регіонів України — стали першими учасниками масштабної програми «Цій дитині потрібна родина». Всі вони — вихованці дитячих будинків або інтернатів — можуть стати членами й вашої родини. Хочете всиновити дитину, але не можете зважитися? Значить сайт sirotstvy.net, який запрацював на початку грудня, саме для вас. На ньому вперше виставлені фото та відео реальних дітей, яким потрібна сім’я. Можливо, очі цих малюків стануть тим останнім аргументом, якого так не вистачає потенційним батькам...

Слідство копає чи закопує?

Ще 20 жовтня, звітуючи у Верховній Раді про справу щодо розбещення дітей посадовцями «Артека» та народними депутатами, Генеральний прокурор Олександр Медведько заявляв, що у «двомісячний термін ми приймемо законне рішення у цій кримінальній справі». Втім не тільки матір постраждалих дітей та її адвоката, а й народного депутата Григорія Омельченка «тєрзают смутниє сомнєнья», що найближчим часом слід­ство зробить якісь висновки щодо цієї справи. Навпаки, є підозри, що справа навмисно «гальмується», вважає Григорій Омельченко. За його словами, якби у справі не фігурували політики, вже були б затримані всі підозрювані, і слідство могло бути завершене максимум за півтора місяця. Відтак народний депутат погрожує оприлюднити докази, які є таємницею слідства. «Це і свідчення осіб, і документи, і слідчі дії... Це докази конфіденційного, оперативного характеру, — і я піду на цей крок, розголосивши дані, що є під грифом «цілком таємно», — запевняє депутат.

Чому з інституту зникає мистецтво?

Чому з інституту зникає мистецтво?

У номері від 23 жовтня «Україна молода» повідомляла про непросту ситуацію, яка склалася в Київському державному інституті декоративно–прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Нагадаємо, студенти цього вишу висловили недовіру своєму ректору Володимиру Ляхоцькому та оголосили безстроковий страйк. Одностайність зі спудеями тоді виявила й чимала частина викладачів інституту. Вже через кілька днів студенти зрозуміли, що зможуть простояти під рідною альма–матер і до Нового року, а нічого не зміниться. Тому вирушили під стіни Міністерства освіти. Тут їм і справді вдалося домогтися створення спеціальної комісії, яка наразі розглядає ситуацію у ВНЗ та має вирішити подальшу долю ректора Ляхоцького. Відтак після семи днів страйку студенти повернулися до своїх аудиторій. Але сьогодні у них знову з’явилися побоювання, що розпочату справу (а студенти принципово домагаються зміщення з посади ректора) так і не буде доведено до кінця. Надто дивною видається політика Міносвіти. В самому міністерстві скарг з Інституту декоративно–прикладного мистецтва зібрався уже цілий стос, одначе на них надходять банальні відписки. Відтак є побоювання, що й справу ректора спустять на гальмах...

Вирішальний червень

Вирішальний червень

Міністерство освіти нарешті затвердило графік Зовнішнього незалежного оцінювання на 2010 рік. Нагадаємо, його терміни довелося підкорегувати з огляду на нові правила вступу до ВНЗ, що набули чинності тільки на початку жовтня. Отже, вирішальним для абітурієнтів стане червень наступного року: 2–го числа розпочнеться перше обов’язкове тестування з української мови, а 23–го кампанія з незалежного оцінювання завершиться тестом із фізики, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Біла і пухнаста

Біла і пухнаста

Мабуть, це найзагадковіший континент нашої планети. Тут можна запросто побачити пінгвінів, які позують для фотоапарата на відстані простягнутої руки. Адже на «аборигенів» тут ніколи не полювали, і вони й не здогадуються, що людей треба боятися.

«Намагаємося вижити в пеклі»

«Сьогодні ми перебуваємо під охороною СБУ. Я дуже вдячна цим людям, я їм довіряю. Із дому ми не можемо вийти без охорони, навіть у магазин. Тому будь–яка прогулянка — це ціла подія. Ми чітко знаємо, до яких вікон у будинку можна підходити, а які є ідеальними для снайперів. Ми знаємо, як правильно закрити штори і як стати біля плити, щоб не повернутися до вікна під певним кутом. Нам усім довелося подорослішати за ці півроку. Ми почали цінувати одне одного. Ми просто намагаємося вижити в цьому пеклі». Так змальовує своє нинішнє життя мати дітей — фігурантів «справи педофілів». І додає, що, попри все, її син і донька не шкодують, що розповіли їй правду про батька. Бо те пекло було значно страшнішим...

Епідемію приборкали

Епідемію приборкали

Усього чотири регіони за останній грипозний місяць не подолали епідемічний поріг: Крим, Севастополь, Одещина та Харківщина. Отож підсумок епідемічного місяця невтішний — станом на 19 листопада внаслідок грипу та ГРЗ померли 354 особи, повідомляє прес–центр МОЗ. На вчорашній день епідемічний поріг ще було перевищено в 15 регіонах, у тому числі й у Києві. І лише в 12 регіонах епідемічна ситуація пішла на спад. У цілому ж ситуація з грипом та ГРЗ у країні стабілізувалася. Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко зазначає, що в країні суттєво скоротилась кількість хворих. «Якщо 4 листопада, в пік епідемії, кількість захворювань на добу становила 127 тисяч 254 людини, то сьогодні — 56,5 тисячі захворювань на добу», — акцентує Прем’єрка і додає, що вперше за період епідемії тих, хто одужав, більше, ніж тих, хто захворів.

Ткач скалічених доль

Ткач скалічених доль

...Галина Кирилівна досі пам’ятає той день, коли забрали Яшу. Випроводжаючи 14–річного сина в школу, навіть не підозрювала, що чекати його додому доведеться впродовж багатьох років. Яшу забрали просто з уроку англійської. Батькові, який працював у школі, навіть нічого не сказали. Коли він дізнався і вибіг на вулицю, міліцейська машина вже поїхала. Перше побачення з сином батьки отримали аж через два роки. Вже після судового процесу, який закінчився для хлопця найтяжчим, як для неповнолітнього, покаранням — 15 роками позбавлення волі за вбивство дев’ятирічної Яни Попович. Коли в 2005 році заарештують «пологівського» маніяка Сергія Ткача, він, зокрема, візьме на себе й це вбивство.