Петро Ющенко: Формуванню Помiсної української церкви заважають чужі, але все в наших руках

Петро Ющенко: Формуванню Помiсної української церкви заважають чужі, але все в наших руках

Нещодавні події, що сталися у релігійному світі, піднесли на новий рівень давно наболіле питання створення єдиної помісної церкви в Україні. Чи не вперше з вуст Президента прозвучав заклик до єднання. Втім, справді, вперше за останній час предстоятелі українських церков і словом, і ділом нібито підтвердили свої тверді наміри забути колишні образи і зробити крок до примирення. На думку багатьох, поштовхом до цього стала велика дата 1025–річчя Хрещення.

Мистецтво без акценту

Мистецтво без акценту

...На сцені Київського театру оперети люди у чорних футболках із написом «Keep calm та заграймо музику» роблять дихальні вправи та розспівуються, а люди в білих сорочках із тризубом на кленовому листі коло серця згинаються у розтяжці. Ні, це не чергова вигадка Богдана Струтинського, як може здатися на перший погляд. Так традиційно починається репетиція останнього концерту, який дають у Києві Ансамбль народного танцю «Павличенко» та Український хор і оркестр «Ластівка».

Велика «жовтнева» революція КМДА

Велика «жовтнева» революція КМДА

Відносно стабільна, як думалось, історія з багатостраждальним кінотеатром «Жовтень», який вже тисячу разів намагались виселити з будівлі, днями отримала несподіваний поворот. Упевненості у завтрашньому дні ТОВ «Кіноман», яке є орендарем приміщення, надавав договір про оренду, який закінчується лише у 2020 році.

Канонічний рок як Божа благодать

Канонічний рок як Божа благодать

Віриш у Бога — приходь на концерт. Не віриш — все одно приходь. Ви скажете, до чого тут віра? Правда, ні до чого. Перед роком, як перед Богом, — усі рівні: і юдей, і християнин, і араб. Питання в іншому, чи має якесь відношення рок–музика до такого, здавалось би, церковного свята, як річниця Хрещення Русі? Виявляється, має. Позиція ініціаторів проста: подія тисячолітньої давнини не може вважатися винятково релігійною і сприйматися у відриві від подальшої історії. Ну що вдієш, якщо за ці 1000 років смаки слов’ян змінились? Їм тепер до вподоби важка інтелектуальна музика, прихильників у якої набагато більше, ніж у духовної. На це вказує бодай те, що у нас на вулиці не зустрінеш людину у футболці з написом «I love Церковний хор «Видубичі», а от «Рок forever» — на кожному п’ятому.

Окремими колонами

Окремими колонами

Створення в країні Єдиної помісної православної церкви — такого завдання не ставить перед собою держава Януковича. Протегуючи одній конфесії — УПЦ Московського патріархату, — офіційна влада залишає на узбіччі своєї уваги інші конфесії. Вони, власне, стали пасинками і в контексті офіційних віншувань 1025–річчя Хрещення, де з «головним хрестом» виступає російський патріарх Кирил.

Перепливти через кордон

Перепливти через кордон

Трагедія сталася біля російського селища Воронцовка в районі коси Должанська в Азовському морi. За інформацією, що надійшла від чергового центру моніторингу рибопромислових суден, зіткнення відбулося під час переслідування і маневрування, вiдтак українське маломірне судно перекинулось, і всі члени екіпажу опинилися у воді. Як випливає з опису ситуацiї, росiйськi прикордонники, помiтивши у своїх територiальних водах iноземний катер, почали переслiдування i протаранили судно. Ймовiрно, росiяни пiдозрювали, що це браконьєри, котрi ведуть незаконний вилов риби.

Їжа як найлегший засіб комунікації

Їжа як найлегший засіб комунікації

Кожна країна має свою коронну страву. Піца — це, безумовно, Італія, а борщ — Україна. А що ж тоді Америка — гамбургери, хот–доги та пончики? Якби ви сказали це корінному американцю, то він би образився. Адже ці «страви» — плід колоніальної культури, яку завезли на материк ми, європейці, тож індіанців вони аж ніяк не стосуються.

Як намальований!

Як намальований!

Старі помальовані мольберти та етюдники, терпкий болотистий запах олійних фарб та чистого паперу. У суботу в парку Шевченка витав дух творчості. Тут із самого ранку зібралися вихованці художніх шкіл та студій Києва. Вони принесли із собою живу метушню і перетворили на жвавий мурашник площу навколо пам’ятника Тарасу Григоровичу.

Художник–жебрак. Никифор iз Криниці

Художник–жебрак. Никифор iз Криниці

Недоладний капелюх, вузенька смужка їжакуватих вусів, по–дитячому наївно відкопилена нижня губа і глибокий погляд крізь величезні круглі окуляри — це дивиться на нас зі своєї фотокартки лемко Єпіфаній Дровняк, більше відомий як Никифор Криницький.