Усе вирішить радянське дербі

Усе вирішить радянське дербі

Утриматися від проведення паралелей між «Об’єднаним турніром» та чемпіонатом СРСР важко. Суть порівняння — в тому, що титул переможця розіграють два найтитулованіші футбольні клуби Радянського Союзу — київське «Динамо» та московський «Спартак». Перед останнім туром саме цей дует команд посідає два чільні місця в турнірній таблиці. Тож в очному двобої, що відбудеться 7 липня на НСК «Олімпійський» о 19:00, вони й визначать першого тріумфатора «Об’єднаного турніру». Ви­грають спартаківці — Кубок поїде до Москви. Не програє «Динамо», яке після трьох турів залишається єдиною непереможеною командою ОТ, — трофей дістанеться «біло–синім». Кияни, нагадаємо, вигравали союзний чемпіонат найбільше — 13 разів; спартаківці — 12.

Наталя Погребняк: Проти Америки та Ямайки можна боротися тільки командою

Наталя Погребняк: Проти Америки та Ямайки можна боротися тільки командою

Українська жіноча естафетна четвірка у спринті перебуває на провідних ролях уже три роки – після того як дівчата виграли «золото» чемпіонату Європи–2010 у Барселоні. Потім були бронзові медалі першості світу 2011 року та Олімпіади–2012, де українки стали найшвидшими з білошкірих атлеток. Одна з головних частин «української машини» — харків’янка Наталя Погребняк. Щоправда, наймасштабніший успіх цієї команди — «бронза» олімпійського Лондона — здобувався без Погребняк. Хоча дівчата й не хочуть виносити сміття з дому, але інцидент із невключенням Наталки до складу естафети на Іграх–2012 залишив неприємний осад не тільки в душі самої динамівки, а й її партнерок, які до останнього боролися за Наталчине місце в «основі». Втім сама спортсменка згадує ті дні з посмішкою й готується до підкорення нових вершин. Днями Наталка привезла чергове естафетне «золото» з командного чемпіонату Європи, а наприкінці літа знову має бігти на великій першості світу, яка відбудеться в Москві.

Американські пропозиції наших не задовольнили

Американські пропозиції наших не задовольнили

«Срібний» фініш «Українських отаманів» у дебютному сезоні Всесвітньої серії боксу (WSB) залишив неоднозначні враження. З одного боку, українські боксери «з наскоку» стали однією з двох кращих команд напівпрофесіональної ліги. З іншого — залишився неприємний осад від необ’єктивного суддівства у фінальному протистоянні з командою «Астана арланз», яке, нагадаємо, проходило на рингу казахстанського клубу.

Дорогами Наполеона

Дорогами Наполеона

Якщо курчат восени рахують, то про претендентів на виграш будь–якої велобагатоденки, особливо «Тур де Франс», можна говорити лише ближче до її завершення. На цьогорічній «Великій петлі» немає чітко визначеного фаворита. Переможець «Туру»–2012 — британець Бредлі Уїггінс — вирішив не захищати титул, а знаний іспанець Альберто Контадор із команди «Саксо–Тінькофф», пропустивши через дискваліфікацію практично весь минулий сезон, певно, ще не вийшов на пік форми. Відтак першим у списку кандидатів на виграш ювілейної, сотої, «Великої петлі» експерти ставлять віце–чемпіона попереднього «Туру» — Крістофа Фрума із «Тім Скай». Водночас не варто забувати й про переможця «Петлі»–2011 Кадела Еванса з Бі–Ем–Сі та лідера «Катюші» Хоакіма Родрігеса, який із кожним роком демонструє все кращі результати.

Гра не в політику

Гра не в політику

На тлі дискусій, які не вщухають, навколо можливого запуску об’єднаного чемпіону СНД, четвірка колоритних повпредів української та російської прем’єр–ліг уже залишила позаду першу половину товариського турніру, в якому багато хто бачить прототип єдиної першості. Скажімо, президент «Газпрому» Олексій Міллер не приховує, що нинішні зустрічі «Динамо», «Шахтаря», «Зеніта» та «Спартака» — перший крок на шляху до «союзного» чемпіонату.

Нестабільний фурор

Нестабільний фурор

Попри те, що на третьому в сезоні турнірі серії «Великого шолома» — Уїмблдоні — українські гравці знову не змогли дістатися екватора між першим та другим тижнем змагань, наші провідні тенісисти піднесли своїм прихильникам приємні ігрові сюрпризи.

Справа за малим

Справа за малим

Наразі найбільшою сенсацією змагань на трав’яних кортах Всеанглійського клубу лаун–тенісу й крокету залишається виліт після першого ж матчу іменитого Рафаеля Надаля. Водночас новиною вчорашнього дня на Уїмбдлоні стало припинення боротьби другою сіяною Вікторією Азаренко. Білоруска, яка у двох минулих сезонах на цьому турнірі діставалася півфіналу, через травму коліна не вийшла на поєдинок другого раунду проти Клаудії Пенетти з Італії. Так само хорват Чілич (10) не вийшов проти француза Де Схеппера, а американець Ізнер (18) не зміг продовжити матч проти француза Маннаріно.

По дорозі до рівня «Про»

По дорозі до рівня «Про»

Після того як українська команда «ІСД» втратила контакт із ПроТуром, із затінку вийшли вітчизняні колективи, які лише починають шлях до вершин елітного велоспорту. Наразі в третьому за рангом велодивізіоні Міжнародного союзу велосипедистів, який іменується «континентальним», змагаються три українські команди: «ІСД–Континенталь», «Аморе Віта» та «KOLSS». До наступної сходинки еволюції — дивізіону «ПроКонтиненталь» — довгий організаційний шлях. Та й не факт, що всі вони до нього доростуть. Але в кожного своя дорога.

Командний акцент

Континентальна «бронза», здобута минулого тижня українською командою шпажистів на чемпіонаті Європи в Хорватії, мала присмак сенсації — приблизно такий, як і олімпійське «золото»–2012 львівської шпажистки Яни Шемякіної.

Зелене місце для сенсацій

Зелене місце для сенсацій

Після відверто провального «Ролан Гарроса», де лише один представник українського тенісу пробився до другого кола змагань, старт Уїмблдону для наших співвітчизників складається значно краще. У перший день турнiру двоє з трьох українців подолали бар’єр першого кола.