Кривава субота

У час, коли господині складали великодній кошик, готуючись до освячення Святої паски у храмах, на одній із прилеглих до центру Львова вулиць, Городоцькій, пролунали постріли. Близько 10.30 озброєні нападники увірвалися в приміщення філії Ощадбанку та впритул розстріляли касирів. Одна із працівниць банку — 45–річна жінка — від вогнепального поранення померла на місці пригоди, 22–річна — отримала важкі кульові поранення.

Легенди реального міста

Місцевий Центр експертних досліджень і комунікацій «Тема» завершив I етап дослідження «33 легенди. Люди, які творили Львів. Інтелектуальна експертиза». Перші три місця посіли патріарх УГКЦ, меценат, філантроп і фундатор Українського національного музею Андрей Шептицький, письменник, громадський діяч, автор тисяч поетичних, прозаїчних і наукових творів, перекладених багатьма мовами, Іван Франко та король і засновник Львова Данило Галицький.

Полювання на бабусь

Полювання на бабусь

Стихійні ринки «дістали» не лише Львів, а й усі міста. Таке враження, що Україна перетворилася на великий базар. Тож львівські очільники вирішили більше не соромитися перед заокеанськими гостями і покласти край вуличній торгівлі раз і назавжди. Оскільки міліція неспроможна справитися з цією бідою самотужки, їй на допомогу запросили військових.

Воскресіння очима дитини

Більше ста великодніх малюнків, з яких 70 — від дітей із краю териконів, подарували місту школярі. Усі роботи об’єднала виставка «Святкуємо Великдень разом», мета якої показати, як юне покоління з різних куточків держави сприймає Пасху, Бога, церкву і християнство в цілому. «Виставка доводить: діти сприймають святий Великдень однаково: як у Донецьку, так і у Львові. Нині я певен: через кілька років ці дітлахи, чиї роботи ми сьогодні бачимо, якщо стануть політиками, вже ніколи не ділитимуть Україну на Схід і Захід», — зазначив у коментарі «УМ» директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський.

Євроремонт для майстра

Євроремонт для майстра

У Львові розпочала роботу Міжнародна рада з питань пам’яток і визначних місць, фахівці якої мають обрати видатну архітектурно–історичну пам’ятку. Така «розвідка» обіцяє для міста неабиякий зиск, адже кошти на реставрацію пам’ятки, на яку вкаже перст експертів, обіцяє виділити Євросоюз. Втім схоже, що європейські фахівці близькі до рішення. «Приводом для зустрічі міжнародних фахівців стала десята річниця з моменту включення історико–архітектурної спадщини Львова до списку ЮНЕСКО. Під час досліджень іноземні експерти обрали для реставрації Музей Пінзеля. Це і було їх основним завданням», — розкриває картину в розмові з кореспондентом «УМ» радник міського голови Таїсія Бушнель.

Рада є — буде і Євро

Учора, попри зливу, літак із Віктором Ющенком і деякими міністрами на борту приземлився у Львівському аеропорту рівно о 12–й. Із летовища президентський та «міністерський» кортежі вирушили до палацу Потоцьких. Адже саме тут мало відбутися підписання Декларації про створення Ради міст України та Польщі, де відбудеться фінальна частина чемпіонату Європи з футболу Євро–2012.

Один бій — один пам’ятник

Нещодавно депутати Бродівської райради виступили з ініціативою встановлення пам’ятника дивізії «Галичина» на горі Жбир. «Ми закликаємо всіх, кому небайдужа пам’ять про тисячі полеглих патріотів України, долучитися до цієї ініціативи», — йдеться в депутатському зверненні. У липні минає 64 роки відтоді, як під містечком Броди на Львівщині радянські війська оточили і розбили дивізію СС «Галичина». У 1991 році з ініціативи «Студентського Братства» на горі Жбир, біля села Ясенів, було споруджено пам’ятний знак на вшанування полеглих. Однак через тиждень його знищили вандали.

Комфорт «91–го»

До Львова прибув потяг із 16 новими вагонами вітчизняного виробництва. За кожного з них «Укрзалізниця» сплатила понад мільйон доларів. «Нові вагони суттєво відрізняються від тих, до яких звикли наші пасажири. Кожен розрахований на 40 купейних місць і обладнаний окремим звукопостачанням та вакуумними туалетами. У купе є кондиціонери, спеціальні електронні табло, на яких висвітлюються календарні дані, інформація про температуру в салоні та блокування дверей, розетка на 220 вольт», — розповіла кореспонденту «УМ» начальник прес–служби Львівської залізниці Ліля Криницька. \

Бомж із мітлою

Учора львівські волоцюги чесно заробили собі обід. Громадяни без паспорта і постійного місця проживання довели Львову та світові, що вміють працювати: вони разом із директором Центру обліку бездомних, а також соціальними працівниками прибирали центр рідного міста. «Звичайно, у це важко повірити, але ідея провести толоку належить самим бездомним. Наш центр її лише підтримав», — посміхається директор згаданого центру Олександр Гресик. Така акція проводилася вперше, але відтепер подібне стане у Львові нормою.

Шевченко в пазлах

Кілька днів львів’яни тішитимуться величезним полотнищем творчості Кобзаря, яке розміщено просто неба в центрі біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Картина викладена з картонних кубиків.