Тільки б не було атаки...

Тільки б не було атаки...

Сполучені Штати готуються до масштабного вшанування 10–ї річниці наймасштабніших в історії терактів, унаслідок яких 11 вересня 2001 року загинуло понад 3 тисячі людей. Влада США вживає додаткових заходів безпеки, адже ця річниця може бути знаковою не лише для американців, а й для їхніх ворогів. «Особливу загрозу, окрім великомасштабних терактів, становлять терористи–одинаки», — наголосив президент Барак Обама.

Прощавай, «лампочко Ілліча»

Відучора на всій території Європейського Союзу припинено виробництво та продаж традиційних електричних лампочок потужністю 60 Вт. Це черговий етап у переході на енергозберігаючі вироби. Єврокомісія, яка започаткувала кампанію поетапного вилучення в ЄС традиційних лампочок, наголошує, що лише 10 відсотків спожитої ними електричної енергії йде власне на утворення світла. Решта 90 відсотків — на нагрівання повітря, а це вже марнотратство. Тож із 1 вересня 2009 року на всій території ЄС було заборонено виробництво та продаж лампочок потужністю 100 Вт, рік тому така сама доля спіткала лампочки на 75 Вт, а з 1 вересня 2012 року, після вилучення ламп розжарювання на 40 та 25 Вт, вони остаточно відійдуть в історію.

Заупокійна в день народження

У Лівійській Джамахірії вчора було свято — 42–га річниця Великої Вересневої революції. Упродовж понад чотирьох десятиліть річницю державного перевороту, внаслідок якого було покладено кінець монархії і до влади прийшов полковник Муаммар Каддафі, щороку відзначали бучними парадами й святкуваннями. Учора ж святкувати було нікому — колись усесильний очільник Лівійської Джамахірії десь переховується, а сама держава в замисленій ним формі саме на свій день нароження фактично почила в бозі. Учора в Парижі відкрилася конференція дружніх до постреволюційної Лівії країн, на якій обговорювалося майбутнє нової держави, яку будуть зводити на руїнах Джамахірії Каддафі.

Смерть на Богдана Хмельницького

Завершення священного місяця Рамадан, під час якого мусульманам заборонено чинити будь–яке насильство (що, правда, не завадило ісламським екстремістам вчинити цілу серію терактів в Іраку, Афганістані тощо), у Грозному відзначили кривавим «салютом». «Коли мусульманська громада Чечні святкувала закінчення посту, у столиці республіки було здійснено подвійний теракт, внаслідок якого загинуло дев’ять людей. З них семеро — співробітники поліції, ще один працював у МНС», — повідомив учора міністр внутрішніх справ Росії Рашид Нургалієв.

«Народні месники» чи хулігани?

«Народні месники» чи хулігани?

Берлінські автовласники нарешті зітхнули з таким–сяким полегшенням: поліція німецької столиці звітує про те, що позавчора увечері затримала двох людей, яких підозрюють у серії підпалів дорогих автомобілів. Як повідомляє інтернет–сайт німецької газети «Моргенпост», правоохоронцям уперше вдалося спіймати паліїв на гарячому. Мешканці сусіднього будинку помітили, що 27–річний чоловік та його 23–річна подруга підозріло«пораються» біля дорогого авто марки BMW у районі Пренцлауер Берг у східній частині Берліна. Свідки вирішили на всяк випадок викликати поліцію, і недарма — за мить авто спалахнуло.

Битва хакерів: Держдеп проти «Вікілікс»

Держдепартамент США гостро розкритикував публікацію на викривальному сайті «Вікілікс» чергової партії зі 100 тисяч таємних документів про діяльність американського зовнішньополітичного відомства. «Я не збираюся коментувати автентичність цих документів, але можу сказати, що США засуджують будь–яке незаконне розголошення таємної інформації. Ми й далі уважно стежимо за тим, що може стати надбанням громадськості, і вживаємо кроків на зменшення шкоди, якої завдано нашій національній безпеці», — наголосила позавчора ввечері, одразу після «зливу» документів, представниця Держдепу Вікторія Нуланд.

Хабар Хуа...

Колишнього керівника регіонального відділення найбільшої у світі (за кількістю клієнтів) компанії мобільного зв’язку «Чайна мобайл» засуджено до смертної кари з відтермінуванням виконання вироку на два роки. Як повідомляє інформагенція «Сіньхуа», суд встановив, що керівник відділення цієї китайської фірми у провінції Сичуань Лі Хуа взяв хабарів на понад 2,5 мільйона доларів. Такий злочин за законодавством комуністичної КНР тягне на найвищу міру покарання. Проте суд поставився до Лі Хуа поблажливо: згідно з вердиктом, якщо впродовж двох наданих йому «на роздуми» років засуджений демонструватиме зразкову поведінку та законослухняність, смертну кару буде замінено на довічне ув’язнення.

На Брайтон–Біч уже не йдуть дощі

На Брайтон–Біч уже не йдуть дощі

Армагеддону, який синоптики прогнозували Нью–Йорку на минулі вихідні, на щастя, не сталося. Коли на горизонті з’явився зловісний ураган «Айрін», американська влада, навчена ураганом «Катріна», який рівно шість років тому знищив Новий Орлеан, зробила все можливе, щоб уберегти «Велике яблуко» від таких катаклізмів. Було закрито всі тунелі та метро, які могли бути затоплені «великою водою», знеструмлено хмарочоси та навіть повністю окремі райони міста (для попередження виникнення пожеж), закрито аеропорти. А також здійснено найбільшу в історії Нью–Йорка евакуацію: з будинків, розташованих у низинах та поблизу океану, тимчасово відселили 370 тисяч мешканців. Могло бути й більше, але не всі погодилися залишати свої домівки, побоюючись імовірних мародерів. У неділю найбільше місто США фактично вимерло: на вулицях можна було зустріти хіба що співробітників рятувальних служб та окремих відчайдухів (переважно туристів), які прагнули на власні очі побачити «справжній ураган».

Проте охочі полоскотати собі нерви зрештою виявилися розчарованими: коли зловісна «Айрін» дісталася Нью–Йорка, то вже значно ослабла, і з урагану її перекваліфікували на тропічний шторм. Навіть вікна у хмарочосах вціліли. Хоча деякі райони міста все ж затопило, зокрема й чимало будинків осередку російських та українських емігрантів — Брайтон–Біч. Постраждали й власники авто, на які стихія кидала дерева та електричні стовпи — чимало машин відновленню не підлягають

Поразка Каєди

Поразка Каєди

У Японії — новий прем’єр–міністр. Попередній глава уряду Наото Кан минулої п’ятниці подав у відставку з посади лідера правлячої Демократичної партії. Таким чином він виконав свою обіцянку скласти повноваження, щойно буде подолано головні наслідки землетрусу та цунамі, яке обрушилося на країну 11 березня і спричинило техногенну катастрофу на АЕС «Фукусіма–1». Японці негативно оцінили зусилля уряду з подолання наслідків цих лих, тому відставка була неминучою. Учора Демократична партія обрала нового лідера, який, згідно з Конституцією Японії, автоматично стає прем’єр–міністром. Вибори нового партійного керівника 395 депутатів парламенту від Демократичної партії здійснювали у два тури. Найбільш імовірним кандидатом з п’яти претендентів вважали Банрі Каєду — міністра економіки, торгівлі та промисловості. Він і справді здобув у першому турі більшість голосів, проте в другому несподівано програв своєму суперникові — міністру фінансів Йосіхіко Ноді. 54–річного Ноду підтримали 215 партійних колег, а 62–річного Каєду — 177.