Не «хто більше», а «хто якісніше»

Учора був останній день, коли Центральна виборча комісія, за законом про вибори, приймала від кандидатів у президенти підписи, зібрані на підтримку їхнього балотування. Мінімальна кількість, нагадаємо, — 500 тисяч.

Із забороною в'їзду та конфіскацією майна у США...

У Конгресі США зареєстровано законопроект, який стосується президентських виборів в Україні. Найперше, що слід зауважити, — нечасто американські конгресмени викладають у формі законопроекту свої побоювання щодо можливих порушень громадянських свобод та основ демократії під час виборчих перегонів у якійсь іншій країні. Автор проекту документа, як пише «Українська правда», — депутат-республіканець iз Каліфорнії Дана Рорабахер, який уже восьмий термін перебуває у Палаті представників і наразі працює в Комітеті з міжнародних справ. Якщо вибори Президента України відбудуться з порушеннями, то в разі схвалення цього законопроекту Конгресом Кучму, Януковича та Ко чекають дуже жорсткі санкції.

Цирк за 25 гривень

Вулиці навколо столичного кінотеатру «Зоряний», де розмістився передвиборчий штаб Януковича, учора аж стогнали від великої кількості автомобілів. Боки мікроавтобусів, автобусів та потужних фур престижних моделей «Мерседес» і «Вольво» рясніли агітаційними «тому що», «Вибір-2004» та вже знайомою посмішкою з Донецька. Поряд розташувалося близько сотні молодих людей у хусточках, шарфиках та з прапорцями відповідної атрибутики. Невдовзі з'ясувалася й мета зібрання: хлопці та дівчата виявилися звичайною масовкою у зйомках помпезного новинарного сюжету провладних телеканалів про передачу до ЦВК підписів за «Я». Дехто з операторів обмовився, що водночас знімають і передвиборчий рекламний ролик.

Замах на народного кандидата

Замах на народного кандидата

Виборча кампанія перейшла у надто небезпечну фазу. На зміну троєщинським вибухам прийшов замах на здоров’я фаворита цих перегонів — Віктора Ющенка. «УМ» уже повідомляла, що на початку вересня у лідера «Сили народу» запідозрили отруєння. Згодом цей діагноз підтвердили фахівці австрійської клініки Рудольфінерхаус, що у Відні, які констатували: отруєння спричинило дуже серйозну хворобу — панкреатит (сильний і небезпечний розлад роботи підшлункової залози). Саме від цiєї недуги в 2002 році, одразу після парламентських виборів, помер народний депутат від фракції «Наша Україна» Олег Олексенко. За висновками австрійських лікарів, хвороба, яку перенiс Віктор Андрійович, була викликана «важкою вірусною інфекцією і хімічними речовинами, які зазвичай не входять до продуктів харчування». «Ми маємо достатньо підстав заявляти про те, що йдеться не про звичайне і навіть не про сильне отруєння, — наголосив на вчорашній прес-конференції керівник виборчої кампанії Ющенка Олександр Зінченко. — Йдеться про процеси, які загрожували життю Віктору Ющенка. Є достатньо підстав не виключати, що йдеться про замах на життя кандидата у президенти України».

Як називатиметься Банкова через півтора місяця?

Як називатиметься Банкова через півтора місяця?

Постать журналіста Георгія Гонгадзе за чотири роки від його трагічної загибелі стала невіддільною від української політики, української опозиції. І в гарячий передвиборчий час річниця смерті редактора «Української правди» вивела людей на вулиці Києва, ставши каталізатором медіа-напрямку агітаційних кампаній лідерів «Нашої України» та Соцпартії.

Помилочка вийшла...

Помилочка вийшла...

Керівник виборчого штабу Віктора Януковича Сергій Тигіпко фактично визнав «бігморди» помилкою агітаційної кампанії свого шефа. «Я вважаю, що те, що зробили з бігбордами, — є тут і проблеми... Тому що дійсно, коли ніхто інший не виставив у цей час своїх бігбордів, то це сприйнялося трохи, знаєте, як такий тиск», — сказав Тигіпко в інтерв'ю Бі-Бі-Сі.

Пильне око не замилиш

Ех, чудово було б для нашої влади, якби їй дали змогу трішки «фальшонути» результати вборів. Адже рейтинг головного кандидата від опозиції, попри всілякі «темники», вибухи, звинувачення в екстремізмі, збити ніяк не вдається. Він, більше того, постійно росте. Руки владі обв'язує народ, який очікує від цих виборів якихось змін на краще, та пильний погляд Заходу. От і днями офіційний Київ отримав новий «меседж» з-за «бугра»: позавчора Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї ради Європи ухвалив заяву.

Концерт «від Кобзона» — чиїх інтересів зона?

Концерт «від Кобзона» — чиїх інтересів зона?

Закон «Про вибори Президента України» забороняє іноземцям долучатися до агітації за будь-якого з претендентів. Отож «концертом від лукавого» назвали патріотчно налаштовані запоріжці майже чотиригодинне шоу, що відбулося днями на головному майдані обласного центру — Фестивальному. Остання буква алфавіту не псувала сцену — замість остогидлого чесному люду «Я.» про вибори нагадував скромний натяк на синьому полотнищі «вибір-2004». Однак усім було зрозуміло, що Йосип Кобзон пожертвував своїм днем народження заради Віктора Януковича. До «неагітаційного» рейду чужою державою під гаслом «Ми діти твої, Україно!» співак із донецьким корінням долучив також нечасто помічених у благодійництві Олександра Малініна, Надію Бабкіну з її молодиком-пасією Євгеном Гором, Клару Новікову, Наташу Корольову, Лоліту та Яна Табачника з Тетяною Недєльською...

На чужий коровай рота не роззявляй

На чужий коровай рота не роззявляй

У своєму прагненні записати у прихильники Віктора Януковича всіх шанованих в Україні людей штаб кандидата від влади явно передає куті меду. Схоже, команда «Я.» навіть не уявляє собі, щоб хтось наважився не підтримати «тому що послідовного». Тож не дивно, що до переліку «облич» Януковичевої кампанії «автоматом» потрапляють навіть ті, хто свій вибір-2004 уявляє дещо інакше. Більше того, женучись за якомога більшою кількістю авторитетних імен, штабісти «єдиного кандидата», не змигнувши оком, приписали до шанувальників Прем'єра навіть довірену особу його найголовнішого суперника й опонента — Віктора Ющенка! «Я за Януковича як кандидата в президенти», — написано у віддрукованому накладом 120 тисяч екземплярів рекламному буклеті «Вибір 2004», який роздавали журналістам на прес-конференції керівника штабу В. Я. Сергія Тигіпка від імені академіка НАНУ та АМН України Олександра Шалімова. І це при тому, що шанований в усьому світі хірург є уповноваженим у загальнодержавному окрузі кандидата Віктора Ющенка, про що не могли не знати у штабі провладного претендента на президентську посаду.

Не пійманий — не злодій?

Не пійманий — не злодій?

Учора минуло чотири роки з дня зникнення Георгія Гонгадзе. І навіть у цей день керівництво МВС виявилося безпорадним та не здатним не те що пролити хоч якесь світло на таємницю його загибелі, а навіть відповісти за власні помилки у справі Гонгадзе. Власне, таємниці як такої фактично не існує. Бо, незважаючи на те, що ні слідчі Генпрокуратури, ні тим більше МВС не повідомляють громадськості про результати службового розслідування за фактом стеження правоохоронців за Гією, всім і так зрозуміло, що мiлiцейське стеження було.