Ну, постривай!

У понеділковому номері наближеної до урядових кіл США газети «Вашингтон Пост» з'явилася редакційна стаття під заголовком A Resolution for Ukraine, який можна перекласти як «Резолюція для України», так і «Рішучість для України». У статті міститься заклик до адміністрації президента Буша підтримати демократичні сили в Україні та протидіяти спробам узурпації влади Леонідом Кучмою. Власне, цю статтю, виклад якої наводимо на 2-й шпальтi, слід розглядати як начерки нової політики США щодо України.

Американці «помацали» корейський мирний атом

Влада Північної Кореї дозволила американській делегації відвідати КНДР з п'ятиденним візитом та побувати в ядерному комплексі Йонбйон, який знаходиться за 90 кілометрів на північ від Пхеньяна. Це були перші відвідини комплексу чужинцями відтоді, як у жовтні 2002 року Пхеньян змусив інспекторів ООН залишити країну та демонтував на території комплексу всі датчики і камери моніторингу. США звинувачують Північну Корею в тому, що вона відновила в Йонбйоні переробку використаного ядерного палива та видобуток з нього плутонію, який можна використовувати для виробництва ядерної зброї.

Російський чобіт

Москву не влаштовує остання пропозиція Тбілісі стосовно ліквідації російських військових баз у Грузії впродовж наступних трьох років — заявив заступник російського Генштабу Юрій Балуєвський, слова якого цитує РІА «Новости». Російська сторона рішуче висловилася на тему нереальності виведення впродовж такого терміну російських військ із баз в Ахалкалакі та Батумі. Під час переговорів Балуєвського з посланцем грузинського уряду Джапарідзе російська сторона вкотре запропонувала десятирічний термін для ліквідації своїх баз у Грузії.

Буш порадував емігрантів можливістю легалізації

Президент США Джордж Буш позавчора під час промови перед членами Конгресу та уряду, які підтримують емігрантів, закликав провести грунтовні зміни в еміграційному законодавстві з метою легалізувати статус мільйонів людей, які нелегально мешкають та працюють у США, та представив проект відповідної еміграційної реформи. Буш при цьому зазначив, що його пропозиції не означають безумовну амністію для всіх чужинців, які нелегально перебувають на території США. Мова лише про тих, які працюють, підіймають економіку, виконують роботу, за яку не хочуть братися американці.

Побачити Єгипет і померти

Пошуки жертв авіакатастрофи, яка сталася позавчора поблизу відомого єгипетського курорту Шарм-ель-Шейх, наразі не принесли результатів. Позавчора та вчора єгипетські рятувальні загони виловили з Червоного моря частину уламків «Боїнга-737-300», що зазнав аварії, та фрагменти тіл 12-13 людей. Нагадаємо, що позавчора о четвертій годині ранку літак єгипетської авіакомпанії «Флеш Ейрлайнс», який здійснював рейс із Шарм-ель-Шейха до Парижа iз запланованою короткотривалою посадкою в Каїрі, впав у море невдовзі після злету. Загинули всі 148 осіб, які перебували на його борту: 133 французькі туристи (переважно діти, які поверталися на батьківщину після новорічного відпочинку в Єгипті), одна марокканка, одна японка та 13 єгипетських членів екіпажу. Єгипетський літак найняла для виконання чартерного рейсу найбільша туристична компанія Франції «ФРАМ».

Сербський «Слобо-сюрприз»

Минулої неділі в Сербії пройшли парламентські вибори, які фактично стали для цієї балканської слов'янської нації вибором між минулим і майбутнім, між старим і новим, між тоталітаризмом і європейською демократією. Явка виборців становила 59 відсотків, це дуже високий показник для охопленої апатією та розчаруванням країни. Найбільше місць у Скупщині (парламенті) здобули радикальні націоналісти, які разом із соціалістами колишнього президента Слободана Мілошевича правили країною у 90-х роках. Більше того, до складу парламенту обрано їхнього лідера Воїслава Шешеля та самого Слободана Мілошевича. Ці двоє «героїв нації» тепер перебувають у Гаазі, де відповідають перед міжнародним трибуналом ООН за скоєні в 90-х роках воєнні злочини. З Гааги їх ніхто до парламенту Сербії не відпустить, тому вибір тих сербів, хто голосував за Слобо та Шешеля, можна вважати символічною комбінацією з трьох пальців Європі, США та міжнародному співтовариству.

Крок за кров

Позавчора о 18.30 в одному з районів Тель-Авіву прогримів вибух. Камікадзе намагався проникнути в автобус, але щось йому завадило — і він підірвав вибуховий пристрій просто на автобусній зупинці. Самогубця забрав із собою на той світ життя ще трьох осіб, а 15 отримали поранення. Один із поранених перебуває у лікарні у безнадійному стані. Керівництво Палестинської Автономії зберігає мовчання, а відповідальність за замах узяв на себе Народний фронт визволення Палестини (НФВП).

Різдво у Багдаді: не тихе і не біле

Учора у вранішні години п’ять чи шість ключових об’єктів міста зазнали ракетного обстрілу, повідомили агенції «Рейтер» та «Франс Пресc». Мішенню обстрілів стали передусім готель «Іштар-Шератон», мешканцями якого є переважно американські контрактники та іноземні журналісти, а також штаб-квартира тимчасової адміністрації. Американське керівництво виявилося недосяжним для кореспондентів агенцій, тому свої повідомлення вони будують на заявах звичайних американських військовослужбовців та свідків подій.

Арешт Саддама не зупинить партизана

Американські війська провели в Багдаді у ніч з вівторка на середу широкомасштабну операцію проти партизанів. За два дні до того в столиці Іраку та на півдні країни було заарештовано понад 70 осіб, повідомляє «Рейтер». Під час цієї операції під кодовою назвою «Залізна справедливість» у Багдаді відбувалися бої та було чути потужні вибухи. Найзапекліші бої відбувалися у так званій дільниці механіків, де зосереджені автомайстерні, свідки стверджують, що американська авіація бомбардувала цей район Багдада.

Дві втрати Ходорковського: свобода і гроші

Басманний суд Москви позавчора, після дводенного засідання, вирішив продовжити на чергові три місяці утримання під арештом найбагатшої людину Росії — колишнього голову нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського. Його було заарештовано 25 жовтня за звинуваченнями у приватизаційних злочинах та ухилянні від сплати податків, хоча багато російських політологів вважають, що справжньою причиною арешту магната став його конфлікт з оточенням президента Росії Володимира Путіна, фінансова підтримка ним антикремлівської опозиції та власні політичні амбіції.