У розвідників знайшовся Петлюра

У розвідників знайшовся Петлюра

Ці історичні документи були в архівах радянських, а пізніше й українських спецслужб завжди, але «знайшли» їх лише тепер, після Указу Президента Віктора Ющен­ка «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні».

Знайшлися і в Нігерії

Знайшлися і в Нігерії

Поки сомалійські пірати без гучних декларацій нарощують оберти свого «бізнесу», їхні нігерійські «колеги» з протилежного, західного, берега Африки оголосили війну уряду своєї країни — Федеративної Республіки Нігерії, за що одразу «нарвалися» на спецоперацію нігерійських вій­ськових.

Неправильний «бібліотекар»

Сам інцидент стався 10 квітня, коли Юрій Кононенко, перший заступник Об’єднання українців Росії, повертався до Москви — міста, де він постійно проживає з 1961 року й де мешкають його дружина, дочка й батьки. Представники прикордонної служби ФСБ РФ відмовили панові Юрію у праві на в’їзд, пояснивши це лише тим, що «компетентними органами РФ в’їзд на територію Росії Кононенкові заборонений». Громадянин України Юрій Кононенко має виданий в установленому порядку дозвіл на постійне проживання та вид на проживання. Ніякого попередження про можливість заборони в’їзду до Росії діяч української діаспори теж не отримував.

Замість перспективи — ящик з інструментами

Замість перспективи — ящик з інструментами

«УМ» уже писала про ініціативу «Східного партнерства», досить широко її представив у інтерв’ю нашій газеті Яцек Ключковський, посол Польщі, яка була фактично її ініціатором. «Східне партнерство» передбачається як організація з 27 держав ЄС, а також України, Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану.

Москву запитають про вбивцю

Андрій Довгань, «герой–антифа», який «самообороняючись» убив Максима Чайку, студента журналістики Одеського університету та одного з лідерів патріотичного молодіжного руху «Січ», завдавши тому численних ножових поранень, переховується в Росії. Такого висновку дійшла під час розслідування Служба безпеки України. «За отриманими останніми даними, підозрюваний у вбивстві перебуває на території Росії.

Наша Таня гірко плаче

Учора німецька поліція заарештувала 16–річну українку Таню Отто. Підозрюють, що саме вона напала в понеділок на школу імені Енштейна в містечку Сант–Аугустін під Бонном, маючи на меті підпалити будівлю. Таня Отто — уродженка і громадянка України, нещодавно була відрахована з цієї школи. Після підпалу вона планувала самогубство. «Я лише хочу побачити, як плачуть мої однокласники, а потім піду з цього життя», — написала Таня в записці для поліції, яку вона залишила, вирушаючи «на діло». Підпалити суміш із пляшок Таня намагалася в шкільному туалеті, але туди ввійшла її колишня однокласниця й спробувала перешкодити. Таня напала на неї з ножем, ледь не відрізавши великий палець на одній із рук супротивниці. Поки та стікала кров’ю, Таня Отто сіла в авто «Форд Мондей» і втекла.

Рішень — море, а безпеки немає

Минулого тижня в далеких, але таких уже «знайомих» сомалійських водах пірати однойменної країни захопили ще одне невелике голландське вантажне судно — «Маратон». Усі восьмеро членів екіпажу — українці. Повністю завантажений коксом «Маратон» має дуже низьку осадку і висоту борту, йде дуже повільно, тож догнати і піднятися на борт судна піратам було як прогулянка. Одразу після цього корсари повели «Маратон» до одного зі своїх портів у Сомалі. Таким чином, на даний час у заручниках перебувають 35 наших співвітчизників: 24 на балкері «Аріана», 8 на «Маратоні», 2 на німецькому контейнеровозі «Ганза Ставангер» та один на борту балкера «Патріот» . Натомість пірати звільнили судно «Маласпіна Кесл», серед команди якого було двоє громадян України. Викуп скинули з вертольота — два мільйони доларів.

Дзвони вже, пірате...

Вантажне судно «Аріана», захоплене піратами минулої суботи, на якому всі 24 члени екіпажу — українці, прибуло в сомалійський порт Хобіо. Усі заручники живі й здорові. Це наразі вся інформація про балкер, вантажений соєю, який прямував до Ірану і став здобиччю корсарів біля Сейшельських островів. Це вдалося дізнатися безпосередньо від капітана, з яким удалося зв’язатися представникам компанії–оператора судна «Аріана», грецької «Олоушенс Шіппінг Ко».

Великий український куш

Великий український куш

Цими вихідними сомалійські пірати захопили на судні–балкері «Аріана» найбільше українців одночасно — 24 особи — з часу викрадення сумнозвісної «Фаїни». Останнім часом піратські атаки стають усе частішими, і в багатонаціональних командах захоплених кораблів регулярно опиняються то один, то кілька громадян України. Проте цього разу екіпаж «Аріани» складається повністю з українців: судно перевозило вантаж сої з Бразилії до Ірану, коли минулої суботи біля Сейшельських островів його наздогнали на своїх швидкохідних катерах пірати. Наразі вони ведуть «Аріану» до одного зі своїх портів у Сомалі. Раніше невідомий пірат зателефонував до інформагентства «Ройтерс» і повідомив, що захоплено «українське судно з вантажем ООН» (білими автомобілями з логотипами UN на борту). Пізніше з’ясувалося, що йшлося про інше судно, а на балкер «Аріана» з нашими моряками заявила права грецька компанія, тоді як за всіма базами даних, судно мальтійське, а керує ним англійська компанія з Лондона.

«Флоту підняти Український прапор!»

Учора військові моряки України відзначили одне з найважливіших своїх свят — 91–шу річницю з дня підняття українських прапорів на бойових кораблях Чорноморського флоту та переходу його під юрисдикцію Української Народної Республіки . На кораблях та в берегових частинах ВМС це свято відзначили урочистим підйомом Державного прапора України та Військово–морського прапора. Сучасний Військово–морський прапор, до речі, не пострадянський винахід, а прапор ВМС Української держави гетьмана Скоропадського, 1918 року.