Горище для немовляти

Як стверджують реаніматологи Івано–Франківської міської дитячої лікарні, ще одна–дві прогаяні години — і новонароджений на ц­ьому світі був би не жилець. На щастя, найгірша доба життя для нього вже позаду. Після проведеної під наглядом медиків ночі стан здоров’я хлопчика стабілізувався і не викликає надмірної тривоги.

Сплутав брата з горобцем

Коли до центральної районної лікарні доставили 11–річного хлопчака зі скаргами на болі в животі, медики з подивом констатували пошкодження внутрішніх органів юного пацієнта внаслідок кульового поранення. Знадобилася навіть допомога реаніматологів. До причин «бойового» пошкодження, яке потерпілий намагався приховати, невдовзі докопалися правоохоронці. Отже, ще півроку тому мешканець одного із сіл Рожнятівського району після повернення із закордонних заробітків вирішив ощасливити свого десятирічного сина справжнім чоловічим подарунком — пневматичною рушницею.

Безробітний Герострат

Минулої неділі перед ранковою молитвою в місті Долина несподівано загорівся храм Української православної автокефальної церкви. Як з’ясували невдовзі долинські правоохоронці, вогонь у двох місцях церковного приміщення спалахнув неспроста — культову споруду навмисно підпалив місцевий 22річний безробітний.

Великих упізнавайте по почерку

До Дня писемності і мови в Івано–Франківському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Багатство книги та магія письма», представлена двома розділами. У першому експонуються стародруки, серед яких — цінний оригінал «Русалки Дністрової», виданий у 1837 році, навчальні посібники та художня література ХІХ — першої половини ХХ століть.

На небо з недопалком у руці

Як стверджують сусіди 58–річного мешканця селища Єзупіль Тисменицького району, загорання в його старій хаті траплялися майже так само регулярно, як змінюються пори року. Зазвичай вони виникали з однієї і тієї ж причини — господар «під мухою» любив покурити в ліжку.

На війну з лісовозами

Із несподіваною наполегливістю жіноцтво невеличкої, розташованої в Рожнятівському районі, Лецівки, в якій мешкає чотири сотні селян, взялося захищати свої права на чисту воду в гірській Пабовиці, котра протікає через їхній населений пункт. Справа в тому, що лецівчанки з давніх–давен традиційно щосуботи масово виходять на береги річечки з оберемками одягу та постільної білизни, аби випрати їх у донедавна прозорих проточних водах, бо пральні машини для них залишаються недосяжним благом.

Гаряча відповідь на холодну заборону

Як учора повідомляла «УМ», головний санітарний лікар Івано–Франківська Микола Недоступ підписав постанову про негайну, з 22 жовтня, заборону навчального процесу у всіх школах та школах–садках обласного центру, бо температурний режим у шкільних приміщеннях не відповідав вимогам санітарного законодавства.

Холодна заборона

Холодна заборона

Першими наслідки фальш–старту нового опалювального сезону в обласному центрі Прикарпаття відчули школярі. Позавчора, 21 жовтня, під вечір головний санітарний лікар Івано–Франківська Микола Недоступ надіслав директорам місцевих шкіл та шкіл–садків постанову про тимчасову заборону навчального процесу, оскільки температурний режим у шкільних приміщеннях не відповідає вимогам санітарного законодавства. Отже, юні івано–франківці, очікуючи комунального тепла, розбрелися по домівках щонайменше на тиждень.

Подалі від гріха

Засвоюючи уроки минулої повені, влада Івано–Франківщини намагається локалізувати можливі наслідки загрозливої поведінки неконтрольованої природної стихії. Голова Івано–Франківської облдержадміністрації Микола Палійчук, як повідомив «УМ» його прес–секретар Ігор Марковський, підписав два розпорядження про відселення громадян, котрі проживають у зонах підвищеного ризику (1–ї категорії), зокрема пов’язаного із зсувами ґрунтів. Такі заходи безпеки цілком умотивовані, зважаючи на нещасний випадок, що стався 25 липня в селі Витвиця Долинського району.

Пийте, мікроби вбито наповал

На прикарпатському від­тинку західноукраїнсько­го фронту ліквідації наслідків липневої стихії — приємна новина. Як повідомили «УМ» в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Івано–Франківської облдержадміністрації, фахівці санепідемслужби щойно прозвітували про знезараження 16 961 криниці, тобто всіх, підтоплених на Прикар­патті паводковими водами.