Звірства «миротворців»

Президент Росії Путін, який представляє себе великим знавцем історії, продовжує зомбувати населення своєї країни. Полковник КДБ у ленінському стилі бреше всьому світові, які області України входили до складу Російської імперії.

Далеко Царьову... до українця

Перед Україною сьогодні стоїть чимало проблем, але я хочу повести мову про мову. Про те, щоб українська мова в нашій країні дійсно стала державною на всій території України, поряд із Державним прапором, Державним гімном і Державним гербом, які є основними атрибутами будь-якої держави.

«Чемодан — вокзал — Росія», але без «приданого»

Пригадую, до якого вереску вдалися горе-патріоти та їхні відверті вороги — комуністи, «регіонали», коли побачив світ плакат молодої львівської художниці під назвою «Чемодан — вокзал — Росія». Як посміли? Адже ми брати. Це — фашизм, ксенофобія. Не пора!

Кремлівська «зозуля»,

Провівши власний аналіз преси, я зробив висновок, що Юлія Тимошенко є політичною аферисткою світового масштабу. Звідкіля в неї сотні мільйонів гривень на утримання офісів «Батьківщини», платного персоналу? Скільки сотень мільйонів потрачено на передвиборчу агітацію в президенти України? Звідкіля ці мільйони?

«Брати»-переселенцi

Постає питання, чому історики, дослідники, краєзнавці Голодомору 1932-33 років мало говорять, не звертають увагу на трагедію тридцятих років, що поклала початок русифікації нашої країни на початку ХХ сторіччя? Щоб не бути голослівним, наведу документальні дані з цього питання. Ось вони.

Висловлювання видатних росіян із приводу ментальності своєї нації

Від редакції. Наш читач із Запоріжжя Анатолій Волков доклав чимало зусиль, щоб скласти цей цитатник, але, сподіваємося, читачі «України молодої» належно оцінять цю працю, адже хто може точніше висловитися і дати повнішу дефініцію свого народу, як не його класики, співці душі народної. Якщо ж ми хочемо охарактеризувати найяскравіші риси сусіднього нам народу, то правильніше й толерантніше «надати» слово не нашим, а їхнім моральним авторитетам.

Європейськості мене навчив університет

Приводом для написання мого листа до редакції стали дві публікації в «УМ»:  Г. Халимоненка «Філологія без мови?» (11.06.2014) та А. Нечитайла «Філологія з фактами та емоціями» (19.06.2014). Перша –– критична, друга –– на захист закладу.