Донецькі Близнюки

За місяць, що минув після затримання Бориса Колесникова, у роботі очолюваної ним Донецької обласної ради виникло немало проблем. І не дивно — один із заступників голови Сергій Клюєв давно зник із поля зору, а потім взагалі написав заяву про відставку. А ще один «зам» Олександр Зац після ув'язнення «шефа» відбув на лікарняний. Отож нині, за словами Анатолія Близнюка, який є заступником Колесникова в обласному відділенні Партії регіонів, «мільйон питань не вирішується». Навіть «не виплачується людям зарплата — завтра ж прокурор може відкрити кримінальну справу щодо Колесникова за те, що він своєчасно не виплачує людям зарплатню».

Розшук як зараза

Розшук як зараза

Колишній голова Центральної виборчої комісії, а нині — фігурант документів під «грифом» «Їх розшукує міліція» Сергій Ківалов від правоохоронців, які його нібито шукають, нікуди не ховається. Сердега просто захворів (просто якась повальна епідемія: щойно МВС заводить на екс-можновладця справу, він негайно починає потребувати допомоги лікарів). Про це Сергій Васильович сам розповів у інтерв'ю газеті «Комсомольская правда в Украине», зазначивши, що зараз перебуває на лікуванні, але де саме — не скаже, бо ж теж людина і має право на особисте життя.

Ющенка багато, але однобоко

Ющенка багато, але однобоко

«Нарешті можна зітхнути спокійно й думати про роботу, а не про те, як, не порушуючи вказівки «темників», бодай натякнути глядачам на правдивий стан речей», — кажуть одні. «За нової влади нам працюється значно гірше, ніж за старої, — буквально затикають рота!» — скаржаться інші. І поки перші представники тележурналістської спільноти надолужують згаяне й намагаються відновити зруйноване в часи «кучмізму» реноме, другі чіпляють на логотипи своїх телеканалів таблички «мовчати!» й ходять під стінами державних органів із гаслами й трунами. Хто з них має рацію?

Дивіться, хто говорить

Дивіться, хто говорить

Колишній охоронець Леоніда Кучми Микола Мельниченко готовий дати свідчення у справі Гонгадзе американському Федеральному бюро розслідувань. Про таку домовленість із екс-майором держохорони повідомив на вчорашній прес-конференції голова Служби безпеки України Олександр Турчинов. Він нещодавно побував у Сполучених Штатах і провів з екс-майором коротке рандеву. «Мельниченко готовий давати свідчення співробітникам ФБР і готовий надати матеріали й технічне устаткування», — зазначив керівник спецслужби. Певних домовленостей Олександр Турчинов досягнув і під час зустрічей із «силовим» керівництвом Штатів, зокрема, з директором Федерального бюро розслідувань.

У тому ж дусі

У світі активно коментують московські урочистості 9 Травня з нагоди 60-ї річниці перемоги над фашизмом — як самі формальні події (включно з військовим парадом та проїздом Червоною площею вантажівок ЗІС-5 зразка воєнних рокiв із 2,5 тис. ветеранів у кузовах), так і відтворений радянський дух цього свята.

11 маленьких «чорнобилів»

Сенсація, яку не всі помітили за салютами 9 травня: Україна планує побудувати 11 нових реакторів, а крім того, Прем'єр Юлiя Тимошенко дала доручення Мінпаливенерго підготувати техніко-економічне обгрунтування розвитку окремих елементів власного ядерно-паливного циклу. Про це, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прес-службу «Енергоатому», йшлося на нараді, присвяченій стратегії розвитку атомної енергетики України до 2030 року. 11 реакторів — це звучить надто амбіційно як для держави, яка упродовж 15 років добудовувала два реактори, один на Хмельницькій, один — на Рівненській АЕС.

«Я знімаю перед вами шапку і прошу вас — подайте один одному руку»

«Я знімаю перед вами шапку і прошу вас — подайте один одному руку»

«Ю-щен-ко!» — несподівано лунає з узбіччя Хрещатика, де стоять народні маси, у відповідь на оголошене в «левітанівсько-радянському» стилі: «Попереду колони — Президент України Віктор Андрійович Ющенко». Це явно не ветерани, але Ющенкові, щойно прибулому з Москви (перед Хрещатиком було ще покладання квітів до могили Невідомого солдата), все одно приємно — він приязно махає гвоздиками в бік тротуару. Іноді, щоправда, доводиться здіймати у привітальному жесті іншу, порожню руку, бо ту, що з гвоздиками, раптово перехоплює дочка — Софiйці набридло йти з одного боку тата, і вона перебігає на інший. Не меншими оваціями зустрічають Прем'єр-міністра України Юлію Володимирівну Тимошенко, яка також крокує поряд із ветеранами, час від часу схиляючись до котрогось із них. Поруч ідуть спікер парламенту Володимир Литвин (щось обговорюючи з першою леді Катериною Ющенко), iншi керiвники та урядовцi. На звичні паради це анітрохи не схоже, але виглядає напрочуд душевно. Єдине, що трохи псує урочистий настрій, — безліч фотокореспондентів, які хаотично бігають попереду колони й затуляють перших осіб держави разом із ветеранами.

День перемоги над СНД

День перемоги над СНД

8 травня, напередодні параду та урочистостей до 60-річчя Перемоги над фашизмом, у Москві зібралися лідери країн-членів СНД. Зібралися чи не востаннє. Адже з таким ступенем відвертості досі ще за 13 років існування Співдружності не звучала критика президентів на адресу цього неефективного пострадянського утворення. Так, Віктор Ющенко делікатно назвав СНД «ненайкращим політичним проектом», який «демонстрував мало успіху». СНД, на думку Президента України, відіграв уже свою роль на певному етапі — «полегшив вирішення формалізації відносин на території колишнього СРСР». Як повідомляє УНІАН, відразу після двогодинного саміту СНД український Президент прокоментував, що під час «круглого столу» йшлося про майбутнє СНД, давши зрозуміти, що з учасників саміту «мало хто задоволений роботою СНД».