«Я — не кримінальний барон», — каже Дон

Некоронований лідер опозиції Віктор Янукович каже, що правоохоронні органи допитують його у двох справах — щодо все ще чинного керівника Донецької облради Бориса Колесникова, який відмотує термін у Лук'янівському СІЗО, та справи про виділення спортсменам грошових виплат за звитяги на літній Олімпіаді. По першому епізоду, як писала «УМ», Януковича було допитано днями. «Мене викликали як свідка у справі Бориса Колесникова, — розповів у інтерв'ю українській службі Бі-Бі-Сі лідер Партії регіонів. — Це стосувалося роботи фонду «Золотий скіф» (В.Я. є президентом «Скіфа». — Авт.) і взагалі моєї роботи разом із Борисом Колесниковим у ті роки, коли я працював керівником Донецької облдержадміністрації. Я відповів на усі питання у справі фонду. Я також мав очну ставку із Костянтином Воробйовим, виконавчим директором «Золотого скіфа».

Даремно Суркіс радів...

Позавчора судові колізії навколо ЗАТ «ФК «Динамо» Київ» не просто відновилися, а набули звичної форми — удар в обмін на удар. З юридичної ж точки зору, після першого рішення — Апеляційного суду столиці — навіть за дотичним визнанням Ігоря Суркіса, чогось вирішального, щоб так пафосно рапортувати про перемогу, не відбулося. Суд вищої інстанції зняв арешт з акцій футбольного клубу, який було накладено у березні за позовом компанії «Пасифік Інтернешнл Спорт Клаб Лімітед» (її пов'язують з російським бізнесменом Костянтином Григоришиним). Як і передбачав Ігор Михайлович, юристи Григоришина збираються скористатися правом на касаційну скаргу, яку подадуть у Верховний Суд упродовж місяця.

«Вулиця» Ющенка буває й такою

«Вулиця» Ющенка буває й такою

Про примирення між вояками УПА й ветеранами Радянської армії, про виплати на новонароджених і кількість робочих місць, про другу державну мову й Кримську автономію, про Колесникова («репресії») і бандитів («коли їм будуть тюрми») — це далеко не повний перелік запитань, на які мужньо й терпляче відповідав Віктор Ющенко у прямому ефірі одразу трьох телеканалів: ICTV, СТБ і «Нового». Усі вони належать до групи впливу зятя екс-Президента Леоніда Кучми, Віктора Пінчука. ICTV відповідав за «живу» частину: забезпечив главі держави інтерв’юера (ведучу телеканалу Іванну Коберник), а громадянам — чотири екрани на площах Донецька, Києва, Сімферополя і Львова.

Повернення блудного екс-спікера

У Криму — сенсація. На півострів повернувся 50-річний політик-невдаха, голова парламенту автономії у 1995—1996 роках, якого останнім часом розшукували правоохоронці, Євген Супрунюк. Тепер колишній спікер парламенту часів АРК як «української Сицилії» прагне... заручитися підтримкою Президента Віктора Ющенка. У листі на його ім’я Супрунюк прохає главу держави, щоб той «захистив його від необ’єктивних дій і політичного (під виглядом кримінального) переслідування з боку деяких державних чиновників старої влади, що залишилися».

У мене задзвонив телефон. Хто говорить? Президент

«Телефонне право» — пережиток минулого. За нової влади такого, щоб Президент, Прем'єр, просто міністр чи ще хтось із «вищих світу цього» телефонував судді або прокуророві й «радив» звільнити або посадити ту чи іншу особу, в жодному разі не буде. У цьому нас до й під час помаранчевої революції запевняли майбутні можновладці, у цьому вони ж, уже ставши владою, переконують нас і тепер. І їм дуже хочеться вірити. Тому випадки на кшталт того, про який пише завжди безпристрасний сайт «Обком», щонайменше дивують.

Плюс двоє київських дядькiв

Учора кримські депутати в режимі позачергового пленарного засідання повністю пристали на пропозицію голови Радміну АРК Анатолія Матвієнка й ухвалили постанови про нову структуру та персональний склад Ради міністрів півострова, узгоджені з ними, а також із Меджлісом кримськотатарського народу (той висловився проти окремих урядовців, котрі на минулих президентських виборах активно працювали на провладного кандидата і за представництво в уряді депортованих).

Політика серед «химер»

Політика серед «химер»

Стіни офіційної України поповнилися ще однією державною резиденцією — Будинком із химерами. Ця пам’ятка архітектури розташувалася на вулиці Банковій, акурат навпроти будівлі секретаріату Президента. Розпорядження про надання «химерам» статусу резиденції ухвалив на своєму засіданні Кабінет Міністрів.

Віддай! І буде тобі індульгенція

Віддай! І буде тобі індульгенція

У всіх, хто протягом минулих («пострадянських») років розкрадав державне майно України, з'явився шанс уникнути кримінальної відповідальності. І якщо, скажімо, якомусь Семенові Юфі (був собі такий український протоолігарх, який, продувши у 1994-му вибори до Верховної Ради, чкурнув до Ізраїлю із награбованими в українців грошенятами) або Ігореві Бакаю, таки громадянину України, дуже вже закортить повернутися на Батьківщину, не потрапивши при цьому за грати, — правоохоронці тут їх приймуть з розкритими обіймами й відпустять на всі чотири сторони. Щоправда, за однієї невеличкої умови.

«Бюджетний фантом» і нефантомний «облом»

Служба безпеки України просить Кабінет Міністрів вжити термінових заходів для запобігання незаконному відшкодуванню податку на додану вартість. Про це на вчорашній прес-конференції повідомив голова СБУ Олександр Турчинов. За його словами, Служба безпеки вже направила до Кабміну пропозиції щодо внесення змін до законодавства, які треба невідкладно приймати. «Ми направили свої пропозиції у зв’язку з тим, що нинішні схеми відшкодування ПДВ стають небезпечними для країни, наднебезпечними», — заявив Турчинов.