Бензин як вибухова суміш для уряду

Кажуть, людина найбільше пізнається за поведінкою в екстремальних ситуаціях. Згадану тезу сповна можна поширити на наших політиків та «екстрім», у який вони потрапили, — паливну кризу. Під впливом бензинового дефіциту багато хто «зірвався», відтак на поверхню вилізло чимало суперечностей, які донедавна воліли приховувати. Емоційно пережила кризу Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Зокрема, після позавчорашнього засідання уряду вона жорстко розкритикувала свого екс-конкурента в боротьбі за пост Прем'єра Петра Порошенка та першого віце-прем'єра Анатолія Кінаха.

Про ФАРС-овщиків і сумісників

Про ФАРС-овщиків і сумісників

Здається, хтось забув, на що перетворюється історія, коли повторюється. І якщо постійні блокування парламентської трибуни опозицією дратували навіть тоді, коли іншим способом привернути увагу до злочинних дій старої влади було неможливо, то що вже казати тепер, коли президію ВР щоранку оточують борці за права Бориса Колесникова й Івана Різака. От і вчора спікерові довелося на вимогу «блокадників» (СДПУ(о) та «Регіонів України» оголосити перерву, під час якої керівники фракцій і груп порадилися й вирішили, по перше, увімкнути трансляцію для молоді, яка, обвішавшись синіми стрічками, «повторювала історію» знадвору. А по-друге, вислухати есдеків та «регіоналів» i заслухати інформацію голови Тимчасової слідчої комісії з питань перевірки дотримання конституційних прав і свобод людини та громадянина Віктора Мусіяки.

І є, і нема

Міністр юстиції Роман Зварич, попри свою нещодавню обіцянку публічно продемонструвати свої документи про вищу освіту, не збирається виставляти їх на розсуд громадськості й обмежиться передачею в секретаріат Президента та Кабмін. А все тому, що у них міститься «конфіденційна інформація». Якщо конкретно — там згадується адреса батьків міністра. А пану Зваричу не хотілося б, щоб хтось турбував 79-річного батька.

«Нас багато — і нас не пересаджати»

«Нас багато — і нас не пересаджати»

Короткий шлях від станції столичного метро «Арсенальна» до Маріїнського парку i будівлі Верховної Ради став учора геть політичним, як у недавні виборчі часи. Наліпки на стовпах, де міністра внутрішніх справ Луценка порівняно з Лаврентієм Берією, а 2005 рік — з 1937-м, або «А ты голосовал за оранжевых?», блакитні стрічки на металевих огорожах та деревах — все без власної фантазії i з наявним плагіатом. А ще, мовою «донецьких», чималенька порівняно з попередніми акціями «біомаса» під стінами парламенту з прапорами, гаслами, мегафонами. У день півфіналів «Євробачення» новітня українська опозиція скликала тисяч із п'ять молодих людей, які за певну платню повинні були продемонструвати Європі, що «не все так добре в нашому домі» після перемоги помаранчевої революції.

Кримінальна справа «слідами Паніковського»

У квітні «УМ» писала, як рік тому Іван Чиж — тодішній і нинішній голова Державного комітету з телебачення та радіомовлення — продав перший поверх будівлі згаданого комітету, що на розі Хрещатика й Прорізної, фінансовій групі «ТІКО». Цю групу пов'язують з особою екс-віце-прем'єра Дмитра Табачника, котрий раніше був безпосереднім шефом Чижа. Тепер оборудка з приміщенням на тому місці, де колись працював «великий сліпий» Паніковський, відкрила очі й правоохоронцям. Як повідомили «УМ» у Генеральній прокуратурі, старший прокурор відділу захисту майнових та інших особистих прав і свобод громадян Т.Лякун, розглянувши матеріали перевірки щодо законності відчуження державного майна по вул. Хрещатик/Прорізна, 28/2 у м.Києві, порушила кримінальну справу.

Юля і неслухняний «віце»

Юля і неслухняний «віце»

Відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко подякувала першому кабмінівському «віце» Анатолію Кінаху. В її словах було чути жовч. «Хочу «подякувати» Анатолію Кириловичу за коментарі, в яких уряд був визначений як «головний винний», — цитує слова Прем'єрки УНІАН. — Авжеж, ми беремо всю відповідальність на себе, але треба враховувати і політичну ситуацію: ви розумієте, звідки це взялося і як це взялося». Не дуже приємний випад у бік першого віце-прем'єра стосувався паливної кризи в Україні та коментарів із цього приводу самого Кінаха. Нещодавно голова Української спілки промисловців і підприємців, лідер партії тих самих людей і перший чоловік у Кабміні (після жінки Прем'єр-міністра) покритикував дії уряду у сфері паливної політики і, зокрема, виступив проти адміністративно-силових методів у цій сфері. Тимошенко ж вважає, що головна причина кризи — не фіскальна політика уряду, а змова російських нафтопостачальників.

Уряд «хорошистів»

На тверду «четвірку» — так оцінили роботу нинішнього уряду журналісти (звісно, за п'ятибальною шкалою). Анонімне опитування представників преси проводилося на прес-конференції Кабміну з нагоди його першої стоденки. Із 220 розданих агенцією УНІАН анкет до організаторів із відповідями повернулися лише 110, тому на особливу об'єктивність цей плебісцид, очевидно, не претендує. Але тенденція все одно простежується...

Собі і попереднику

Є підозри, що під час минулорічних виборів «Укрзалізниця» незаконно фінансувала діяльність партії «Відродження», яку очолював покійний міністр транспорту Георгій Кірпа, та НДП, де головою — екс-керівник Мінтрансу Валерій Пустовойтенко. За цим фактом Генеральна прокуратура порушила кримiнальну справу, повідомляє прес-служба відомства з Різницької.

Робота над помилками

У це не так просто повірити, однак ставлення до помаранчевої символіки в Донецьку досі залишається дуже нетерпимим і агресивним (попри те, що оранжеву форму має місцевий футбольний клуб «Шахтар»). Черговий доказ — бійка, яку спровокувала група молодиків увечері під час телемосту з Президентом Віктором Ющенком. Причому напад на місцевих «помаранчевих» відбувся не десь на околиці, а за пару сотень метрів від стін обласної держадміністрації. За свідченнями очевидців, агресивні молодики вийшли з приміщення Центру підвищення кваліфікації, що по сусідству з «білим будинком», — саме тут перед різноманітними маніфестаціями звично збираються «прапороносці» від влади.

Бензин є. Але поки що малувато

Бензин є. Але поки що малувато

Бензинова криза, в якій так несподівано для «пересічних» споживачів цього палива опинилася Україна, може мати, як мінімум, один позитивний наслідок: ми нарешті вирвемося із нафтової залежності від Росії. Звісно, це ще вилами по воді писано, але очевидно, що в української влади принаймні з'явилося нарешті таке бажання. Не менш позитивним наслідком може бути й будівництво нового нафтопереробного заводу (якщо вірити Прем'єру, щось таке планується в Одесі) з глибиною переробки ледве не до 80 відсотків. Зараз, як стверджують експерти, глибина нафтопереробки становить близько 50 відсотків. Тобто з літра нафти у кращому випадку виходить півлітра бензину...