Пірати на «Фаїні» — як собака на сіні

Конфлікт навколо корабля «Фаїна», заручника сомалійських піратів, схоже досяг кульмінації. Після 19 днів чекання пірати, висунули ультиматум: якщо до сьогоднішнього ранку їм не передадуть викуп у розмірі вісім мільйонів доларів, вони підірвуть корабель разом із собою, вантажем та екіпажем, серед якого, нагадаємо, і 17 українців.

Миротворча карусель

Миротворча карусель

Творити мир зі зброєю у руках — справа дуже складна, але вони робили її з гідністю. Вчора в аеропорту «Бориспіль» приземлився літак зі 100 українськими миротворцями на борту. Вони перебували у Косові у складі багатонаціонального батальйону «УкрПолбат» із миротворчою місією KFOR. З Києва миротворці поїдуть до Білої Церкви, де базується їхній підрозділ, а далі вирушать хто куди, по своїх домівках.

«Четверту владу» придавило дошкою

У четвер під час протесту проти захоплення Будинку звукозапису в Києві побили трьох журналістів. Усі вони постраждали від дій приватних охоронців: троє співробітників однієї з фірм побили та забрали камеру в головного редактора сайту «Фінансист» Ігоря Луценка. Серйозно поранено й фотокора інформагентства УНІАН Володимира Гонтара. А у фотографа газети «Коммєрсант» Олександра Течинського один із рейдерів жбурнув дошку. Зараз Олександр перебуває у лікарні зі зламаною рукою.

Відпустіть ракети на пенсію

Відпустіть ракети на пенсію

Одразу два інциденти сталися учора під час навчань Збройних сил України на полігоні Чауда в Криму. Одна ракета зенітно–ракетного комплексу БУК–М1 вибухнула на старті, ледь покинувши пускову установку. Ще дві з комплексу С–300 полетіли в неправильному напрямку і згодом самоліквідувалися в повітрі. На щастя, цього разу обійшлося без жертв.

«Вища освіта — не богадєльня»

«Вища освіта — не богадєльня»

«Ми врахували практично всі побажання щодо вступу до ВНЗ, які надходили від людей», — сказав, розпочинаючи вчорашню прес–конференцію, Іван Вакарчук. Головною відмінністю нових умов є те, що вони затверджені вже у вересні, а не в лютому, як минулого року, тому у старшокласника є більше часу для того, щоб підготуватись до вступу. Змінилася кількість предметів, доступних для тестування. Зникли «Правознавство» та «Основи економіки», бо їх усе одно починають вчити у вузах «з нуля». «Ми залишили тільки фундаментальні дисципліни», — зауважив міністр. До фундаментальних потрапили й іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька. Вцілому ж тепер абітурієнт зможе складати п’ять дисциплін — раніше було лише три.

Зброя за «піастри»

Цього разу до сомалійських піратів потрапила здобич, що може виявитись їм не «по зубах». Корабель «Фаїна», захоплений 25 вересня, про що «УМ» писала в номері за суботу, перевозив 30 танків Т–72 із запчастинами та цілий арсенал зброї. Про це ще наприкінці повідомив міністр оборони України Юрій Єхануров. Зброя мала потрапити в Кенію, але, за умовами договору, наразі все ще є власністю України.

На «двоколісний» — через автошколу

Новий закон обіцяє, що рух на дорогах України стане трохи менш «броунівським». Крім збільшення штрафів, в українському законодавстві з’явились і нові категорії водіїв: А1, В1, С1, D1, D, ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE та Т. Серед них — і окрема категорія для водіїв на моторолерах — B1 . Отже, купивши за доступною ціною моторолер, людина має складати іспит у автошколі й отримати на нього права. Це, безумовно, вплине на кількість «двоколісних» на українських автошляхах.

Заборонений сувенір

Заборонений сувенір

Працівники лотків біля Головпоштамту змінили звичні столики на транспаранти. Так розпочався їхній страйк проти спроб міської влади прибрати національні сувеніри з головної площі держави. КМДА вважає їх недоречними.

17 українців на скриню мерця!

17 українців на скриню мерця!

У четвер морський консультаційний центр у м. Пірей, що в Греції, повідомили про захоплення ще одного судна поблизу Сомалі. Корабель «Faina» йшов під прапорами Белізу, і його екіпаж складався з 21 людини, серед яких 17 громадян України.