Дякуйте владі, що Тимошенко попереду

Президент України Петро Порошенко, який лише два роки тому виграв вибори з рейтингом 56%, нині втратив левову частку тієї довіри, яку українці продемонстрували йому на початку каденції. Хоча наразі йдеться не так про електоральну підтримку, як про оцінку експертів, опитаних Фондом «Демократичні ініціативи».

Банківська страва: їсти подано

Банківська страва: їсти подано

При всій мегакорупційності українського правлячого класу і досі лишаються сфери, недоділені між різними політгравцями. Але останні активно працюють над усуненням цього прикрого недопрацювання. Ідеться, зокрема, про три державні банки — «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та «Укргазбанк».

Волевиявлення невільних

Волевиявлення невільних

Вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей іще навіть не почалися, а ексцеси довкола них уже тривають. Минулої п’ятниці активісти та симпатики полку «Азов» влаштували під стінами Верховної Ради ціле фаєр-шоу, погрожуючи розігнати парламент, якщо вибори (а відповідно, і легітимізація самопроголошених «республік») усе-таки відбудуться.

«І лани широкополі, і Дніпро, і кручі...»

Ранок парламентського четверга Верховна Рада присвятила перейменуванням українських міст. «Тема важлива та актуальна», як сказали б у часи «темників». І це дійсно так — без іронії. Особливо якщо йдеться про великі міста України — такі, наприклад, як Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ, які давно потребували очищення від комуністичного спадку.

Вадим Карасьов: Опозиція має критикувати, але діяти на випередження

Вадим Карасьов: Опозиція має критикувати, але діяти на випередження

Із політологом Вадимом Карасьовим ми говоримо про останні кадрові призначення Президента Петра Порошенка. Вони шокують своїми «квазіпроцедурами» (як це характеризує Карасьов), але чи існує в нинішній ситуації інший вихід, запитує наш співрозмовник. «УМ» вважає, що вихід міг би полягати у тотальному оновленні всіх гілок влади, але експерт зазначає, що доки ми не почнемо жити за правом та за законом, зміна прізвищ на владному олімпі не дасть бажаного ефекту.

Комісійні пристрасті

У попередньому номері «УМ» повідомляла про напругу у Верховній Раді, створену Радикальною партією: Олег Ляшко та його колеги по фракції заблокували парламентську трибуну, вимагаючи створення слідчої комісії, котра б опікувалася офшорним скандалом, де замішані українські високопосадовці.

Петрів батіг

Петрів батіг

Бодай одного неправильного кроку, який міг би остаточно «добити» рейтинг президентської політсили, «порошенківцям» удалося уникнути: головою фракції БПП (замість Юрія Луценка, котрий дістав генпрокурорське крісло) призначено не заплямованого корупційним скандалом Ігоря Кононенка, а його тезку — Ігоря Гриніва.

Перевірено: злодіїв у законі немає

Перевірено: злодіїв у законі немає

Парламентський вівторок розпочався вчора з традиційних для будівлі на Грушевського, 5 ексцесів: частина депутатів заблокувала трибуну. Авторами та виконавцями цієї ідеї були представники Радикальної партії. Як і було обіцяно, «радикали» спробували завадити роботі колег на знак протесту проти того, що законодавча влада ніяк не реагує на офшорні скандали за участю високопосадовців.

Євробачення-2017. Показує гривня-ТБ

Євробачення-2017. Показує гривня-ТБ

Блискуча перемога Джамали, окрім усього іншого, означає й потребу прийняти наступний конкурс у Києві. Втім це може бути й інше українське місто. Пропозиція організувати Євробачення-2017 у Криму, звісно, звучить вельми привабливо, але будьмо реалістами.

А по святах — Кремль-брюле

А по святах — Кремль-брюле

Українці, як доволі злиденна нація, не можуть дозволити собі розкіш мати таку кількість вихідних, яка притаманна нашому календарю зараз. Це стосується як депутатів, що працюють лічені дні на місяць, так і пересічних громадян. На проблему надмірних свят накладається ще й ідеологічна складова, яка торкається передусім 8 Березня, 1 та 9 Травня.