08.08.08: шлюб із нескінченністю

08.08.08: шлюб із нескінченністю

Пригадуєте минулорічний весільний бум 07.07.07? Люди прагнули якщо не одружитися, то хоча б зробити щось пам’ятне в таке «щасливе» число: зачати дитину, відсвяткувати день народження (який насправді припадає на іншу дату), стрибнути з парашутом тощо. Сьомого числа сьомого місяця дві тисячі сьомого року було встановлено справжній рекорд за кількістю весіль: сотні тисяч закоханих по всьому світу вважали, що саме це поєднання чисел стане для них запорукою щастя. Тільки в Україні 7 липня минулоріч зареєстрували понад 5 тисяч шлюбів. А цього року, очевидно, цей рекорд поб’є дата 08.08.08. Молоді пари намагалися «застовпити» в РАЦСах місце на одруження 8 серпня 2008–го ще з минулої осені, хоча, згідно з правилами, бронювати час для шлюбу можна не раніше, ніж за три місяці.

Кривавий диктатор — російський герой?

Кривавий диктатор — російський герой?

Після скандального завершення проекту «Великі українці» про те, хто власне переміг у змаганні за титул «великого», більшість «звичайних» українців уже майже забули. А от у Росії проблеми, пов’язані з визначення найвеличнішого в історії держави героя, ще тільки починаються. 12 червня проект, який у російському варіанті називається «Ім’я Росії», перейшов на новий етап: із п’яти сотень політичних, громадських та культурних діячів були відібрані 50 «півфіналістів». Вони й продовжили боротьбу за право називатися найвеличнішим героєм російського народу. Кому він хотів би віддати пальму першості, народ визначає сам — голосуючи за своїх улюбленців в інтернеті. І поточні результати цього голосування неабияк бентежать навіть самих росіян: лідером проекту став Йосип Сталін, який станом на вчорашній полудень набрав 197 тисяч 939 голосів. Друге місце поки що посідає Володимир Висоцький зі 146 тисячами 776 голосами, третє — Володимир Ленін, за якого проголосували 120 тисяч 698 користувачів усесвітньої мережі.

Літо на розкопках

8 липня розпочався другий етап Всеукраїнської акції «Молодіжні трудові загони». 20 представників Київського трудового загону у рамках акції поїхали до Національного заповідника «Чигирин», де діти допомагають археологам в розкопках села Стечівка. Тут збереглися не лише сліди козацької епохи, але й древньоруські вали та скіфські кургани. «Ми приїжджаємо сюди вже другий рік поспіль, — розповіла «УМ» керівник трудового загону в заповіднику Людмила Вареник. — Займаємось відродженням села Стечівка. Для цього організували штаб у клуні, спимо в хаті дяка, яку якраз відновлюють археологи, допомагаємо облаштовувати хатину пасічника, поливаємо саджанці в саду, упорядковуємо територію».

До холери та Огава

До холери та Огава

У Дніпрі, в районі водної станції ВАТ «Запоріжкокс», що недалеко від центрального пляжу Запоріжжя, працівники обласної санепідемстанції виявили холерний вібріон серовар Огава. Даний тип вірусу не є токсогенним: хвороба проходить у легкій формі, але все ж небезпека зараження достатньо висока, кажуть санітарні лікарі. Для них такі «знахідки» у водах Дніпра — не новина. Минулоріч аналогічний збудник хвороби виявили на пляжі Заводського району Запоріжжя.

Еменесник за професією, рятівник — за покликанням

Еменесник за професією, рятівник — за покликанням

4 липня о 15.42 в оперативно–диспетчерську службу ГУ МНС у Рівненській області зателефонували стурбовані мешканці багатоповерхівки по вулиці Вербовій, 46, що в Рівному. Люди повідомили, що з квартири на восьмому поверсі вже тривалий час відчувається різкий запах природного газу, а на численні дзвінки та стукіт сусідів ніхто не озивається. Як розповіли рятувальникам налякані мешканці, вони навіть спробували самотужки відчинити броньовані двері, проте ані їм, ані комунальникам пробратись у квартиру не вдалося.

Цілодобову анонімність гарантуємо!

Із 1 липня набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України щодо створення в кожному райцентрі цілодобових кабінетів анонімного обстеження на ВІЛ/СНІД. Про це у понеділок на прес–конференції в Кабміні повідомив очільник МОЗ Василь Князевич. У так званому «кабінеті довіри» кожен бажаючий зможе отримати відповідні консультації та пройти тестування на ВІЛ.

Дочекатись вихідних

«Коли ж припиниться «погодне свавілля» в Україні?», — розводять руками люди, яким чи не щодня говорять про штормові попередження та застерігають бути обачними. У Гідрометцентрі щиро здивувались такому запитанню «УМ». «Шквали і грози є небезпечними, але водночас і звичними для літа природніми явищами.

Шоу «Великі українці» триває. Відтепер у залі суду

Днями ВАТ АБ «Укргазбанк» подав позов до Печерського райсуду Києва проти журналіста й шеф–редактора проекту «Великі українці» Вахтанга Кіпіані та головного редактора інтернет–видання «Українська правда» Олени Притули. Як повідомляє «Телекритика», предметом позову стала стаття Вахтанга Кіпіані «Як вкрали великого українця» (у ній ішлося про фальсифікацію голосування проекту «Великі українці» на користь Ярослава Мудрого. — Авт.), опублікована на сайті «УП».

А за «Дубом» знову скарб

Днями завершилися розкопки ще однієї підводної знахідки гідроархеологів Національного заповідника «Хортиця» козацького судна «Дуб», яке датують періодом російсько–турецької війни 1735—1739 років. Дослідники знайшли корабель ще в 1999 році, проте не отримали належного фінансування, аби до кінця дослідити знахідку та забезпечити її майбутнє консервування. «Підводні розкопки» судна розпочались лише у травні цього року за сприяння Президента України Віктора Ющенка та мецената Дмитра Швеця. А вже сьогодні археологи готуються до підняття корабля на поверхню.

Плюси по–американськи

Як повідомила прес–служба американської компанії «Central European Media Enterprises» (CME), 30 червня завершено процедуру купівлі 30 відсотків українського телеканалу «Студія «1+1». Таким чином, СМЕ збільшила свою частку як власник медіа–ресурсу до 90%. Що ж до решти 10% акцій, які між собою ділять Олександр Роднянський і Борис Фуксман, то їх бізнесмени поки що продавати не планують, повідомляє інтернет–видання «Телекритика».