Наплавали на «п'ятірку»

Наплавали на «п'ятірку»

Усі нагороди «синьо-жовтої» команди у китайському Шанхаї здобули наші чоловіки. Броварчанин Олег Лісогор слідом за дистанцією 100 м брасом впевнено виграв і 50-метрівку, причому знову з рекордом світових першостей — 26,39 сек. Валерій Димо у цьому фіналі показав шостий результат. Також на найкоротшій дистанції (50 м), але батерфляєм срібним призером став ще один вихованець Віктора Турчина — Сергій Бреус. Він лише 0,01 сек. (!) програв австралійцю Велшу.

«Карпати» знову програли футбол

«Карпати» знову програли футбол

Tе, що в українській першості трапляються договірні матчі, відомо всім і давно. Але довести це дуже важко, адже «здавати» самі себе учасники змови не будуть. Тому для того, щоб вищі футбольні інстанції країни зацікавилися схожим на «договорняк» матчем, потрібні... публікації на сторінках преси. Стаття в газеті «Команда» стала приводом для розгляду комісією чесної гри ФФУ зустрічі 19-го туру першої ліги між «Карпатами» й сумським «Спартаком». Нагадаємо, тоді львів'яни перемогли 2:1, але сюжет перебігу подій на полі мало в кого викликав сумніви стосовно присутності в грі справжньої боротьби. Про «купівлю» своєю командою «прохідного» матчу з аутсайдером напередодні кубкового двобою з «Динамо» говорили на повний голос навіть фанати «Карпат».

На краях заповітних вісімок

На краях заповітних вісімок

Так само, як і в найсильнішій за складом гравців хокейній лізі світу, за океаном підходить до завершення регулярний чемпіонат у національній баскетбольній асоціації. Командам залишилося провести менше десяти матчів, щоб визначити 16 учасників «плей-оф». Переважна більшість клубів, що виступатимуть в 1/8 фіналу, вже відома, лише між кількома колективами на межі вісімок точиться боротьба за кожне залікове очко.

Новий «Беркут» зі спецназівськими крилами

Новий «Беркут» зі спецназівськими крилами

Беззаперечним лідером українського хокею нині є єдиний професіональний клуб «Сокіл». А от що стоїть далі, пересічний уболівальник часто-густо й не знає. Хоча пам'ятаємо: кілька років тому у столиці гучно заявила про себе ще одна команда — «Беркут», якій у 2000—2002 роках тричі вдалося перервати гегемонію «Сокола» на внутрішній арені. Потужно виступали «беркутівці» і в першості Східноєвропейської хокейної ліги. Та з часом клуб втратив зацікавленість спонсорів (передусім нинішнього лідера київської організації Партії регіонів Василя Горбаля, керівника «Укргазбанку») і наказав довго жити. Але два роки тому був створений любительський колектив «Беркут», який від свого попередника взяв лише назву, а більше нічого спільного не має. В нинішньому, дебютному для себе чемпіонаті України у вищій лізі новий «Беркут» впевнено виграв регулярну першість, перемігши в усіх 20 матчах. Тепер кияни намагаються подолати півфінальний бар'єр у вигляді «Дніпровських вовків» із Дніпропетровська, щоб потім спробувати свої сили у протистоянні з «Соколом». Про те, як за короткий проміжок часу господарям «Беркута» вдалося створити боєздатний колектив, «УМ» розповів граючий президент клубу Олександр Кондратьєв.

Ключ до елiтної лiги

Ключ до елiтної лiги

Найближчих вихідних стартує 15-й чемпіонат України з регбі. Цей видовищний вид спорту — доволі популярний в усьому світі. Міжнародна федерація регбі довго наполягала на любительському статусі гри й противилася комерціалізації, однак під впливом вимог часу таки визнала існування професіоналів. У розвинених країнах в регбі попливло море грошей, внаслідок чого Кубок світу в Австралії за кількістю глядачів на трибунах і біля телевізорів став третьою за рейтингом подією спортивного світу після чемпіонату світу з футболу й Олімпійських ігор. Для Міжнародного олімпійського комітету це стало сигналом, аби порушити питання стосовно включення класичного регбі-15, або й його динамічного різновиду — регбі-7 — до програми літніх Олімпіад.

І вони чемпіони

І вони чемпіони

Чимало міжнародних федерацій вважають, що у рік проведення Олімпійських ігор не варто проводити чемпіонати світу, адже в будь-якому разі головним стартом для спортсменів буде саме Олімпіада. Всі інші змагання олімпійці вважатимуть або підготовчими, або взагалі не вартими уваги. Або ж це буде ще один шанс заявити про себе невдахам головного старту чотириріччя.

Без Бубки та іноземців не розібралися

Усім уже набив оскому розбрат у вітчизняній гімнастиці, що тривав із грудня 2004 року. Тоді Стелла Захарова на виборах президента Української федерації гімнастики перемогла Ігоря Коробчинського з перевагою в один голос. Хоча сама процедура виборів у Коробчинського і його прибічників викликала підозру в фальсифікації. Деякий час ситуація завмерла на стадії холодної судової війни керівників (а Коробчинський офіційно нібито став першим віце-президентом), що, звісно, не сприяло розвитку цього виду спорту.

Дежа вю «фіналу чотирьох»

Дежа вю «фіналу чотирьох»

Столиця України вдруге за два роки отримала право прийняти у себе фінал престижного європейського турніру. Нагадаємо, що рік тому БК «Київ» потрапив до квартету кращих команд Євроліги ФІБА, а його президент Олександр Волков домовився у європейській філії Міжнародної федерації баскетболу, аби «фінал чотирьох» відбувся в Україні. Але приблизно в той самий термін у столичному Палаці спорту проводили пісенний конкурс «Євробачення», й організатори обох заходів не зуміли дійти згоди. Баскетболісти відступили, оскільки «музиканти» зарезервували арену раніше.

Будівельні роботи на площі перед НСК «Олімпійський» мають бути припинені. Проект підкоригується

Будівельні роботи на площі перед НСК «Олімпійський» мають бути припинені. Проект підкоригується

Здається, нарешті сторони, що конфліктують у проблемі будівництва торговельно-розважального комплексу на площі перед головним стадіоном країни, дійшли певної згоди. Позавчора на засіданні комісії за участi представників уряду, Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, Київської міської державної адміністрації, дирекції НСК «Олімпійський», Федерації футболу і власне забудовників — товариства «Юджин» — підписали меморандум.

Міні-Тайсон виходить на стежку війни

Міні-Тайсон виходить на стежку війни

Успіхи українського боксу на професійній арені асоціюються у нас в першу чергу з братами-суперваговиками Віталієм і Володимиром Кличками. Але не лише їхніми досягненнями ми можемо похвалитися — торік двоє наших співвітчизників — Володимир Сидоренко й Сергій Дзинзирук — досягли значних висот на міжнародному рівні, виборовши пояси чемпіонів світу.