«Уже й шапками об стіл вдарили, й Путіну дзвонили — він погодився...»

Станом на 16.30 учорашнього дня спільне підприємство «Нафтогазу України» та швейцарської компанії «Росукренерго» для продажу «російського» газу в Україні ще не було створене. Хоча, з огляду на стиль і напругу переговорів, раніше ночі оформлення СП «Укргаз-Енерго» (а попередньо було заанонсовано саме таку назву) очікувати й не випадало. Адже газові угоди українці укладали і 3-4 січня з Росією, і вчора-позавчора з «Росукренерго».

Заіржавіємо разом?

Заіржавіємо разом?

«Вони зрадили український народ! Вони відправили у відставку уряд, який захистив тебе і дав тепло в оселі!» — чорні літери на темно-помаранчевому тлі під портретами Леоніда Кравчука, Юлії Тимошенко, Віктора Януковича, Володимира Литвина та Петра Симоненка. Це — листівка у виконанні блоку «Нашої України» без зазначення вихідних даних, зате із текстом заяви «НУ» на звороті про «політичних маріонеток північно-східних патронів». Ідеться про ту коаліцію, яка у вівторок проголосувала за відставку «нашоукраїнського» уряду Юрія Єханурова.

«В. о.» вам!

«В. о.» вам!

«Кабінет Міністрів України, (...) відставку якого прийнято Верховною Радою України, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України». Це — уривок зі статті 115 Конституції, уже відредагованої політреформою. Ключове слово — «повноваження». Якби було записано — «обов'язки», Юрію Єханурову та його підлеглим, нібито відставленим у вівторок, належало б називатися «в. о. Прем'єра», «в. о. міністра» тощо. А так — увесь уряд залишається з тавром недовіри, яке на нього наклали в передвиборчому шалі депутати, але цілком повноважним і здоровим.

Їх буде 43?

Різдвяні вихідні були зовсім несвятковими для Центральної виборчої комісії. Відомство на площі Лесі Українки в ці дні реєструвало й дореєстровувало учасників парламентських виборів. У підсумку, на сьогодні ймовірний бюлетень для голосування включає вже 43 партії та блоки.
П'ятого січня до виборчого потяга вскочили партії «Третя сила» (на чолі з Михайлом Поплавським), Партія патріотичних сил України Олександра Зінченка, «Українська національна асамблея», а також Партія екологічного порятунку «ЕКО+25%». Крім того, ЦВК зареєструвала списки блоку «Патріоти України» та Блоку Юрія Кармазіна.

З Новим роком! З новим газом!

З Новим роком! З новим газом!

Учора ввечері було зрозуміло напевно, що Новий рік 1 січня в Україну прийде, а от чи прийде з Росії новий газ — лишалося під питанням. Офіційний Київ уперто відстоює свою позицію й не піддається на шантаж з боку путінського «Газпрому»: ціна «блакитного палива» має залишитися в рамках розумного, а не стрибнути до тієї межі, що означає колапс української економіки та вдоволення таким чином реваншистських апетитів Кремля. Російська влада, яка цієї зими почала непросту гру з «викручуванням рук» «помаранчевій» Україні, демонструє граничну єдність та наполегливість у цій «газовій війні». Але ми маємо підстави сподіватися на сприятливий результат, бо й українська влада останнім часом зібрала сили в кулак і демонструє на «північному фронті» чітку, патріотичну політику.

Поки що — з правом листування

Цікава «комунікація» відбувається між Партією регіонів та міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Як відомо, минулого тижня активісти фракції ПР у парламенті звинуватили міліцейське відомство у «вибиванні» свідчень проти їхнього Колесникова й поклали Луценкові на трибуну пакет сухарів — він їх «регіоналам» повернув, натякнувши, що в тюрмі така провізія доречніша. Після цього донецьке обласне відділення партії Януковича провело піар-акцію «до Дня міліції» під назвою «Вибери книгу — привітай міністра!».

Вимахування після бійки

Зазнавши позавчора поразки у бою за бюджет на наступний рік, парламентська опозиція вирішила ще трохи поздіймати бучу навколо затвердження чи незатвердження головного фінансового документа країни. Зокрема, фракція «Регіони України» вимагає скасувати вівторкове рішення про ухвалення держбюджету-2006. Із відповідною заявою від імені «синіх» виступив із трибуни депутат Олександр Стоян. Цей нардеп, котрий, нагадаємо, пройшов до Верховної Ради як другий номер списку «Нашої України», оголосив, що голосування за бюджет було сфальсифіковане. «Регіонали» вважають, що «в цивілізованій країні уряд, який допустив таке, мав би піти у відставку». Відтак фракція Партії регіонів вимагає від регламентного комітету ВР відмінити голосування щодо держбюджету і звертається до Президента Віктора Ющенка із закликом не підписувати закон про держбюджет-2006, аби «не узаконювати факт фальсифікації».

Від ображеного «Терема» — до спільного європейського дому

Років п'ять тому про товариство з обмеженою відповідальністю «Терем» в Україні знали, певне, тільки замовники, які хотіли придбати добротну офісну техніку. Сьогодні назва фірми багатьох радує, декого засмучує, а когось і лякає. Та нікого не залишає байдужим. Мова не про якісь здобутки чи нові технології. Йдеться про переломний момент, на порозі якого стоїть наша судова система. Чи правильніше сказати, мала б стояти. Бо майже місяць тому Європейський суд з прав людини одностайно визнав, що держава Україна порушила права згаданої фірми. Тому свідчать документи, відповідач має сплатити «Терему» понад 5 млн. грн. компенсації. Оскільки правові суперечки за участю невеликих фірм виходять на рівень Страсбурга не щодня, і ще рідше такі справи обертаються великими збитками для держави, варто розібратися в суті цієї колізії.

«До нас приїде, до нас приїде Микола Іванович дорогий...»

«До нас приїде, до нас приїде Микола Іванович дорогий...»

Сталося: екс-майор держохорони Микола Мельниченко, формальний зачинщик «касетного скандалу» 2000—2001 років, сьогодні має прибути в Україну. Власник найвідомішого в Україні диктофону (нібито «Тошиба DMR-SX1» із серійним номером 112622) повернеться разом з іншим політичним емігрантом — екс-депутатом Єльяшкевичем. Власне, саме Олександр Єльяшкевич учора розповів по радіо про план повернення.

Майдан навпіл із Вітренко?

Майдан навпіл із Вітренко?

1300 міліціонерів сьогодні — в День свободи — забезпечуватимуть правопорядок у центрі Києва. Заходи безпеки буде посилено, але, повідомив напередодні начальник київської міліції Вiталiй Ярема, це не перешкоджатиме вільному просуванню демонстрантів по Майдану та Хрещатику. Рух автомобілів у центрі Києва з 10-ї ранку до 10-ї вечора буде перекрито.