Чайові телеглядачам,
Реаліті–шоу «Без мандата», яке вже кілька місяців іде в ефірі «1+1», в наступному році накаже довго жити. Хоча продюсер проекту Оксана Кучерова поки що не надто категорична в прогнозах і обережно говорить про те, що зйомки шоу лише «можуть припинитися», бо «всі проекти мають певні сезони свого існування», втаємничені розуміють: якщо продюсер говорить «можливо», то насправді це означає «так». Варто поговорити про інше: для чого подібне шоу взагалі потрібно було запускати. І як продюсерська чуйка людини, котра належить до творців успішних сезонів «Міняю жінку», не підказала, що телевізійна «дитина» під назвою «Без мандата» — мертвонароджена. Без жодних перспектив для реанімації.
Кумівський «довгобуд»
Телеверсії родинних взаємин у нинішнього українського, а також російського глядача останні рік–півтора мають неабиякий успіх. Підтвердження цьому — успішний телепоказ кількох сезонів «Сватів» — спільної роботи «Інтера» та «Студії Квартал 95». Прем’єрна перша серія четвертого сезону минулого понеділка біля екрана «Інтера» зібрала рекордну третину всіх глядачів України.
ТЕТ плюс генпродюсер
Цього тижня — нове кадрове призначення у телегрупі «1+1». Генеральним продюсером телеканалу ТЕТ стала Ірина Костюк. Випускниця факультету менеджменту Міжнародного християнського університету (Віденської філії, де викладають англійською за стандартами вишів США), на телебачення прийшла 10 років тому.
Ще одна частотна війна. За «Київ»
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення цього тижня на своєму засіданні відмовила державному комунальному підприємству «ТРК Київ» у продовженні терміну дії ліцензії на ефірне мовлення на київській частоті 30 ТВК і виставила останню на конкурс. Таке рішення регуляторний орган прийняв після винесених трьох попереджень та одного штрафу столичній телекомпанії. Це, за словами заступника голови Нацради Лариси Мудрак, найбільша кількість санкцій з усіх мовників.
НЬЮЗРУМ
Ви літайте, а ми «розберем»
Тільки лінивий останні кілька років не констатував, що в ефірі вітчизняних телеканалів бракує якісних авторських програм та показу, крім дискусій про політику і танців–співів, багатоликого життя українців, незалежно від професії, статусу, посади чи приналежності до партії. Тому очікування «інтерівського» соціального ток–шоу «Розбір польотів» по–особливому інтригувало. Стартувавши 4 жовтня, авторський проект Юлії Литвиненко з’являється з понеділка по п’ятницю. Цього тижня програма почала виходити в іншому слоті: з часу, близького до раннього прайму — 18.15–19.00, її перемістили у «час домогосподарок» — відтепер «Розбір польотів» починається о 15.00. Це означає, що на каналі чіткіше уявляють цільову аудиторію соціального ток–шоу. Щоправда, не факт, що розмаїття тем зможе утримати біля екранів тих «одновекторних» глядачів, які активно співпереживали розлученим роками й обставинами героям «Ключового моменту», чи тих, які турбувалися про власне здоров’я, вмикаючи «Знахарів». До речі, з медичним ток–шоу соціальне ріднить не лише формат. Рейтингові показники обох проектів пристойні, але нижчі за середні по каналу. Один зі способів підтягнути частки — знайти вдалий час показу. Експерименти зі «Знахарями» не принесли бажаного результату, і це стало однією з вагомих причин для того, щоб у нинішньому телесезоні глядач не побачив цього якісного і дорогого медичного ток–шоу. Буде прикро, якщо така ж участь чекає і «Розбір польотів».
НЬЮЗРУМ
Історія. Не вистачає хітів,
Пишу цю фразу, стиснувши зуби: за те, що українці почали цікавитися своїм минулим, далеким і не дуже, ми повинні, мабуть, подякувати товаришу Табачнику. Він не особливо приховував свого втручання в результат фінального голосування за великих українців під час однойменного телепроекту на каналі «Інтер». Тоді, весною 2008 року, нагле вкидання голосів на користь нейтральної постаті Ярослава Мудрого проти лідера голосування Степана Бандери викликало недовге, хоча й помітне обурення керівників проекту «електорату».
У Європу з Валідом Арфушем
Учора в Парижі гендиректор НТКУ Єгор Бенкендорф і генеральний директор телеканалу EuroNews Майкл Пітерс підписали угоду про створення україномовної версії EuroNews. Це означає, що українська мова — щоправда, не раніше 2011 року — стане одинадцятою мовою мовлення європейського інформаційного каналу, який засновано у 1993 році. Сьогодні EuroNews можна дивитися у 151 країні світу. Мовлення ведеться десятьма мовами: англійською, французькою, італійською, іспанською, німецькою, португальською, російською, арабською, перською та турецькою. Україна уже входить у список акціонерів EuroNews, який сьогодні налічує 21 суспільну та державну телекомпанію Європи.