Не йдіть — навчайтеся!

Напередодні 1 вересня Дарницька райдержадміністрація дійшла консенсусу з Економіко–правовим технікумом (ЕПТ), що при Міжрегіональній академії управління персоналом і, схоже, вже восени її студенти розпочнуть навчання за партами, а не на вулиці. Як повідомляла «УМ» у травні, навчальний заклад, який чотири роки орендував приміщення на базі школи № 266 у Дарницькому районі столиці, опинився перед загрозою виселення. У грудні минулого року постало питання про продовження оренди приміщення, та коли керівництво технікуму звернулося до заступника голови Дарницької РДА з гуманітарних питань Віктора Тарана, то отримало відмову. Таким чином, вже до 30 червня цього року, кінцевого терміну оренди, студенти, які складали сесію, ризикували опинитися на вулиці.

1 вересня на плаву

1 вересня на плаву

Чи готові до 1 вересня школи, пошкоджені нещодавньою повінню? Представники місцевої й столичної влади переконують — усі діти регіону зможуть розпочати навчання вчасно. Але схоже на те, що в деяких регіонах процес відновлення інфраструктури затягується. Ніби й коштів виділено достатньо, але їх освоєння відбувається надто повільно.

Свято без шоку

Свято без шоку

Модні ранці, парадна форма, зворушливі банти і стильні зачіски... «Перший раз у перший клас», безумовно, не тільки запам’ятовується на все життя, а й викликає цілий спектр різноманітних емоцій у малюка, який ще вчора безтурботно бавився в пісочниці і «досліджував» калюжі, а нині має опановувати непросту науку спілкування з однокласниками та вчителями, призвичаюватися до нового режиму дня і разом із шкільною формою приміряти новий соціальний статус — «учень». І щоб ці яскраві емоції органічно перейшли в спокійне і зважене русло шкільних буднів, батькам, як і вчителям, не можна забувати про деякі «золоті» правила.

Догани від міністра

Міністр освіти і науки України Іван Вакарчук оголосив догани ректорові Запорізького національного університету Сергію Тимченку та ректорові Волинського національного університету імені Лесі Українки Ігорю Коцану. Як наголошують у прес–службі Міністерства освіти і науки України, підставою для цього стали неодноразові звернення абітурієнтів та громадськості щодо непрозорості проведення вступної кампанії у цих ВНЗ.

Пільговики–«трієчники» витіснили відмінників

Обов’язковою умовою нашого проекту є розробка рекомендацій для Міністерства освіти і науки. Вже зараз бачимо, що треба якось відрегулювати ситуацію, коли діти подають документи в усі можливі ВНЗ. Ну не вірю, що дитина хоче вчитися на 15 абсолютно різних факультетах. Адже є вступники, які мріяли про один ВНЗ, прийшли сюди з оригіналами документів, і в них немає ніяких переваг перед тими, хто вступає на 15 факультетів.

Вступили, як могли

Вступили, як могли

У вищих навчальних закладах завершується оприлюднення списків осіб, рекомендованих до вступу. За перебігом цьогорічної вступної кампанії вперше стежила коаліція дванадцяти неурядових організацій у рамках національного проекту «Громадське спостереження за вступною кампанією 2008». Він здійснюється у 30 ВНЗ, що мають статуси державних і національних, у 14 регіонах країни. Серед учасників моніторингу — «Школа рівних можливостей» (Київ), «Технології оптимального розвитку особистості» (Кіровоград), «Комітет виборців України» (Дрогобич), Житомирський центр молодіжних ініціатив, Білоцерківська молодіжна організація «Ліга», громадська мережа «Опора», «Нова генерація» (Херсон), «Педагоги за мир» (Бердянськ), «Альянс» (Донецьк), «Товариство Лева» (Львів).

Могилянський тест

Могилянський тест

16 років поспіль КиєвоМогилянська академія проводила внутрішнє тестування вступників, що завжди було запорукою об’єктивного оцінювання знань. Завдяки йому НаУКМА має рейтинг чесного закладу, куди неможливо вступити за хабар.

Додаткові умови — лаз для хабарів?

Вступна кампанія–2008 особлива. Абітурієнти не складатимуть іспити в університетах і академіях, не чекатимуть оцінок від професорів — у них є документ, за яким і вирішуватиметься професійна доля вступників, — сертифікат із результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Такий собі квиток у щасливе студентське життя. За оцінками фахівців, 92 відсотки абітурієнтів отримали позитивні результати під час зовнішнього оцінювання, що дає їм можливість стати студентами вищих навчальних закладів України. Міністерство освіти та науки у свою чергу обіцяє сприяти прозорому і законному відбору абітурієнтів — усе, мовляв, пройде спокійно і без метушні. Але і вступників освітяни просять: майте совість, не хитруйте!

Тестом по... тесту

Тоді як міністр освіти і науки України Іван Вакарчук закликає ректорів вищих навчальних закладів дотримуватися єдиних правил вступу з урахуванням зовнішнього незалежного оцінювання, у Національному університеті «Києво–Могилянська академія» потенційні студенти проходять окреме тестування. На прохання прокоментувати ситуацію ректор НаУКМа Сергій Квіт послався на офіційний лист до міністра освіти і науки, викладений на сайті академії. У ньому він, зокрема, зазначає таке: «Ухвалою 17 ceciї Академічної конференції НаУКМА вiд 08.04.08 р. було визначено: у 2008 роцi в Нацiональному унiверситетi «Києво–Могилянська академiя» запровадити внутрiшнiй конкурсний вiдбiр, змiст та вимоги щодо якого розробити приймальнiй комісії.

Експериментальні абітурієнти

Експериментальні абітурієнти

Вступна кампанія в самому розпалі. До 15 липня триває прийом документів у вищі навчальні заклади, після чого настане вирішальний період іспитів, співбесід, конкурсу сертифікатів і підбиття підсумків. Під дверима приймальних комісій у столичних ВНЗ «спекотно»: хвилюються і батьки, і діти. Попри те, що цьогорічне зарахування студентів відбувається на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання, запитань... і нез’ясованих моментів залишається чимало.