Кремль за крок до поразки?

Результати голосування у другому турі виборів президента Південної Осетії, яка внаслідок російсько–грузинського воєнного конфлікту 2008 року була відірвана від складу Грузії, виявилися ледве не сенсаційними. Нагадаємо, у першому турі, 13 листопада, найбільше голосів набрали прокремлівський кандидат, міністр надзвичайних ситуацій невизнаної республіки Анатолій Бібілов, та опозиціонерка Алла Джиоєва. Міжнародні оглядачі тоді припускали, що влада навмисне дозволила Джиоєвій вийти у «фінал», щоб надати легітимності народному волевиявленню в очах Заходу (який ці вибори однаково не визнає, як і «незалежність» Південної Осетії). Тож одразу по завершенні голосування минулої неділі прибічники Бібілова, переконані в остаточному «правильному» результаті виборів, почали святкувати перемогу.

...Плюс конфіскація всієї «Весни»

...Плюс конфіскація всієї «Весни»

Чотири з половиною роки в колонії суворого режиму з конфіскацією майна — так у Білорусі карають за незгоду з владою. Учора мінський суд визнав голову правозахисного центру «Весна», віце–президента Міжнародної федерації прав людини Олеся Беляцького винним в ухиленні від сплати податків і «виявив поблажливість» — дав йому на півроку менше, ніж напередодні просив прокурор Сайковський. Хоча насправді на той час, коли Сайковський вимагав для Беляцького 5 років із конфіскацією, справа про несплату податків уже практично розвалилася. Однак, як з’ясувалося, це ще не привід сподіватися на виправдальний вирок.

Власне, ніхто й не сподівався — ні родичі в’язня совісті, ні колеги–правозахисники, ні журналісти. Занадто багато подібних справ пройшло перед їхніми очима за останні 15 років. І вже тим більше демонстративне залякувальне позбавлення волі перетворилося в тренд року поточного.

Уряду нема, бюджету не буде?

Уряду нема, бюджету не буде?

Лідер франкомовної Соціалістичної партії Бельгії Еліо Ді Рупо, якому доручено проводити переговори стосовно формування нового постійного уряду країни, повідомив короля Альберта ІІ, що подає у відставку. Найбільш імовірний кандидат у прем’єр­міністри відмовився від своєї місії з кількох причин. По­перше, переговори про створення правлячої коаліції та нового уряду, які тривали з серпня, знову зазнали невдачі. По­друге, нічим завершилися консультації щодо скорочення дефіциту бюджету на 2012 рік, проект якого минулої неділі відмовилися підтримати фламандські та франкомовні ліберали.

Окупуй порт!

Активісти антикапіталістичного руху «Окупуй Уолл­стріт» погрожують паралізувати 12 грудня роботу всіх портів Тихоокеанського узбереж­жя США. А 1 січня 2012 року вони планують перекрити автомобільний рух мостом БейБрідж, який з’єднує міста СанФранциско та Окленд на півночі Каліфорнії. Про це повідомив позавчора представник руху Джуліон Льюїс­Тетмен.

Не за тими стежили

Словацький міністр оборони Любомір Галко поплатився посадою за прослуховування телефонів опозиційних журналістів. Гучний скандал спалахнув на початку цього тижня, коли ліва газета «Правда» оприлюднила інформацію про те, що військова контррозвідка стежила за її співробітниками та шефом інформаційного телеканалу TA3 Міхалом Гучіком.

Поступ «Арабської весни»

Президент Ємену Алі Абд Аллах Салех, який кілька разів з початку антивладних протестів обіцяв піти у відставку й «передумував», схоже, таки наважився на цей крок. Щоправда, під тиском не так народу, як сусідніх держав, передусім союзної Саудівської Аравії. Учора Салех прибув до аравійської столиці Ер­Ріяда, щоб підписати план передачі влади, запропонований країнами Перської затоки.

Євро врятує податковий союз?

Єврозона в її теперішньому вигляді доживає останні тижні. Такий невтішний для ЄС прогноз оприлюднив другий за розмірами банк Швейцарії «Креді Сюїсс» (Credit Suisse). У своєму звіті аналітики цього банку вважають, що апогею кризи в єврозоні слід очікувати у середині січня наступного року, коли прибутковість за ключовими 10–річними облігаціями Італії та Іспанії сягне дев’яти відсотків, а Франції — п’яти відсотків.