Брудні від нафти руки

Брудні від нафти руки

Спеціальна комісія Сенату США, вивчивши знайдені в Іраку та оприлюднені в ООН документи, дійшла висновку щодо зловживань Саддама Хусейна у рамках програми «Нафта в обмін на харчі». Нагадаємо, ця розроблена ООН і запроваджена в середині 90-х років програма дозволяла Іраку легальний імпорт нафти під наглядом ООН, щоб за виручені гроші купувати харчі й медикаменти. З'ясувалося, що Хусейн використовував отримані таким чином доходи для вирішення своїх темних інтересів та на хабарі закордонним політикам. У звіті комісії Сенату США робиться висновок, що більшу частину хабарів отримували російські політики, зокрема колишній голова адміністрації президента Росії Олександр Волошин та голова Ліберально-демократичної партії, заступник голови Держдуми Володимир Жириновський.

Неоксамитова революція

Неоксамитова революція

Незважаючи на запроваджену узбецькою владою повну інформаційну блокаду розстрілу в Андижані та у районі Ферганської долини, свідки та учасники цих подій розповідають про бузувірську жорстокість режиму президента Іслама Карімова. Світові інформагенції порівнюють масове вбивство людей на площі Бабара в Андижані з кривавим розстрілом студентів комуністичною владою Китаю на пекінській площі Тяньанмень 16 років тому. За останніми повідомленнями, в Андижані було вбито до тисячі осіб.

Обережно: наступна станція — Стокгольм

Учора о 8.30 ранку в потязі стокгольмського метро, який наближався до станції «Рінкебі», спалахнула пожежа. Свідки стверджують, що чули два вибухи, ймовірно, у наступному після локомотива вагоні. Полум'ям були охоплені не лише вагони, а й перон станції. Гасіння пожежі тривало півтори години. Водії потягу разом з кількома пасажирами врятувались, діставшись тунелем до наступної станції.

Хороший поліцейський проти поганого поліцейського

Хороший поліцейський проти поганого поліцейського

12 травня на екрани України вийшла французька стрічка 2004 року «Набережна Орфевр, 36». Фільм можна порекомендувати як шанувальникам жанрового кіно, а це досконало зроблена поліцейська драма, так і любителям французького кіно взагалі, оскільки у головних ролях виступають три його провідні зірки: Жерар Депардьє, Даніель Отей та Андре Дюсольє. Не лише ми, але й французи віддавна не пам'ятають на своїх екранах настільки вдалого зразка кримінальної поліцейської драми. Відомо, що монополію на цей жанр мають американці. Французи в даному випадку вирішили не винаходити велосипед, а добре вивчили кращі американські зразки, написали чудовий сценарій та дали його в руки акторам, які здатні неперевершено відтворити на екрані задумане сценаристом та режисером.

Андижанський розстріл. Далі буде

Андижанський розстріл. Далі буде

На сході Узбекистану тривають народні заворушення після жорстокого розстрілу владою маніфестації в місті Андижан. У ніч з неділі на понеділок було чути стрілянину в місті Кара-Суу (колишній Іллічівськ). Це місто з 20 тисячами мешканців, яке розташоване за 50 кілометрів від узбецького Андижана та за 20 — від киргизького Оша, після розпаду СРСР було поділене навпіл по річці, між Узбекистаном та Киргизією. У суботу у відповідь на жорстокі дії влади в Андижані мешканці Кара-Суу підпалили будинки відділення місцевої міліції та прикордонної служби, почали нищити міліцейські автомобілі.

Скоріше бунт, ніж революція,

Неспокій, який упродовж чотирьох останніх місяців лихоманив місто Андіжан на сході Узбекистану, вчора переріс у народне повстання. В ніч iз четверга на п'ятницю група невідомих осіб напала на військову частину та захопила значну кількість зброї. Потім озброєний натовп напав на приміщення в'язниці Андіжана та звільнив приблизно чотири тисячі в'язнів, більшість серед яких — політичні — потрапили за грати за звинуваченнями в участі в радикальних ісламських угрупованнях. Співробітники місцевої міліції та Служби національної безпеки були приведені у стан повної бойової готовності ще напередодні, 12 травня, але не змогли попередити штурм в'язниці, під час якого нападники вбили кілька охоронців та взяли в полон приблизно 15 міліціонерів.

Грошима життя не оцінити, але...

Парламент Чехії ухвалив закон про виплату відшкодувань жертвам інтервенції військ Варшавського договору до Чехословаччини у серпні 1968 року та радянської окупації 1968 —1991 років. Законопроект запропонували представники правих партій, але проти його ухвали затято виступали комуністи, які становлять п'яту частину складу парламенту, та соціалісти. Прийняття закону у другому, остаточному, читанні тривало кілька днів. Праві пропонували встановити розміри відшкодувань від 90 до 450 тисяч крон (від 3 до 15 тисяч євро), але з огляду на непоступливість лівих, змушені були зійтися на сумах від 30 до 150 тисяч крон (від 1 до 5 тисяч євро). Розмір відшкодування потерпілим залежатиме від масштабу страждань та втрати здоров'я. Так, наприклад, відшкодування в розмірі 150 тис. крон отримають батьки, дружина або чоловік чи діти особи, яка була вбита військами окупантів у період iз 20 серпня 1968 року по 27 червня 1991 року, тобто відбуття останніх радянських військовослужбовців із Чехословаччини.

Старі для рок-н-ролу? Але не для виступів

Старі для рок-н-ролу? Але не для виступів

У понеділок 9 травня легендарна британська група «Роллінг Стоунз» влаштувала короткий виступ iз трьох пісень поблизу славнозвiсної слави Джулліардської школи музики у Нью-Йорку. Квартет енергійно виконав два свої класичні номери Start Me Up («Заведи мене») і Brown Sugar («Коричневий цукор») та закінчив міні-виступ новою, ще не відомою публіці піснею Oh No, Not You Again («О, ні, лише не ти знову»). Цей виступ слугував прелюдією до пресової конференції, на якій група повідомила, що цього року вирушає у чергове світове турне. Цей концертний марафон тривалістю рік розпочнеться 21 серпня у Бостоні. У Нью-Йорку група виступить 15 вересня на стадіоні «Джаянтс».

Ніжні вуха Путіна

Свою участь у ІІІ саміті Ради Європи (РЄ), який відбудеться у Варшаві 16—17 травня, вже підтвердили 21 президент та 18 прем'єр-міністрів європейських країн, повідомляє польська інформагенція ПАП. Це третя така представницька зустріч лідерів Європи за всі 56 років існування організації. На саміті будуть присутніми, зокрема, Президент України Віктор Ющенко та канцлер Німеччини Герхард Шредер. Наразі не відомо, чи прибуде прем'єр-міністр Франції Жан-П'єр Раффарен, який минулої суботи переніс операцію видалення жовчного міхура. Натомість позавчора МЗС Росії повідомило, що російську делегацію очолить міністр закордонних справ Сергій Лавров. Це перший випадок, коли Росія буде представлена на саміті делегацією такого низького рангу.

Польсько-російська війна

Польсько-російська війна

Загострюється польсько-російський конфлікт у зв'язку з провокаційною «забудькуватістю» президента Росії Володимира Путіна, який під час промови на урочистостях 9 травня в Москві словом не згадав про польські жертви цієї війни та про великий внесок Польщі в перемогу над нацизмом. Польська «Газета виборча» оприлюднила дані опитування, які провела наступного після урочистостей дня у групі з 800 осіб. 55 відсотків опитаних поляків вважають поведінку президента Росії принизливою та образливою для Польщі. 29 відсотків опитаних не вбачають у вибірковості пам'яті Путіна нічого образливого для Польщі.