Шлюб у комуналці

Уже сама назва слухань, які позавчора відбулися у парламенті, — «Стан і перспективи євроінтеграції України та її участі у формуванні Єдиного економічного простору» — визначала основний ключ дискусії: чи шкодить участь у горезвісному ЄЕП нашій стратегічній меті — вступові до Євросоюзу? Вище керівництво держави відповідає, що ні, не заважає, і по дорозі в Євросоюз можна заскочити й до ЄЕП.

Голос із потойбіччя...

Навіть якби нова влада не зробила жодної помилки в економічній і кадровій діяльності, у нової опозиції залишався б необмежений простір для критики. Бо, схоже, принаймні соціал-демократи (о) ні про що інше й думати останнім часом не можуть, крім депутатів-сумісників. Та й не тільки їм насправді цікаво, коли вже нарешті нібито «помаранчеві» можновладці припинять плювати в душу своїм виборцям, порушуючи Конституцію. А заодно й давати своїм опонентам таку благодатну тему для гнівних спічів. Та що там спічі — опозиціонери навіть законопроект відповідний внесли, згідно з яким Президентові й Кабміну пропонувалося в разі, якщо призначений на «виконавчу» посаду народний депутат протягом 15 днів не складе мандат, відправляти його у відставку. І правильний нібито законопроект, але проголосували за нього тільки 207 парламентаріїв («НУ», БЮТ і СПУ фактично по нулях).

Поминальна битва

Поминальна битва

Сьогодні президенти України та Польщі мають прибути до Львова, аби вшанувати відкриття цвинтаря Орлят, а також меморіалу воїнам Української Галицької армії на Личаківському кладовищі. Ця подія є настільки знаковою для Польщі, що разом зі своїм президентом до Львова планували прибути 5 тисяч поляків — значно більше, ніж на акцію до 60-річчя волинської трагедії в селі Павлівка (липень 2003 року), що стала першою спробою Української та Польської держав до історичного примирення.

Відлуння Сіверськодонецька на Печерських пагорбах

Позавчора Генеральна прокуратура таки відпустила голову Луганської облради Віктора Тихонова після допиту у слідчого Лавренчука. Однак навряд чи Віктор Миколайович може спати спокійно. Адже 22 червня йому, як повідомляє прес-служба ГП, було «пред'явлено звинувачення... у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України)». І навряд чи один із організаторів відомого «з'їзду сепаратистів», який відбувся в Сіверськодонецьку Луганської області після другого туру минулорічних виборів, може пишатися тим, що виявився свого роду «піонером кримінального сепаратизму» в Україні. Тихонов став першим посадовцем, якому висунули офіційне обвинувачення у кримінальній справі про сепаратизм, що розслідується головним слідчим управлінням Генпрокуратури.

Бар'єр для здорового глузду

Бар'єр для здорового глузду

Соромно, панове. Нібито ж нова влада, на яку покладали стільки надій і сподівань, а так уперто порушуєте Конституцію. Хоча самим порушникам-сумісникам, які числяться й на законодавчій, і на виконавчій роботах, схоже, позичені в Сірка очі не муляють, тому соромитися за них доводиться іншим. Нам із вами, колегам і... затятим опонентам. Соціал-демократи (об’єднані), наприклад, так засмучені поведінкою сумісників, що вже кілька днів відмовляються від їж... тобто від голосування. Вибірково, звісно, але показово. А комуністи пішли іншим шляхом — вирішили виговорити просто у безсоромні очі депутатів-міністрів та інших «двокрісельних» посадовців усе, що про них думають. Та оскільки в парламенті законодавці-«виконавці» з'являються рідко, довелося діяти методом японських службовців. Ті, якщо дуже кортить врізати в пику ненависному шефові, замість ризикувати роботою, гамселять кулаками по спеціально зроблених із такою метою «грушах-мішенях», уявляючи собі при цьому свого ворога.

Не «валяй дурня», Федераціє!

Перефразування відомих слів з не менш відомої пісні російської групи «Любе» про Америку й Аляску винесене у заголовок не випадково. Адже з приходом в Україні нової влади нашому північному сусіді доводиться відвикати від мало не безконтрольного господарювання на Південному узбережжі Кримського півострова, до чого РФ так звикла в останні роки кучмізму. Йдеться не лише про десантування російського «морпеху» де заманеться, що декілька місяців тому спричинило міждержавний скандал, а й про земельні питання.

Команда була, але Кучма не винен?

Хоча слідство у справі Гонгадзе надає великої ваги плівкам Мельниченка, основний їхній фігурант Леонід Кучма наразі не є основним підозрюваним у замовленні (чи то провокуванні) вбивства редактора «Української правди». Це принаймні випливає з інтерв'ю заступника Генерального прокурора Віктора Шокіна газеті «Столичные новости». На запитання журналіста: «Виходить, що замовником виступав екс-Президент? Адже на плівках Мельниченка...» пан Шокін відповів: «Чому саме Кучма? Було багато людей, з якими Гія працював як журналіст. Але ми поки що не будемо прив'язуватися до конкретних прізвищ. У нас є план, якого ми чітко дотримуємося. Є певні серйозні зрушення, але про це ще рано говорити». Водночас заступник Піскуна визнав: плівки Мельниченка «показали, що команда була тільки вбити».

Рупор Руперта

Рупор Руперта

Україна стала значно ближчою до виходу на світовий медіа-ринок. Якщо вже до нас приїхав сам Руперт Мердок, якому вдалося здійснити майже революцію на, по суті, закритому на сьогодні для іноземних вливань медіа-ринку Південно-Західної Азії (наразі компанія News Corporation Limited, яку очолює Мердок, є там найвпливовішим гравцем, незважаючи на те, що , скажімо, в Китаї пана Руперта оголошували персоною нон-грата, а в Індії намагалися арештувати)... У вівторок зі знаменитим медіа-магнатом, який розбудував свою імперію з кількох австралійських газет до глобальної мережі з понад 170 престижних і популярних видань та кількох десятків телеканалів, мав зустріч Президент України Віктор Ющенко.

«Гучна» справа Тихонова

Генеральна прокуратура затримала голову Луганської обласної ради Віктора Тихонова. Про це агенції УНІАН учора повідомив народний депутат Тарас Чорновіл. За його словами, цю інформацію підтвердили екс-голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов та адвокат Віктора Януковича Олена Лукаш, котра якраз поїхала в СІЗО, куди перевели Тихонова. Насправдi панi Лукаш трохи пiзнiше розповiла, що голову облради ще не арештували, а продовжують тримати на допитi й обiцяють, що ночуватиме вiн удома.