У самісіньке серце

У самісіньке серце

Медики констатують, що в Україні шість із десяти смертей спричинені серцево–судинними захворюваннями. Це більше, ніж помирає людей від раку, туберкульозу та СНІДу разом узятих. Парадокс, але саме Україна розробила і має надсучасну апаратуру ранньої діагностики хвороб серця. Чому про це мало хто знає навіть серед лікарів — то вже інше питання...

Телебачення «знекровлюють»?

Національна комісія з питань захисту моралі нині активно працює над оновленням «профільного» закону — «Про захист суспільної моралі». Зміни до нього Нацкомісія навіть винесла на громадське обговорення. Народ активно долучився до «законотворчості», тож проект дедалі активніше обростає новими заборонами.

Коли серцю не хочеться спокою

Киянка Наталя Матвієнко, яка ще в дитинстві втратила слух, грає в театрі, чудово танцює, а свого часу навіть привезла з Міжнародного конкурсу краси корону віце–міс світу. Олена Чінка була студенткою Театрального інституту, коли поїздом їй відтяло ноги. Сьогодні 33–річна жінка не тільки танцює, а й навчає цьому мистецтву інших! Композитор–самоучка з Обухова Леонід Пономаренко має серйозну ваду слуху і при цьому пише музику. А Катерина Литовченко з Луганщини, попри параліч рук, ніг і спини, стала заслуженим художником України. Свої дивовижні картини жінка малює... ротом.

А ти записався добровольцем?

У пунктах реєстрації для проходження Зовнішнього незалежного оцінювання цими днями спостерігається неабияке пожвавлення. Адже термін запису на тестування закінчується сьогодні о 18.00. «Щодня реєструємо по 40—50 осіб, — розповіли «УМ» у столичному пункті реєстрації за адресою: Львівська, 23. — Це десь удвічі більше, ніж раніше. Але довгих черг немає — максимум двоє–троє людей».

Правка правил

Уже втретє з початку нинішнього навчального року буде змінено правила вступу до ВНЗ. Останні новації оприлюднив на засіданні Спілки ректорів вищих навчальних закладів міністр освіти Дмитро Табачник. Усе планів громаддя, визнає міністр, неможливо реалізувати вже в цьому році через брак часу, а тому нинішнього літа збираються обмежитися «незначною модернізацією». Отже, до чого слід готуватися бідолашним дітям у найближчі два місяці?

Довга дорога до заслуженого відпочинку

В Україні знову заговорили про підвищення пенсійного віку. Принаймні такою була вимога Міжнародного валютного фонду, який у 2009 році дав Україні кредит. І Україна начебто зобов’язалася це зробити. Але не зробила. Бо це був би дуже вже непопулярний крок напередодні виборів. Тепер Україні знову треба позичати. І їй знову — тепер уже Світовий банк — радить збільшити пенсійний вік бодай для жінок із нинішніх 55 до 60 років.

Сьогодні кожна вагітність — на вагу золота

Сьогодні кожна вагітність — на вагу золота

Наталя вже майже три роки живе без щитовидної залози. Операція з видалення цього органа в післячорнобильській Україні — не рідкість. Але історія цієї 31–річної жінки унікальна тим, що Наталя носить під серцем... двійню. Вона пригадує, як прийшла зі своєю вагітністю в жіночу консультацію. Там за голову вхопилися: «Двійня? З вашим діагнозом!» Тож із п’ятого тижня вагітності Наталя перебуває під наглядом фахівців Інституту педіатрії, акушерства та гінекології України. «Ставлення тут лікарів вразило: неважливо, який у тебе діагноз, головне, що ти — вагітна. І треба зробити все можливе, щоб цю вагітність зберегти, — каже Наталя. — Так, проблеми були і дуже серйозні: довго відновлювали гормональний фон, боролися з пізнім токсикозом, але впоралися. Мене постійно налаштовували на позитив. І ось нам уже зовсім трішечки залишилося до пологів». Ще десяток років тому історія Наталі була б неможливою. Але наука не стоїть на місці. Сьогодні вчені працюють не лише над глобальними питаннями, а й над маленькими проблемами звичайних людей. Наприклад, допомагають... народжувати дітей. Про це ми розмовляємо з доктором медичних наук Юлією Давидовою, завідуючою акушерським відділенням екстрагенітальної патології ІПАГ.

«Чєво ізволітє?»

Учорашній Всесвітній день прав споживача відомі музиканти Олег Скрипка та Олександр Ярмола вирішили відсвяткувати у ресторані. Офіціанти вийшли до них... на ходулях та в навушниках — глухі й недосяжні. Не дивно, що замість замовлених кави та чаю хлопцям принесли бульйон і китайські палички замість ложок.

«АнтиТабачна» Україна

«АнтиТабачна» Україна

Напевно, жодного українського політика не називали публічно такою кількістю «епітетів», як одіозного Дмитра Табачника. «Україножер», «ксенофоб», «фашист», «дешевий клоун», «казнокрад, який тільки й уміє книги та картини «тирить» із українських музеїв» (до речі, так «похвалив» Табачника його нинішній колега по уряду, віце–прем’єр Борис Колесников) — це лише скромний перелік характеристик знаного професора. «Всенародну любов» доктор історичних наук здобув завдяки своїй послідовній антиукраїнській політиці. Тож небайдужа громадськість оголошує «АнтиТабачну кампанію» і вимагає «викинути Табачника на смітник історії». Просто з крісла міністра освіти.

Сніг на абітурієнтську голову

Сніг на абітурієнтську голову

Минулого літа чиновники Міносвіти радісно рапортували: завдяки ЗНО практично вдалося подолати корупцію при вступі до вишів. Лакмусовим папірцем став міністерський телефон «гарячої лінії», на який можна було поскаржитися на університетських корупціонерів. Торік у період вступної кампанії на нього не надійшло жодної (!) такої скарги. Мабуть, новопризначеному уряду така ситуація видається нудною, тому й почалися розмови про можливу відміну ЗНО. Зокрема, віце–прем’єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко заявив, що вже цього року у ВНЗ можуть бути знову введені вступні іспити. «Не можна під одну гребінку проводити тестування у виші, — цитує віце–прем’єра «Коммєрсант–Україна». — Більше того, хіба ЗНО може слугувати критерієм оцінки якості знань?».