Велика реконструкція

Велика реконструкція

У рамках підготовки до 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка з фонду розвитку Черкаської області вирішили виділити 5 мільйонів гривень на ремонт обласного драматичного театру, який внесено у перелік об’єктів, що підлягають реконструкції до цієї дати. Водночас Шевченків край сподівається на субвенції від держави. Оскільки, щоб капітально відремонтувати приміщення обласного театру, який носить ім’я великого українського поета, необхідно загалом 40 мільйонів гривень. А такі кошти області не по кишені.

Напад на Богородицю

Громада міста Золотоноша шокована й обурена фактом вандалізму, який стався у тамтешній церкві Святого Духа: невідомі безбожники понівечили скульптуру Пресвятої Богородиці, відбивши їй голову. «У Золотоноші зареєстровано понад десяток інших церков, утім там — жодних прикростей. І тільки наша громада терпить постійні напади зловмисників, про яких можемо лише здогадуватися», — обурюється греко–католицький священик отець Юрій Голоднюк.

Подерв’янський — персона нон–ґрата?

Анонсовану на 11 квітня виставу «Павлік Морозов» Леся Подерв’янського жителі Черкас подивитися... не зможуть. Незважаючи на те, що оголошення про цю подію, яка мала відбутися у місцевій філармонії, містом розклеєні були вже давно, а квитки надійшли у продаж. А все через те, що адміністрація цього закладу, подивившись виставу в інтернеті, відмовилася пускати на свою сцену постановку, в якiй «мат за матом». Не допоміг і укладений договір між філармонією й організаторами гастролей — театром «Крот». Тож глядачам, які вже встигли придбати квитки, почали повертати гроші.

Залишили без зубів

Черкаська міська стоматологічна поліклініка потрапила в поле зору прокуратури після перевірки, влаштованої міською владою. Чиновники мерії з’ясували, що бюджетні гроші пішли не на протезування пільгових категорій населення, а в приватні кишені.

Меню для перелітних птахів

Дикі качки, гуси та лелеки, які прилетіли з теплих країв на околицю села Мошни Черкаського району, зовсім не розраховували, що в цю пору тут можуть бути морози, а поля вкриті сніговою ковдрою. Голодний пташиний лемент, що долинав із берегів річки Вільшанки, почули місцеві жителі. «Наші люди взялися підгодовувати бідолашних птахів. Несуть їм усе їстівне, що мають удома», — розповідає «УМ» секретар Мошнівської сільради Світлана Хижняк.

Про гетьманів замовив слово

Про гетьманів замовив слово

У Черкаському Національному університеті імені Богдана Хмельницького читає лекції наймолодший лектор в історії України. Звати його Віталик Нечаєв і йому лише дев’ять років. Він ще вчиться у четвертому класі Звенигородської школи імені Тараса Шевченка, але вже поділився своїми знаннями зі студентами.

Вiдкрийте! Це народ

Вiдкрийте! Це народ

Учора вранцi близько трьохсот черкащан змушенi були пiти на штурм мерiї. Спершу громада, очолювана опозицiєю, намагалася пройти до будiвлi, де вiдкрилася чергова сесiя мiськради, щоб висловити своє невдоволення черкаським мером Сергiєм Одаричем. Їй на перепонi стали зо три десятки мiлiцiонерiв у шоломах i бронежилетах. Через мiлiцейський кордон не змогли пробратися також журналiсти та частина депутатiв. Вiдтак люди кинулися на штурм. Мiлiцiя була податливою, тож частина опозицiї таки пробилася в кiмнату, де проходило засiдання мiськради.

Діагностика по–сучасному

Діагностика по–сучасному

На базі Черкаської обласної клінічної лікарні відкрито новий діагностично–консультативний центр. П’ятиповерховий корпус, загальна площа якого становить шість тисяч квадратних метрів, відбудували на згарищi кардіологічного відділення.

Надія є. На Страсбург

Європейський суд iз прав людини прийняв до розгляду справу про утиски черкаського опозиціонера Леоніда Даценка. «Суд розгляне скаргу, як тільки це буде можливо. Розгляд здійснюватиметься на основі наданих інформації та документів», — таке повідомлення отримав Даценко від секретаря страсбурзької установи.

Клинок для кореспондентки

56–річна Валентина Васильченко, відома своїми критичними матеріалами, отримала поранення правої ноги. Напад на кореспондентку «Вечірніх Черкас» стався на перехресті вулиць Котовського та Ільїна, коли вона поверталася додому. «Я відчула різкий біль у нозі, наче вогнем обпалило, а потім побачила кров. У ту мить щось дзенькнуло об стіну будинку. Дивлюсь, а туди відрекошетив клинок», — пригадує пережите пані Валентина. І додає, що такий клинок бачила тільки по телебаченню: довжина леза з півметра, ширина в долоню, а саме лезо — наче бритва.