«Чорний список» архієпископа Митрофана

«Чорний список» архієпископа Митрофана

Витівки Української православної церкви (Московського патріархату) в союзі з теперішньою, також недалекою від Москви, владою протягом останніх півроку і далі дивують нахабністю і цинічністю. Не встигли церковники виселити всі музеї із заповідника «Лавра», добудувати без жодних документів храм на Борщагівці, використати 11 мільйонів гривень бюджетних коштів на зведення церкви–гіганта поблизу метро «Либідська», як знову українські ЗМІ почали бити на сполох.

Нова «церковна» історія пов’язана із листом архієпископа Митрофана до директора «Спецкомбінату ПКПО», що забезпечує поховання в Києві, Олексія Горового, в якому служитель Бога просить надати право УПЦ (МП) визначати, яких священиків можна допускати на столичні кладовища для відспівування померлих. Цю пропозицію пан Горовий погодив одразу і підписав свою резолюцію: «До відома та використання в роботі».

Головний наслідок таких дій полягає навіть не в тому, що УПЦ МП «застовбила» за собою функцію почесного журі, яке відбиратиме священиків, як на кастингу. А в тому, що у вже сформованому списку цвинтарних «нон ґрата» — священики УПЦ Київського патріархату. Виходить, Московський патріархат фактично отримав монополію на поховання у Києві за згоди комунального підприємства, а значить — держави.

З Новим роком і... тарифом

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) підвищила тариф на теплову енергію з урахуванням її транспортування і поставки для «Київенерго», що відпускається для потреб населення, на 35 відсотків iз 1 січня 2011 року. Зокрема, тариф «Київенерго» на теплову енергію для населення з приладами обліку з 1 січня зросте на 35% або 44,4 грн. — до 171,25 грн. за Гкал (без ПДВ); для населення без приладів обліку — також на 35% або на 43,91 грн. (до 125,47 грн. за Гкал (без ПДВ).

«Маски–шоу» в шестизірковому готелі

У понеділок увечері декілька інтернет–ресурсів поширили інформацію про те, що у столичний готельний комплекс «Прем’єр–Палац» увірвався десяток озброєних людей у масках, які не надали жодних документів та пояснень.

50 копійок — не межа

Цими вихідними ціни за проїзд у найдешевших маршрутних таксі Києва зросли на 50 копійок. Відтак iз 11 грудня, аби проїхати від вулиці Ірпінської до Хрещатика (маршрут №230), від Володимирської до Ірпінської (№189), від Будіщанської до вулиці Сосюри (№414), від Попудренка до вулиці Бажана (№445) вже треба заплатити не 2, а 2,5 гривні. Подорожчав проїзд і на маршрутах №510 (вул. Чорнобильська — Булгакова) та №589 (вул. Бориспільська — метро «Дарницька») до 2 гривень та №418 (вул. Лісковська — «Даринок») до 1,75 гривнi.

У трамвай — за магнітною карткою

Замість стихійного натовпу — організована черга, замість квитків, компостерів і кондукторів — магнітна картка і турнікет. Таке майбутнє київським трамваям, тролейбусам та автобусам пророкує КМДА. Уже з наступного року вхід до громадського комунального транспорту буде дозволено тільки через АСОП (автоматичну систему оплати проїзду). Поки «Київпастранс» утримується від коментарів щодо обсягів фінансування цього проекту. Але «УМ» підрахувала приблизну вартість запуску нової системи та довідалася, чому від АСОП відмовилося московське керівництво після восьми років роботи.

«Зимова казка» Співочого поля

Напередодні свята Миколая, 18 січня, у Києві на Співочому полі відкриється справжнє зимове містечко. До його створення долучилися мерія і «Київзеленбуд». «Ідея заходу — відродити традиційні національні гуляння українців на святого Миколу, Новий рік, Різдво і Водохреща», — цитує заступника мера Києва Віктора Сівця прес–служба. За його словами, на «Зимову казку» витратили близько 2 мільйонiв гривень.

Дорожня «революція»

Нова столична влада обіцяє справжній транспортний «рай» у Києві. Мовляв, і заторів стане менше, і автобусів на маршрутах побільшає. Уже з наступного року в Києві, за задумом чиновників, з’являться і нові шляхопроводи, і велодоріжки. У перспективі — сполучення Троєщини з «цивілізацією», реанімація «Жулян» та світлофори, які контролюватимуть ситуацію із завантаженими дорогами.

Обірвана пісня «лісоповалу»

Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє вирубку зелених насаджень у скверах, ботанічних садах, парках, лісопарках, рекреаційних зонах, лісах, урочищах із крутими схилами у Києві. Закон «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою зеленого господарства міста Києва» також не допускає знищення дерев на прибудинкових територіях, берегозахисних ділянках і водоохоронних зонах, островах Дніпра в межах території Києва.

Святкова блокада

На столичному майдані Незалежності почали монтувати новорічну ялинку. Уже встановлено металевий каркас, а голова київської міськдержадміністрації Олександр Попов обіцяє вкластися у терміни — ялинка має бути готова до свята Миколая. За словами Попова, монтаж новорічної конструкції планували розпочати ще 1 грудня, але завадили страйкарі. Тож у тому, що минулої п’ятниці намети розібрали, а людей розігнали, голова КМДА бачить лише позитив — мовляв, свято врятовано. «Я вважаю, що не можна через когось скасовувати новорічне чи інше свято, — наголосив міський очільник. — Якби ми сьогодні не зробили цей крок, то не встиг­ли б укластися в терміни».

Рекорд «під Господа»

Влада Києва зробила черговий подарунок УПЦ Московського патріархату, виділивши, за рішенням депутатської більшості у Київраді, 11 мільйонів бюджетних гривень на зведення нового Свято–Воскресенського кафедрального собору. Комплекс, будівництво якого почалося рік тому, отримав iз кишень платників податків непогану підтримку — вистачить на реалізацію всіх «потреб часу» УПЦ МП. Храм буде заввишки 120 метрів на земельній ділянці площею 22 тисячі квадратних метрів поблизу станції метро «Либідська» і стане найвищим у Європі.