Не вище стелі

Велика кількість кидків по воротах — не завжди запорука перемоги. Позавчора кияни ледь не вдвічі «перестріляли» хокеїстів «Німана» (51 кидок проти 29), але в підсумку програли, та ще й із великим рахунком. Ця невдача стала для «біло–синіх» першою на домашньому льоду в основний час. Уже вдруге в поточному чемпіонаті «Сокіл» поступився команді з Гродно, яка висунулася в лідери екстраліги. Так само двічі підопічні Олександра Сеуканда програли й флагману білоруського хокею — мінській «Юності».

Без наших не обійшлося

Без наших не обійшлося

Слідом за тріумфом чоловічої збірної України на Всесвітній шаховій олімпіаді до нас прийшов успіх і на клубному рівні. На 26–му Кубку європейських клубів, що завершився позавчора у Пловдиві, чернігівський A DAN DZO & PGMB виборов «бронзу» серед 49 команд, лише за додатковими показниками поступившись «срібній» «Югрі» з Ханти–Мансійська (Росія).

«АЗ», буки й Абрамович

«АЗ», буки й Абрамович

«Кризове» київське «Динамо» позавчора під дощем в Алкмарі таки здобуло першу перемогу в Лізі Європи. Звісно, Олегу Лужному непросто за короткий термін поставити команді гру й прищепити своє бачення футболу. Серйозно працювати з гравцями доведеться взимку — незалежно від того, чи буде це новий фахівець, чи на посту головного залишиться Лужний, він має підготувати «біло–синіх» як у тактичному, так і фізичному плані краще, ніж це вийшло у Валерія Газзаєва. Звісно, якщо клуб прагне піднятися на вищий рівень, а не борсатися поміж європейських середняків. А боротися з ними вельми непросто, бо звиклі до Ліги чемпіонів динамівці, як виявилося, недалеко від них пішли. «Хлопці віддали на полі всі сили й продемонстрували майстерність, якою нині володіють», — визнав Олег Романович після матчу в Голландії, який гості виграли з рахунком 2:1.

Серед своїх і в легіоні

Попри те, що шахи вважаються видом спорту «індивідуалістів», командні змагання в них — не рідкість. Крім турнірів національних збірних (згадаймо недавню Всесвітню шахову олімпіаду в Ханти–Мансійську), шахісти регулярно проводять і клубні змагання — як в ігрових видах спорту. Причому чимало майстрів вважають, що виступати командою цікавіше, адже з’являється відчуття ліктя, переживання за партнерів, додатковий азарт.

Відчуйте різницю

Відчуйте різницю

Перші два тури в групі Н «Арсенал» і «Шахтар» провели настільки переконливо, що їм уже заздалегідь почали віддавати путівки до «плей–оф» Ліги чемпіонів. У зустрічах між собою англійський і український гранди мали виявити, хто з них гідний першого місця.

Десять років тому, коли «гірники» дебютували в груповому турнірі суперліги, вони гідно протистояли «канонірам», поступившись 2:3 у Лондоні й перемігши 3:0 у Донецьку (щоправда, той заключний матч уже не мав турнірного значення). Здавалося, за декаду чемпіон України лише виріс у класі. Але позавчорашній розгром — 1:5 — на заповненому вщерть «Емірейт стейдіумі» змусить багатьох (насамперед самих футболістів) переглянути власні оцінки.

Дуб перед буревієм

Дуб перед буревієм

Після останніх поразок братів Кличків — Віталія в 2003–му Льюїсу й Володимира в 2004–му Брюстеру — спливло вже багато води. Із тих пір українці давно вже оговталися від невдач, повернули собі впевненість та чемпіонські пояси. Кличко–старший навіть встиг піти з боксу та знову поринути в улюблену справу свого життя. Тож нині перед черговим боєм когось із братів фахівці зазвичай сумніваються лише в тому, в якому раунді завершиться двобій, а не хто саме переможе. Практично не було шансів на успіх і в суботньої жертви Віталія: американському ветерану Шеннону Бріггсу букмекери одностайно відводили роль другого плану. Утім він вистояв під шквалом ударів чемпіона світу за версією WBC і не впав, хоча це коштувало йому великих проблем зі здоров’ям. Під час здачі допінг–проби велетень Бріггс втратив свідомість і потрапив до реанімації. У нього струс мозку, численні переломи й ушкодження, тож тепер стійкий Шеннон приймає курс інтенсивної терапії.

43 очки — хто більше?

43 очки — хто більше?

Минулої суботи українська суперліга видала одразу декілька матчів–шоу. Шкода, що побачити їх могли лише на каналі «2+2», який є навіть не в усіх обласних центрах. Проте результативність у 20 очок для лідерів команд виглядала як дещо звичне. А ще тішить, що дедалі яскравіше проявляють себе на тлі «варягів» українці. У всіх шести зустрічах ніхто з суперників не здавався заздалегідь, а з найбільшою різницею програв, хоч як це дивно, віце–чемпіон України — «Будівельник» не витримав натиску одеситів наприкінці поєдинку.

Хоч міняй, хоч не міняй

Хоч міняй, хоч не міняй

«Грою двох жебраків» дещо саркастично охрестив дехто з уболівальників позавчорашній матч у Броварах між «Соколом» і командою з Могильова. Про проблеми з фінансуванням у киян говорять уже другий рік. Дійшло до того, що спортсмени вже пишуть листи в усі інстанції — звернулися навіть до Президента України, аби хоча б хтось допоміг поправити скромне матеріальне становище як клубу, так і нашого хокею загалом. Але позитивних зрушень наразі немає. «Біло–синім» так і не виплатили зарплату за три місяці попереднього чемпіонату й залишки премій за позаминулий. У нинішньому ж сезоні з хлопцями повністю розрахувалися лише за липень...

На стадіон як на війну

На стадіон як на війну

Футбол без уболівальників — не футбол, але інколи гарячі фани виходять за рамки пристойності й законності. Так, позавчора «ультрас» збірної Сербії зірвали в Генуї матч своєї команди проти італійців. Увійшовши у клінч із карабінерами ще задовго до початку гри на підходах до стадіону «Луїджі Феррарі», гості з Балкан уже на самій арені освистали італійський гімн, зламали огорожу та десятки крісел. Через це матч відклали на 45 хвилин. Коли ж гра таки почалася, на поле полетіли фаєри, а в небо — феєрверки. Безлад тривав сім хвилин, після чого рефері зупинив поєдинок. Імовірно, сербам зарахують технічну поразку 0:3.

Уроки гри з м’ячем

Уроки гри з м’ячем

Цієї осені національна футбольна команда відкриває для себе нові сторінки. Зігравши вперше в історії з представниками Південної Америки — чилійцями, українці на досягнутому не зупинилися й провели дебютні зустрічі зі ще двома збірними. «Товарняки» і з посередньою Канадою, і з потужною Бразилією вийшли неприємними як за результатами, так і змістом гри. Тож президентові ФФУ Григорію Суркісу доведеться поламати голову в роздумах, чи залишати на посаді виконувача в. о. головного тренера Юрія Калитвинцева — чергового вихідця з динамівського табору.