Трагедія італійського «Титаніка»

Трагедія італійського «Титаніка»

На італійському острові Джиліо минула неділя пройшла під знаком жалоби за жертвами катастрофи круїзного лайнера «Коста Конкордія», що затонув неподалік від місцевого порту рівно рік тому. Поминальні служби відбулися і в багатьох інших містах Італії та деяких інших країн світу, звідки походили загиблі.

Кінець світу? З Путіним — не дочекаєтесь

Кінець світу? З Путіним — не дочекаєтесь

Через чотири роки після перерви на прем’єрство Володимир Путін повернувся до великих прес–конференцій. Три години в прямому ефірі державних телеканалів президент Росії розповідав про економічні успіхи влади, внутрішню та зовнішню політику, проблему усиновлення російських дітей іноземцями, своє здоров’я, стосунки з Жераром Депардьє і, звісно, кінець світу — як було не зачепити найпопулярнішу останнім часом тему. Згадав і про Україну, яка поки що не подала заявки на вступ до Митного союзу й «припустилася стратегічної помилки», відмовившись віддати Росії свою ГТС.

Це вже восьмий такий брифінг ВВП–президента в історії його перебування на посаді глави держави, але вперше Путін спілкувався з журналістами не в Кремлі, а у Центрі міжнародної торгівлі. Ажіотаж був вражаючий: на прес–конференцію акредитувалося 1040 російських та 186 закордонних журналістів. Тож не дивно, що замість запланованих трьох президент відповідав на запитання чотири з половиною години. До слова, брифінг президента збігся з Днем працівника органів держбезпеки РФ — як чекіст, які колишніми не бувають, Володимир Володимирович ще зранку привітав зі святом своїх колег.

Три умови для України

Прийшовши до влади, Віктор Янукович переконував — себе, країну, світ, — що за його правління Україна не збочить зі шляху євроінтеграції. Але тривало це недовго. Що більше українська влада віддалялася від західних стандартів, то ближчою ставала перспектива відкату в протилежний бік — до Росії. Останнім часом Банкова та її сателіти вже фактично й не приховують своєї справжньої орієнтації. Тиждень тому під час саміту СНД в Ашгабаті Президент повідомив про впровадження «окремих положень» Митного союзу з Росією. А цими днями, перебуваючи з візитом у Нью–Делі, запевнив, що Україна вже гармонізує своє законодавство до норм МС. Наступного понеділка Янукович збирається до Москви, і навряд чи під час зустрічей із кремлівським керівництвом його риторика стане більш проєвропейською.

Півкроку — не вихід

Кілька тижнів масових протестів змусили президента Єгипту Мохаммеда Мурсі змінити своє рішення й анулювати скандальний указ про фактично безмежне підвищення його повноважень. Але капітуляція не повна: попри вимоги опозиції, яка вимагала відкласти всенародний референдум щодо нового проекту Конституції, він таки відбудеться 15 грудня, як і було заплановано. Мурсі розводить руками: мовляв, для скасування референдуму у нього немає повноважень.

Обама — найсильніший

Обама — найсильніший

Перемога на виборах президента США дозволила Бараку Обамі залишитися найвпливовішою людиною у світі. Так високо його роль у міжнародній політиці вже другий рік поспіль оцінює редакція авторитетного журналу «Форбс», яка днями оприлюднила свій черговий щорічний рейтинг впливу.

Ляльководи плюшевого МЕДВЕДика

Ляльководи плюшевого МЕДВЕДика

Щойно Дмитро Медведєв перейшов на друге місце у кремлівському «тандемі», повернувши президентське крісло Володимирові Путіну, як про те, що ще вчора він був першим, усі ніби й забули. Тоді «царевичу–недорослю» виказували належні президентові знаки пошани. Але до хорошого швидко звикаєш... Тож тепер усі публічні зусилля Дмитра Анатолійовича та його піарників спрямовані на те, аби про нього не забули. Головне — показати всім, що слово екс–президента (а не якогось там прем’єр–міністра) чогось варте. Навіть для пересування Москвою Медведєв публічно обрав гелікоптер. За словами його прес–секретаря Наталі Тимакової, з благородною метою — «щоб розвантажити московські дороги». Хоча на столичні затори це мало вплинуло — дороги перевантажені і без Медведєва, і він це добре розуміє. Просто гвинтокрилом користується Путін

Розчарування революцією

Розчарування революцією

У Єгипті знову неспокійно: вже сьогодні центр Каїра може стати ареною жорсткого протистояння між противниками і прихильниками чинного президента. Опозиція, яка оголосила про формування «Фронту з порятунку батьківщини», заанонсувала «марш мільйонів» на революційній площі Тахрір, який очолять колишні суперники чинного глави держави по президентських перегонах. Натомість симпатики президента Мурсі планують вийти на площу Абідін, щоб підтримати його сміливе (а на думку опонентів — диктаторське) починання.

Страшний сон

Страшний сон

Аварії на дорогах Єгипту — не рідкість: правил дорожнього руху місцеві водії дотримуються рідко, а про такі «дурниці», як техогляд, багато хто з них і не чув. Проте катастрофа, що сталася неподалік міста Асьют минулої суботи, вразила всю країну. На залізничному переїзді поїзд врізався в автобус, який віз маленьких вихованців дитсадка. Загинуло 55 дітей віком від 4 до 6 років та водій буса. Як встановило слідство, ні він, ні машиніст локомотива в аварії не винні. Трагедія сталася через регулювальника залізничного переїзду, який заснув на роботі й не опустив шлагбаум та не увімкнув сигнальні вогні при наближенні потяга. Тож виїхавши на колію, водій навіть не підозрював, що до переїзду стрімко наближається поїзд...

А чи не гукнути нам Шойгу?

А чи не гукнути нам Шойгу?

У російському уряді вчора відбулися несподівані ротації: президент Володимир Путін відправив у відставку міністра оборони Анатолія Сердюкова і призначив на його місце Сергія Шойгу, який зовсім недовго встиг покерувати Московською областю.

Екс–прем’єра посадять?

Екс–прем’єра посадять?

Щирий намір колишнього прем’єр–міністра Італії Сильвіо Берлусконі піти на політичну пенсію залишався актуальним недовго. Буквально через день після того, як скандальний екс–глава уряду оголосив, що більше не балотуватиметься в парламент і поступиться головуванням у своїй партії «Народ свободи» достойному наступникові, йому довелося кардинально змінити своє рішення. А все через вердикт Міланського суду, який засудив його до чотирьох років в’язниці. «Тепер я відчуваю, що просто зобов’язаний залишитися у політичному полі, щоб захистити італійців від несправедливостей судової системи. Із такими суддями Італія перетворюється на нецивілізовану, варварську і непридатну для життя країну, вона перестає спиратися на принципи демократії», — заявив Берлусконі в ефірі телеканалу TG5, який входить до його власної медіа–групи Mediaset.