«Кіно». Далі — буде

«Кіно». Далі — буде

Післязавтра вперше за ці п'ятнадцять років до могили Віктора Цоя не прийде людина, що за життя була для нього однією з найдорожчих. Півтора місяця тому дружина лідера «Кіно» та мама його сина Олександра, Маріанна Цой, померла від раку. Могили подружжя на Богословському кладовищі в Пітері зовсім поряд. А там, на небесах, знову з'єдналися їхні душі... Це вже — з розділу «Життя після смерті» чергової книги про Цоя, на яку, можливо, колись вкотре наважиться хтось із його шанувальників.

Ударимо вітчизняною попсою по російській!

Ударимо вітчизняною попсою по російській!

Ми вже писали про телепрограму на підтримку вітчизняних виконавців, а сьогодні для вас — розповідь про початки схожого проекту, тільки для радіостанцій. Цікаво, що обидві «підтримки» різняться стилістично: якщо «М1» пропонує все якось рок, то радіо крутить поп, але головне — вітчизняного виробництва. Шкода, звісно, що формат газети не дозволяє провести подібне — ми тільки «за»!

Читаєш «УМ» - пишеш листи — отримуєш СD

Читаєш «УМ» - пишеш листи — отримуєш СD

Хороші наші ляляфани! Вирішили вас порадувати! Ваша улюблена газета та ліцензіат Universal Music в Україні — Ukrainian Records проводять спільну акцію. Щотижня або раз на два тижні ми друкуватимемо 5 запитань від одного з виконавців, які співпрацюють з UR: Олени Вінницької, МJ Кувалдіна, Каті Chilly, Джанго, Марічки Бурмаки, Леони та гуртів «Табула Раса» і «Естетік Ед'юкейшн». Звичайно важко передбачити, чи будуть ці запитання саме на «Ля-ля-фа», але до наших послуг ще й сторінка «Культури». Тому для тих, хто регулярно читає «УМ», не тільки знайти чергові загадки вікторини, а й відповісти на них буде вдесятеро простіше, ніж на питання екзамену з математики!

Кольоровий хiт «Мотор’ролли»

Кольоровий хiт «Мотор’ролли»

Пісня «8-й колір» стоїть у моєму плей-листі на першому місці, здається, уже вічно і слухати її я можу, мабуть, безкінечно, а це, погодьтесь, один з найважливіших чинників визначення якості. А тому, зважаючи на те, що розповісти про дебютний альбом гурту та новинку у відеотеці меломанів ми повинні були ще місяць тому, посипаємо голови попелом і виправляємо помилки. Тим паче що з'явилася новина щодо «8-го кольору». Про неї «УМ» розповідає вокаліст гурту «Мотор'ролла» Сергій Присяжний: «Абсолютно випадково ми з'явилися у європейському зводному чарті (учасники потрапляють туди за результатами чартів різних країн, які подають свої дані на цей всесвітній портал) спочатку на 93-тє місце, а через два тижні опинилися на 53-му. Чесно кажучи, «Мотор'ролла» навіть у думках не мала освоювати європейські радіоринки. А тепер у нас виникло бажання запропонувати цю пісню для сервісних компаній, які обслуговують світові радіо. На днях відішлемо, а зараз ще готуємо промо-пакет для пісні «8-й колір» для американських компаній, які займаються радіосервісом».

Кліпай очками, тикай пальчиками, вливай «свіжу кров»

Кліпай очками, тикай пальчиками, вливай «свіжу кров»

Перші спроби виборсатись зі штормового нашестя російської попси зробило львівське мистецьке об'єднання «Дзига». МО стало ініціатором фестивалю «Слухай українське»: під час дискусій, які відбувалися перед кожним концертом учасників фестивалю («ВВ», «Океан Ельзи», «Гайдамаки», «Мандри» та інших) у львівському клубі «Лялька» було вироблено проект змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення». У лютому-березні 2002 року «Слухай українське» нагадував підсніжник наприкінці зими: романтики раділи першим зсувам снігу в українській музиці й мріяли, щоб такі акції стали аксіомою, а прагматики критикували неякісну, хоч і українську, музику.

Великий комбінатор

Великий комбінатор

Міцно та заслужено закарбувався гурт «Танок на майдані Конго» у історії української музики. На сайті «ТНМК» (www.tnmk.com) до вашої уваги курсова робота «Ідейно-смислові площини української реп-поезії» студентки Харківського педагогічного університету імені Г. Сковороди Ольги Дідич. А зразу після нашої розмови генеральний аранжувальник «танків» Фагот ще спілкується із журналісткою Оленою Введенською, яка пише книгу про український хіп-хоп. Вгадайте, з ким вона розмовляє добру половину книги... Так само просто здогадатися, кого Михайлюта постійно зустрічає оціночним поглядом і проводжає за-, а чи роз-чаровано. Дівчат. Еге, Фагот — завидний жених зі стажем! «А що тут поганого?», — питає він мене риторично і так просто-просто.
З Олегом узагалі легко, а таке в нашому шоу-бізі зустрічається ой як нечасто. І це не тільки я так думаю, от що написали прихильники «ТНМК» на форумі конголезького сайту, вітаючи Фагота з днем народження (27.03.2005 Михайлюті виповнився 31 рік): «Залишайся таким, яким ми всі тебе дуже-дуже любимо; веселим, добрим і, головне, дуже простим. Мене приємно вразила саме твоя простота, коли я після концерту в Харкові приперся до вашої гримерки по автограф і для того, щоб сфоткатись (у мене тоді ще плівка закінчилась, оце не пощастило, так не пощастило), і ти, не дивлячись на те, що ви вже збиралися там щось святкувати, вийшов до мене. За це тобі великий респект і повага. Ще раз вітаю. Женя з Харкова».

Ще не вмер наш «Чорноморець»

Ще не вмер наш «Чорноморець»

З нового футбольного сезону учасники ФК «Чорноморець» виходитимуть на поле під власний гімн. Його автори — київська група одеського походження «Нумер 482». «Ми — одесити, — розповідає «УМ» вокаліст гурту Віталій Кириченко, — і наші друзі неодноразово запитували нас, чому ми досі не придумали урочисту пісню для нашої футбольної гордості — «Чорноморця». Ну от, ми взяли і написали.

Перлини в країні Оз

Перлини в країні Оз

І хто тільки придумав таке: літо — мертвий сезон? ОК, усі хоч і засіли по студіях звукозапису та Мальдівах, але все ж звідти перманентно вибираються, щоб: а) на концертик якийсь з'їздити (переважно в південних областях), б) одне-два інтерв'ю роздати та в) на фестах пофестивалити (як багато заховано в цьому дієслові...). А от уже такого фестивального різнобарв'я, як улітку, не буває жодної іншої пори року. Не встигли відгуляти «Країну мрій», Сопот і «Шешори», як починаються «Слов'янський базар» (про нього «УМ» писала 13.07.2005), «Перлини сезону» та «КаZантип». Трохи про це.

Співають сільські діти

Співають сільські діти

Найчерствіше серце не могло б не здригнутися від вияву тієї дитячої радості, що буквально вибухнула, коли після конкурсного прослуховування хорових колективів сільських шкіл Сумщини голова журі повідомив про перемогу Недригайлівської загальноосвітньої школи та про нагороду юним співакам — поїздку до моря. Таки збулося, хоча, може, хтось і сумнівався! Ще рік тому, на минулому конкурсі, на запитання мецената творчого заходу для сільських дітей Сергія Осипового, якого б заохочення хотіли майбутні переможці, більш як трисотенна громада учасників дружно та емоційно заскандувала: «До мо-ря!!» Бо їздили вже минулі рази і до обласного центру, і до столиці. А для простих сільських дітей трохи побачити світу — не така вже й доступна справа.

Катя Chilly: Занадто багато поставлено на карту — всю мене

Катя Chilly: Занадто багато поставлено на карту — всю мене

На сцені поблизу наметового містечка на Трухановому острові людей небагато. Все найцікавіше відбувається біля Палацу спорту чи на Майдані, але ті, хто тут стоїть, знають, що таке різноманіття рок-фольк, словом, неформат-музики, в столиці буває нечасто. Мої друзі чекають на заанонсований виступ Каті Chilly. Вони хочуть почути, що саме вона буде співати після п'ятирічної перерви. Чи змінився її стиль одягу та поведiнка на сценi? Ну і взагалі цікаво, словом.
Вона з'являється, тендітна і лагідна. І неземна. З кльовою зачіскою, яка нагадує ірокез, та у костюмі, який схожий на спортивний, Катя просто стоїть біля мікрофона, просто співає, роблячи при цьому синхронні рухи лише долонями, і просто захоплює «тебе всього без залишку, без решти». До нас прилетіли інопланетяни?... і небо над Трухановим синє-синє.