З ким обнімуться «Брати»?

Сьогодні виповнюється рік відтоді, як із масової демонстрації на каїрській площі Тахрір у Єгипті почалася революція, що завершилася поваленням президента Хосні Мубарака. 11 лютого 2011 року Мубарак, який керував Єгиптом три десятиріччя, подав у відставку, і влада тимчасово перейшла до Вищої військової ради.

«Вікілікс» — тепер і на ТБ

Засновник викривального ін­тернет–порталу «Вікілікс» Джуліан Ассанж вирішив стати телеведучим. Як повідомляє британська газета «Гардіан», скандальний австралієць вестиме авторське ток–шоу «про завтрашній день світової спільноти». У «пробному» циклі з десяти 30–хвилинних програм візьмуть участь ключові політичні фігури світу, активісти та відомі громадські діячі. Їхніх прізвищ Ассанж наразі не розголошує, повідомляючи лише, що в його ток–шоу «зіллються в один голоси світової політичної палітри — революціонерів, мислителів, представників влади, кожен iз яких запропонує свій шлях у прийдешній день та свої ідеї побудови світлого майбутнього».

З новим спікером і Льовочкіною

З новим спікером і Льовочкіною

У французькому місті Страсбург учора відкрилася зимова пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Першим питанням порядку денного було переобрання нового голови ПАРЄ на зміну представникові Туреччини Мевлютові Чавушоглу. Новим спікером став віце–президент фракції Європейської народної партії, член парламенту Франції Жан–Клод Міньйон.

П’ятнадцятирічна капітан

П’ятнадцятирічна капітан

16–річна нідерландка Лаура Деккер стала наймолодшою в історії мандрівницею, яка сама–одна здійснила навколосвітню подорож на яхті. Отже, коли 20 січня минулого року дівчина стартувала з острова Сен–Мартен у Карибському морі, їй було лише 15, Лаура побила рекорд австралійки Джессіки Уотсон, яка починала своє навколосвітнє плавання вже у 16–річному віці. Проте до Книги рекордів Гіннесса жодна з них не потрапила. Відмовилася реєструвати рекорд і Міжнародна федерація вітрильного спорту. Досягнення неповнолітніх мореплавців там не фіксують, аби не надихнути на «безумство» ще молодших відчайдухів.

28–ю буде

На всенародному референдумі минулої неділі мешканці Хорватії висловилися за приєднання своєї держави до Європейського Союзу. Своє «так» членству в ЄС сказали 66 % виборців, що взяли участь у голосуванні (1,298 млн.), «проти» висловилися 33% (649 тис.) при явці 44%. Противники вступу Хорватії до ЄС побоюються втрати маленькою країною суверенітету та національної ідентичності у «великій Європі». До того ж у ЄС триває економічно–фінансова та конституційна криза. Тож напередодні референдуму пристрасті розгорілися настільки, що у Загребі відбулися сутички між прибічниками та противниками приєднання.

Дехто «вибиває» дешевше

Росія значно знизила ціну газу для деяких країн Європи. Як повідомляє агенція «Рейтер» із посиланням на свої джерела, позавчора «Газпром» повідомив про «певне коригування» ціни російського газу для п’яти великих європейських покупців — Sinergie Italiane, Wingas (Німеччина), GDF Suez (Франція), SPP (Словаччина), Econgas (Австрія). У чому саме полягає суть коригування, в «Газпромі» коментувати відмовилися, але, за даними «Рейтер», ідеться саме про зниження вартості «блакитного палива».

Брюссель судитиметься з Будапештом,

Єврокомісія ініціює судовий процес проти Угорщини, яку звинувачують у порушенні законодавства ЄС, обмеженні незалежності Центрального банку та Управління у справах захисту особистих даних і пониженні обов’язкового на всій території Євросоюзу пенсійного віку суддів. «Ми мали надію, що угорська влада запровадить необхідні зміни, щоб гарантувати дотримання законодавства ЄС. Але цього не сталося, тому ми постановили розпочати судове слідство у справі порушення союзних законів», — заявив глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу. Він пояснив, що рішення про початок судового розслідування було ухвалено після ретельного вивчення та аналізу нового угорського законодав­ства та Конституції, затвердженої правлячою партією ФІДЕС.

Добре там, де закордон

Добре там, де закордон

Ні економічна криза, ні «Арабська весна», ні японські природні катаклізми не змогли зашкодити загальному зростанню глобального туризму у 2011 році. Щоправда, популярність різних туристичних напрямів зазнала суттєвих змін.