Терористи завадили чарочці вина?

Терористи завадили чарочці вина?

Брати-грузини, схоже, дуже засмутилися з того, що принаймні цього місяця до них так і не завітає український Президент. Ще б пак, адже гостинна Грузія неабияк підготувалася до приїзду Віктора Ющенка (і це, зауважмо, при тому, що візит планувався не офіційний, а «відпочивальний»). Як повідомили українським інформагенціям у державній канцелярії Грузії, 27 липня (нагадаємо, В.Ю. планував перебувати в гостях у кавказьких побратимів з 26 по 29 липня) президенти Віктор Ющенко і Михаїл Саакашвілі мали відвідати регіон Кахетія, оглянути низку історичних музеїв, палац царя Іраклія, будинок-музей Іллі Чавчавадзе, а також відвідати завод з виробництва однієї з кращих марок грузинського вина — «Цинандалі». Потім друзі Віктор та Мішико мали вирушити до Кутаїсі, де планували відвідати місцевий кафедральний собор, і, нарешті, разом відпочити у президентській резиденції в Боржомі — колишньому палаці Романових. А оскільки для президентів навіть відпочинок — гаряча пора, самими розвагами не обійтися: у рамках візиту Ющенка була запланована ділова зустріч із Саакашвілі, на якій президенти мали підписати спільну заяву.

Страшне перо не в гусака,

Факти, викладені у 1524 депутатських зверненнях та запитах, що надійшли до Міністерства внутрішніх справ протягом першого півріччя цього року, повністю підтвердилися лише у 46 випадках (часткове підтвердження дістали 127 документів). Про це повідомляє Департамент зв'язків iз громадськістю МВС. Якщо перевести ці цифри у відсоткове співвідношення, то виходить дуже малий показник — лише три відсотки повних збігів із дійсним станом речей.

Андрій Ющенко: Так, я був легковажним і на багато речей просто не звертав уваги

Андрій Ющенко: Так, я був легковажним і на багато речей просто не звертав уваги

Солодке життя Андрія Ющенка цього тижня стало нестерпним: за ним папараці стежать так, як за якоюсь Брітні Спірз в Америці; так, як не стежили досі ні за ким в Україні. Після хвилі публікацій про достатки і спосіб життя «першого нащадка держави» Андрія переслідує «хвіст» у складі двох-трьох фото- й телекамер. «Навіть у перукарні не дають спокою», — нарікає Ющенко-молодший. Сам винен, сам дав підстави. За даними «УМ», Президент не лише мав жорстку розмову з сином і наказував облишити телефон за кілька тисяч євро, а й розпорядився відмовитися від послуг того самого скандального авто, BMW М6. Як усе це сприймає сам Андрій Вікторович, 20-річна «зірка мимоволі», — в його ексклюзивному інтерв'ю «УМ».

«Нейтралка» депутата Зубанова

Подолання розколу України, який проявився на минулих виборах, — така мета громадсько-політичного об'єднання «Єднання в ім'я майбутнього», презентованого вчора журналістам у Києві. Один із його лідерів — народний депутат Володимир Зубанов, той самий член фракції «Регіонів», який минулої зими намагався скласти депутатські повноваження (казали, ніби для проходження у ВР самого Віктора Януковича, який зазнав поразки на президентських виборах). Але Володимира Івановича відмовили, зараз він уже не так активно підтримує земляка екс-Прем'єра, зате всіляко просуває свою Партію державного нейтралітету. Власне, ПДН разом із Партією захисту пенсіонерів (голова — Єфим Перекрестов) і входить до презентованого об'єднання.

Справу «шиють» і Швецю

Прибуло «полку» кримінальних справ, у яких фігурують представники колишньої влади. Як повідомляє УНІАН, Генеральна прокуратура порушила справу щодо колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Миколи Швеця — не проти нього самого, а за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.191 КК (заволодіння державними грошовими коштами у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем). Ідеться про те, що «губернатор» однієї з основних областей, «маючи кілька закордонних паспортів, упродовж 1999-2003 років систематично виїжджав за кордон в особистих цілях і фактично, здійснюючи прогули без поважних причин, одержував заробітну платню з доплатами і преміальними». Зауважимо, що зараз пан Швець залишається головою Дніпропетровської обласної ради.

Що робити при відкаті

Перший віце-прем'єр-міністр Анатолій Кінах, перебуваючи вчора в Одесі, визнав факт гальмування української економіки при новій владі. Він заявив, що соціально-економічний розвиток країни має набути стабільного характеру, і наголосив на необхідності виправлення ситуації.

Міні-Майдан на Грушевського

Міні-Майдан на Грушевського

На позавчорашньому розширеному засіданні уряду за участю Президента, глави парламенту і голів облдержадміністрацій відбулася розмова, якої давно потребували всі її учасники. Можливо, тому ця зустріч тривала майже вісім годин. На відміну від попереднього засідання, яке було присвячено ста дням уряду, позавчорашнє відбувалося в закритому режимі й без трансляції до прес-центру. Президент виглядав стомленим (певно, критичний запал був витрачений минулого тижня на силовиків) і висловлював критичні зауваження, не називаючи прізвищ. Утім, спілкуючись із представниками ЗМІ, Віктор Ющенко заявив, що задоволений соціально-економічною політикою уряду, і наголосив на єдності «команди влади».

Хліба і вугілля

Учора відбулося розширене засідання Кабінету Міністрів за участю Президента Віктора Ющенка. Офіційним приводом для цього зібрання послужило підбиття підсумків першого півріччя і визначення планів до кінця року. Раніше глава держави зазначав, що має намір активізувати реформування економіки саме у другому півріччі, тоді як у першому зробили наголос на соціальній складовій урядової політики. Напередодні на адресу Кабміну пролунала низка критичних зауважень з боку не тільки опозиції, а й іноземних експертів, зокрема з Росії, США, Німеччини та Великої Британії. Найбільш негативне враження в них викликала політика у сфері приватизації, яку проводив Кабінет Міністрів.