Ходіть, хлопці, в Африку

Ходіть, хлопці, в Африку

За кілька днів до ротації українського миротворчого контингенту в Конго ситуація в цій африканській країні загострилася. Повстанці зайняли місто Гома, де дислокується найбільший у світі миротворчий контингент ООН, де служать і військові з України.

Атака на «Криївку»

Атака на «Криївку»

Добре знану серед львів’ян і туристів мережу ресторанів «!Fest», куди входять відомі на всю Україну «Криївка», «Гасова лямпа», «Жидівська кнайпа», «Львівська копальня кави», «Лівий берег» та багато інших, наче хтось зурочив.

Помолімось, брати мої

Помолімось, брати мої

Середньовічна дерев’яна церква Святого Юра — одна з найстаріших у Дрогобичі будівель. Коли на цьому місці тільки–но почав зароджуватись солеварний завод, неподалік поселилися і перші мешканці нового району. З часом українці звели храм, в стінах якого не було жодного цвяха.

«Дрібниці» перебудови

«Дрібниці» перебудови

Новий містобудівний закон зробив ведмежу послугу Львову, центральну частину якого внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За законодавчими нормами, що почали діяти з минулого року, дозволи на забудову видають у Києві, мало зважаючи на те, що новобуд «втручається» в історичну архітектуру.

І додаєте соль за смаком

І додаєте <span style="color: #000000;"><a href="http://poleznoe.kiev.ua/soveti/sol/"><span style="color: #000000;">соль</span></a></span> за смаком

Сіль у Стебнику почали видобувати дуже давно. В містечку, що адміністративно входить до складу Дрогобицької міської ради, свого часу «життя зароджувалось» власне навколо шахти, а згодом і калійного заводу.

Справедливiсть є. Але за неї б’ють

Активіста «Асамблеї малого й середнього бізнесу» та Громадської організації «Вільний простір» Романа Олексевича та його сина Назара, який працює журналістом газети «Край», побили та заарештували, коли вони намагалися припинити побори з водіїв. За словами потерпілих, на дорозі, неподалік міста Кам’янка–Бузька, невідомі чоловіки зупиняли перевізників цукрових буряків. «Нам зателефонували водії, які розповіли, що на дорозі кожен автомобіль пропускають через терези і, якщо є перевантаження, з кожного збирають «мито» — від 100 до 300 гривень», — розповів «УМ» Роман Олексевич.

«Ми змушені правити служби в пітьмі»

«Ми змушені правити служби в пітьмі»

На вулиці Степана Бандери, 10, у Львові стоїть величний костел. Саме сюди львів’яни та гості міста приходять послухати музику органа — одного з найцінніших у Європі. Сама споруда вже давно потребує реставрації, адже зведена на початку XVII століття і за своє існування пережила чимало трагічних подій. Зараз з однієї сторони будівля огороджена смугастою стрічкою, на якій висить попередження: «Обережно! Падає каміння». Поруч — табличка «Пам’ятка архітектури». З приходом «совєтів» костел закрили, а в 80–х роках тут відкрили Будинок органної та камерної музики. З часів Незалежності римо–католицька громада просить владу віддати костел у користування віруючим, проте наразі прихожани мають змогу лише зрідка правити у храмі. Тисяча прихожан костелу святої Марії Магдалини змушена приходити на богослужіння о восьмій ранку і вже за годину розходитись.

Конфлікт триває роками, а релігійна громада впевнена — щодо них ведеться цілеспрямована дискримінація.

Сiчовi стрiльцi знов у Львові

Святкування чергової річниці створення ЗУНР відбудеться, як завж­ди, помпезно. У громадській організації «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» розповіли «УМ», що сьогодні на площі Ринок десятеро членів організації в одностроях легіону Українських січових стрільців влаштують театралізоване дійство. Біля входу до міської ратуші вже стоять патрулі ЗУНР. Центр міста наче занурився на початок XX ст. — тут теж вартові «того часу». Нагадаємо, стрілецькі однострої члени організації відтворюють до найдрiбнiших деталей, щоб вони повністю відповідали одягу військовиків тих часів.

Ми живемо в час української мрiї

В останні дні перед виборами Віктор Ющенко знову приїхав до Львова — цього разу для того, аби поспілкуватися з усіма бажаючими. А охочих послухати лiдера «Нашої України» було стільки, що люди юрмилися у залі Палацу культури, де всі місця були давно зайняті, в коридорі, біля екрана і навіть на вулиці, де також було встановлено екран і транслювався його виступ. Хоч на вулиці ввечері було досить холодно, сотнi людей не розходилися, стежачи за виступом Ющенка.

Забив професора

Забив професора

У п’ятницю на вулиці Пекарській зловмисник у стані алкогольного сп’яніння жорстоко побив завідувача травматологічного відділення Комунальної 8–ї клінічної лікарні Львова Леона Фрайфельда. Близько шостої години ранку до міліції зателефонували мешканці сусiднiх будинкiв, які бачили цю жорстоку бійку. Патруль, що прибув на місце події, нападника затримав. А професор вiд завданих травм помер уже в лiкарнi.