40 днів священного голодування
Відучора православні християни вступили у піст, який триватиме до 6 січня. Через це називають його Різдвяним, «сорокаденним» або Пилиповим, позаяк починається піст у день святого Пилипа.
Донецьке середньовіччя
Що роблять діти у школі? Окрім вивчення основ наукових дисциплін, вони також навчаються життю, його найскладнішим неписаним законам. Навчаючись виживанню, деякі особливо добре засвоюють залізне правило зграї «бий слабшого». Продемонструвати його на практиці довелося нещодавно двом горлівським дівчатам.
З Новим роком!
Багговут та Гроб Господній
Сьогодні Лук’янівка — один із центральних районів Києва, проте вона була такою не завжди. В середині XIX сторіччя Лук’янівка перетворилась із віддаленого селища під Києвом на справжній столичний відстійник. Саме до тих часів належить побудова Лук’янівської тюрми. Тут розкинулися страхітливі нетрі, куди збирались усі, хто опинився «за бортом» великого життя і не міг дозволити собі перебування у пристойніших районах міста. Промінцем світла у вічних сутінках злиднів стала побудова у 1856 році церкви, що була освячена на честь святого Феодора. Її створили на кошти генерала Олександра Федоровича Багговута, на честь якого названо також вулицю, на якій розміщена церква. Одним із завдань храму була й опіка за «складними дітьми» Лук’янівки. Церква святого Феодора одразу стала центром благочинної діяльності. З ініціативи настоятеля храму Костянтина Терлецького та Київської духовно–просвітницької спільноти на початку ХХ сторіччя поряд заснували Народний дім тверезості (чайну). У чайній намагались допомогти людям з алкогольною залежністю, проводили лекції про шкоду пияцтва. Також у Феодорівському храмі діяло дамське опікунство бідними. Утримували при церкві і притулок, який було об’єднано з приходською школою, та школу домоводства. Однак працювати храму судилося недовго. Невдовзі вибухнула революція, а з нею і часи тоталітарного атеїзму, тому церкву було зруйновано.
Як сніг на голову!
Ніч проти неділі видалася для України вельми неприємною. Негода вирувала майже на всій її території. Як пояснили «УМ» у Гідрометцентрі, негоду принесли одразу кілька активних погодних фронтів. Найбільше цю активність відчули в центрі України. У Полтавській області без струму лишилися одразу 48 населених пунктів. У Кіровоградській енергозабезпечення втратили 44 села і містечка. На Київщині постраждав 41 населений пункт. Нарешті, на Миколаївщині в неділю без світла лишились 37 поселень. Окрім того, негода «забрала» електрику з осель у Дніпропетровській, Черкаській, Чернігівській, Донецькій, Херсонській, Харківській, Волинській, Івано–Франківській, Вінницькій та Чернівецькій областях.
Неопалима шаурма
На столичній шаховій дошці малих архітектурних форм, а простою мовою — кіосків, продовжують розігрувати складні партії. Причому, хто яку гру веде, одразу не зрозуміло. «УМ» уже писала про пікетування КМДА працівниками МАФів два місяці тому. Тоді, між іншим, пікетувальники розповідали про досить цікаву практику, коли замість демонтованого кіоска наступного дня на тому самому місці з’являється нова залізна коробочка. До того ж як не дивно, дозвіл на розміщення МАФу, який попередні підприємці так і не змогли отримати, у нових власників «точок» був.
Запрошення на бал
Щорічно в Ялті відбувається так званий «Бал хризантем» — на одній експозиційній ділянці виставляється понад 16 тисяч рослин, і відвідувачі серед них обирають єдину, найкращу квітку, яка стає королевою балу. Перед публікою цього року стояло справді складне завдання. Погляд розбігався серед різнобарвного пелюсткового шаленства. Однак більшість схилилася до француженки Амі Палет — це засвідчили заповнені анкети відвідувачів.
У школу не піду. Там холодно
Як розказав «УМ» заступник голови Івано–Франківської обласної ради Юрій Романюк, з десяти дошкільних навчальних закладів міста Калуш опалюються лише три, а з дев’ятнадцяти середніх — п’ять. Учні — на канікулах, а повернуться в школи тоді, коли в їхніх навчальних приміщеннях стане тепліше. «Ситуація надзвичайно критична. Єдина калуська ТЕЦ відключена за борги. Саме вона і давала тепло 60 відсоткам споруд міста», — розказав пан Романюк.
Димна суміш
Як розповіли «УМ» у прес–службі Полтавської міської ради, в старому 12–поверховому корпусі заводу «Знамено» будівельники складали сміття й різний непотріб. Напевне, через необачність будівельників ВПК, у купі зайнявся вогонь. Густий дим укрив вулиці поблизу корпусу на три дні.