Іграшка в погонах

На Ніжинській фабриці іграшок, що на Чернігівщині — нове замовлення. Днями для працівників головного управління МВС у Донецькій області тут виготовили іміджеву м’яку іграшку — Пугача. Ідею правоохоронцям підказала дев’ятирічна мешканка області Аріна Кибець.

Лежебоки, гуртуймося!

Фестиваль ледарів уже четвертий рік поспіль збирає своїх затятих любителів, серед яких — актори, художники та літератори. Що його суттєво відрізняє від інших схожих заходів, так це те, що вітаються лінощі. «На нашому фестивалі нічого не треба робити, тут немає обов’язкових виступів, немає програми, а є просто прогулянки й об’їдання в татарських ресторанах», — розповів «УМ» один із засновників свята, російський письменник Віктор Єрофєєв. Єдина традиційна розвага, за словами письменника, це відвідування музею Максиміліана Волошина і Лисої бухти з пляжем для нудистів і «растаманів» (любителів коноплі. — Авт.).

Мить без сонця

Мить без сонця

Затемнення Сонця відбудеться вдруге і востаннє цього року. Воно пройде через 13 часових поясів і триватиме всього кілька годин. Розпочнеться вранці на півночі Канади та закінчиться під час заходу сонця на території Китаю. Максимальний екліпс повного сонячного затемнення можна буде спостерігати в Росії — поблизу міста Надим. Тут Сонце повністю сховається на дві хвилини і 26 секунд. Українці теж на деякий час залишаться без сонця. Як повідомив «УМ» доктор фізико–математичних наук, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків, цілковита темрява країну не охопить — українці стануть свідками лише часткової фази сонячного затемнення. І все ж слід не забувати про захист для очей і користуватись темними світлофільтрами.

Як у воду канули...

Як у воду канули...

На вчорашній день кількість жертв стихії на території Західної України становила 30 осіб. Оскільки тривають пошуки зниклих безвісти (за неповними даними, їх нараховується близько десяти), мартиролог загиблих може зрости. МНС попереджує: остаточні дані про загиблих стануть відомі лише після того, як зійде вода. Наразі знаємо про вісьмох загиблих дітей та одну дівчинку, зниклу безвісти. Всі вони мешкали на Прикарпатті й Буковині.

Шустер тікає від «Свободи»

Шустер тікає від «Свободи»

Частина співробітників компанії «Пірат Продакшн» (виробник програми «Свобода Савіка Шустера», «Великі українці», «Ключовий момент», «Картата потата» і «Бійцівський клуб») подали або мають намір подати заяви про звільнення за власним бажанням. Про це повідомило інтернет–видання «Телекритика». Чутки про звільнення редакторської групи підтвердив шеф–редактор «Свободи» Володимир Долін. Причину він назвав таку: програму відтепер вироблятиме інший продакшн. Водночас сам Шустер відмовляється від коментарів про звільнення з каналу, посилаючись на перебування за кордоном.

Кіно без Пуговкіна

Кіно без Пуговкіна

Стан здоров’я Михайла Пуговкіна, який хворів на цукровий діабет, погіршився ще минулими вихідними, — повідомляють російські видання. Тоді родичі викликали «швидку допомогу», але підстав для госпіталізації актора не було. Вчора, близько опівдня, він помер, залишивши нащадкам чималу кіноспадщину.

Кожній тварі по святу

Кожній тварі по святу

Своєрідний захід відзначатимуть у звіринці вперше. Таким чином Київський зоопарк долучився до ініціативи, проголошеної Всесвітньою асоціацією зоопарків і акваріумів: цього дня кожен відвідувач зможе взяти участь у тематичних конкурсах та лотереях, відвідати студію боді–арту і долучитися до пізнавального дійства «доторкнись до жаби». Крім того, в рамках «дня жаби» у звіринці пройде урочисте відкриття виставки «Нова експозиція амфібій у Київському зоопарку».

Ольга вернулась у Коростень

Ольга вернулась у Коростень

У місті Коростень на Житомирщині 24 липня, в День святої Ольги, було урочисто відкрито пам’ятник святій рівноапостольній княгині Ользі. Монумент встановили у природно–культурній зоні «Купальня Ольгина», де, згідно з легендою, княгиня приймала купелі. Як повідомляє інформаційно–координаційний центр Коростенської міської ради, місцеві скульптори Ігор і Вадим Зарічні зобразили княгиню заввишки близько трьох метрів із лілією у лівій руці — символом царського благородства і чистоти.

Курка–пенсіонерка

Курка–пенсіонерка

Світу чорна карликова квочка Ганнуся уже побачила, адже з яйця вилупилася ще напередодні дня Незалежності України 6 березня 1991 року. «Я привіз маму Ганнусі з Дніпропетровська. Ми з Раїсою (дружиною. — Авт.) вирішили звести її півня і мою курку, от у них і вилупилася Ганнуся», — розповів «УМ» біографію птиці господар Олександр Вернигора. Уже сьогодні, на старість літ, 17–річна курка–довгожителька міста Пирятин, окрім українського рекорду, претендує ще й на світовий! Адже Ганнуся на три роки старша за офіційно зареєстровану в Книзі рекордів Гіннесса 14–літню курку–конкурентку. Вчені кажуть, що таке куряче довголіття — рідкість, адже загалом віковий рубіж пересічної квочки — 13 років. Господарі курки розводять руками — мовляв, про рекорд своєї улюблениці дізналися від журналістів.

Замість корони — в’єтнамський капелюх

Замість корони — в’єтнамський капелюх

Переможниця конкурсу «Міс Україна–Всесвіт–2008», на чию підготовку до фіналу було витрачено близько 100 тисяч доларів, так і не ввійшла до топ–десятки все­світніх краль. 19–річна харків’янка Елеонора Масалаб нещодавно повернулася з В’єтнаму, де представляла Україну на щорічному конкурсі краси «Міс Всесвіт–2008». Вигравши вітчизняний відбір, українці після трьох тижнів чесної боротьби потрапити в число найкращих світових красунь так і не вдалося.