Долар догори?
Гривню може знову почати лихоманити, а відсотки за депозитними вкладами стануть меншими
Гривню може знову почати лихоманити, а відсотки за депозитними вкладами стануть меншими
«Антонов» хоче відновити разом із Китаєм серійне виробництво найбільшого у світі вантажного літака, розробленого свого часу в Києві
Українці завмерли в очікуванні дешевих овочів та фруктів із сонячної Туреччини. Йдеться про продукти, які ця країна постачала на російський ринок, але внаслідок російського ембарго тепер реалізовуватиме в інших країнах. Втім це далеко не всі вигоди, які може отримати наша держава від санкційної війни між РФ та Туреччиною.
Акція з «виморожування» України, яку нам обіцяє влаштувати Російська Федерація у відповідь на відключення енергопостачання Криму, викликає щоразу більше запитань. Як відомо, з 25 листопада Росія не постачає нам ні газ, від закупівлі якого, втім, наша країна відмовилася сама, ні вугілля. Добуте у тому числі на території анексованої частини Донбасу.
Післязавтра Україна завершує закачування у підземні сховища заздалегідь оплаченого російського газу. 29 жовтня ми здійснили останній, як наразі було домовлено, платіж російському «Газпрому» у нинішньому році. «Нафтогаз України» перерахував Москві 64 мільйони доларів передоплати.
Минулими вихідними, коли країна голосувала, майже непомітною залишилася сенсаційна новина: Російська Федерація нібито планує наступного року продавати нам газ майже на сто доларів дешевше, ніж нині! А конкретно — по 146 доларів за тисячу кубометрів. До Європи «Газпром» продаватиме своє блакитне пальне менш ніж за 200 доларів. Це ціновий мінімум за останні одинадцять років.
Учора трапилася одна з небагатьох приємних подій в економічному житті нашої держави. Міжнародна рейтингова агенція «Стандарт енд Пурз» не набагато, але підвищила суверенні рейтинги нашої країни — до «В-/В» з «SD/D». Довгострокові і короткострокові рейтинги за зобов’язаннями в національній валюті були підвищенні до «B-/B» з «CCC+/C».
Несподівано різке похолодання, яке прийшло в Україну, грає на руку російському «Газпрому». Україні нині треба активніше запасатися пальним — і вирішувати це питання або з росіянами, або з Європою. Перший варіант є очевиднішим, але, з огляду на політизованість кожного кроку російського постачальника енергоносія, напрочуд важким.