Геть, Іване!

88–річного Івана Калимона два роки тому вже позбавили громадянства США, тепер його депортують, проте ще невідомо куди. Йому закидають службу в лавах української поліції у Львові під час нацистської окупації, коли Калимон нібито брав участь у стратах та акціях із депортації цивільного населення до концентраційного табору в Плугові. Справу вів особливий відділ Міністерства юстиції США, який займається полюванням на колишніх нацистських злочинців на території Сполучених Штатів.

SOS без надії

SOS без надії

Балкер «Аріана» — напевно найжахливіший випадок із тих, коли до сомалійських піратів потрапляли в заручники наші співвітчизники. Вже чотири місяці судно дрейфує десь за 50 морських миль від узбережжя Сомалі, на ньому жахливі умови, закінчується вода, їжа й медикаменти. Останнє — дуже потрібно, адже серед команди двоє жінок, одна з яких мала викидень через місяць після захоплення «Аріани» піратами. Жінка залишається у дуже важкому стані, проте бандити відмовляються відпустити її окремо від усього екіпажу, за який вони хочуть десять мільйонів доларів викупу. Про це все знову нагадав капітан судна Воронов, який днями звернувся до української влади з проханням про допомогу. «Ми виснажені й сповнені відчаю», — зізнався капітан. Якщо хвора жінка не отримає найближчим часом кваліфіковану медичну допомогу, вона може померти, повідомив пан Воронов.

Вибори Гетьмана

Про це мер Полтави Андрій Матковський заявив учора в ефірі телерадіокомпанії «Місто». «Серед депутатів міськради побутує більш серйозна думка: якщо ставити такий пам’ятник, то, передусім, треба враховувати думку полтавців, — сказав Матковський. — І депутати сьогодні, — є вже такі пропозиції, які я повністю підтримую, — готові розглянути на найближчій сесії і винести питання про встановлення пам’ятника Мазепі на всенародне обговорення в Полтаві, з наступним проведенням референдуму». Проводити референдум міськрада запросить «соціологічні служби», а дату його полтавський мер, «для економії коштів», «приторочив» до виборів Президента України 17 січня.

Чужозаконня

Чужозаконня

Посвідчення українських правоохоронців аж нітрохи не лякають російських військових з Чорноморського флоту в Севастополі. Днями, коли судові виконавці державної виконавчої служби міста прийшли до однієї з російських частин, маючи при собі рішення Господарського суду Севастополя про повернення у власність України створного знака (берегової позначки, яка позначає фарватер судна. — Авт.), їх просто затримали російські морські піхотинці, передає «Українська правда». За повідомленням прес–служби ЧФ РФ, на служителів української Феміди «склали протокол і підготували заяву на ім’я начальника УВС України по Севастополю, якому і передали затриманих». З незрозумілих причин і в Міністерстві закордонних справ України, і в Головному управлінні юстиції міста Севастополя, де працюють затримані, відмовляються коментувати інцидент.

Диверсія у шлунку?

Диверсія у шлунку?

Невдовзі після обіду солдати 72–ї механізованої бригади, що дислокована в Білій Церкві, відчули себе недобре, скаржилися на температуру та різкі болі у шлунку. Командир бригади вирішив негайно перевірити увесь особовий склад, і як наслідок — 28 чоловік негайно госпіталізували з діагнозом «гострий гастроентерит», тобто харчове отруєння. Ще у 154 таке отруєння підозрюють.

Поцілунок Каїна

Поцілунок Каїна

Російське «привітання» з Днем Незалежності України: 24 серпня офіційний представник слідчого комітету при прокуратурі РФ Володимир Маркін вкотре заявив, що українці масово воювали в Грузії у серпні минулого року, причому як військовослужбовці регулярних підрозділів ЗСУ, так і члени націоналістичної УНСО.

Військо Дядечка Василя

«Ти в якій частині служив?» — суворе питання. «Що–що?», — ще встигає промовити бідолашний нікчема, який просто так начепив синій «тільник», перед тим, як потужний, добре поставлений удар десантника збиває його з ніг. Напевно, жоден рід військ не відзначає своє свято з таким розмахом і запалом, як ті, що приходять із неба. 2 серпня — свято для восьми тисяч українських солдатів та офіцерів, які зараз служать у Збройних силах України: у 25–й окремій Дніпропетровській повітряно–десантній бригаді 6–го армійського корпусу, 95–й окремій аеромобільній бригаді 8–го армійського корпус у Житомирі, 79–й окремій аеромобільній бригаді Командування Сухопутних військ, яка дислокується у Миколаєві, та 80–му окремому аеромобільному полку 13–го армійського корпусу у Львові. Вулиці саме цих міст захоплять завтра сині тільники та блакитні берети, традиційно обійнявшись по двоє–троє. Веселі, зухвалі і, що гріха таїти, «розігріті» десантники гулятимуть містами, співатимуть, мірятимуться силами і взагалі святкуватимуть так, як вміють лише вони. А от випадковим перехожим краще не ставати на дорозі козакам і, тим паче, не провокувати їх і не вестися на їхні провокації.

2х2 = скандал

Дипломатичний пінг–понг почався з–під килима. Українське Міністерство закордонних справ неофіційно попросило двох російських дипломатів, радника посольства РФ Володимира Лисенка та генерального консула Росії в Одесі Олександра Грачова, залишити територію України. Формальна підстава — в обох дипломатів добіг кінця термін перебування, насправді ж за цим стояло намагання позбутися особливо одіозних «посланців», слова і дії яких були часто відверто антиукраїнськими. У відповідь до МЗС Росії запросили українського посла в Москві Костянтина Грищенка і зажадали достроково завершити місію генконсула України в Санкт–Петербурзі та одного з радників посольства України в Москві. Обґрунтування — «недружні дії української влади щодо двох російських дипломатів». Оскільки до українських дипломатів, яких хочуть вислати, ніколи не було жодних претензій, реакція Москви виглядає як банальна помста.

Парад як парад

Інтрига навколо цьогорічного військового параду на День Незалежності практично розвіялася, і зараз уже достеменно відомо, «що там буде, а чого не буде». Маршуватимуть–таки лише піші підрозділи, зате з піснею. «Залізо» не проїде головною вулицею, однак новинки української зброї й техніки тут можна буде побачити. А небом пролетить ледь не все, що є в арсеналі Повітряних сил ЗСУ. Та про все по порядку...

Пекло на дорогах

Літня спека, тиск, болить голова, піт заливає очі — і руки вже слабше стискають кермо, а реакція притуплюється. Результат — до півтора десятка загиблих і сотні поранених щодоби внаслідок дорожньо–транспортних пригод. Минулої п’ятниці у Росії, в Ростовській області, неподалік села Самарське рейсовий автобус «Ікарус» зіткнувся з бензовозом. Загинула 21 особа, зокрема й один українець, ще двоє наших співвітчизників поранені. Вчора почалася процедура видачі родичам опізнаних тіл, до Ростова прибув український консул, аби вирішити питання з прикордонними, митними, санітарними службами щодо доставки тіла загиблого українця на Батьківщину. Попередньо вважають, що аварія могла статися через проблеми зі здоров’ям у водія автобуса, водночас експертиза нібито встановила, що в тілі водія алкоголю не було.