«Деконвертація» зарплати

Не беруся стверджувати, що змагання із тіньовою економікою в найсхіднішому регіоні України вступили в завершальний етап — власне кажучи, з визначенням цього «етапу» взагалі неясно. Однак з явищем відповідні органи таки намагаються боротися.

Холодна «регіональна» осінь

Партія регіонів на Луганщині формально ще не почала колотися, однак за відсутності скільки-небудь серйозних політичних опонентів (на кого можна було б перекладати провину за цілком очікувані провали, перш за все в комунальній сфері) невдоволення реальним станом справ, здається, може «сублімуватися» у традиційний для наших країв конфлікт: між обласною владою та міським керівництвом Луганська.

Наші «першодрукарі» — їхнім алкоголікам

Луганські правоохоронці знайшли непряме підтвердження тези головного санітарного лікаря Російської Федерації пана Оніщенка, який причиною масових алкогольних отруєнь росіян назвав міжнародну антиросійську змову. Як повідомили «УМ» в Управлінні податкової міліції ДПА Луганщини, на минулому тижні її співробітники спільно з прикордонниками поблизу селища Мілове виявили 220 тисяч марок акцизного збору на алкогольні напої російського виробництва. За словами податківців, це величезна партія. Адже за останні роки подібних випадків на українській території взагалі не було зареєстровано.

Лихо з розвитку

Проблема відшкодування податку на додану вартість підприємствам-експортерам на Луганщині має дещо інший характер, ніж на Донеччині. Рiч у тім, що хоча місцевий електорат і голосує за Януковича та його партію, якихось особливих преференцій від нинішнього уряду найсхідніша область України не має — як не мала під час попереднього урядування Віктора Федоровича. А те, що тут відшкодовано суми ПДВ набагато більші, ніж іншим (крім «донецьких», звичайно), — на те є причини. Зрештою, це підтверджує навіть цілком «помаранчевий» екс-міністр фінансів.

Кого легше гуртом бити? Перекупників

Кого легше гуртом бити? Перекупників

Хто пам'ятає, торік такий собі пан Шуфрич доводив «недієздатність» «помаранчевого» уряду дурнуватим, але для багатьох очевидним аргументом: картопля на базарах подорожчала мало не вдвічі. Причому практично одночасно із завершенням збирання врожаю. Тоді змістовної відповіді на подібні закиди ніхто дати чи то не зміг, чи не схотів дискутувати за схемою «сам «не так». Лишалося вважати, що той рік на овочі виявився невдалим.

Полюс холоду

Полюс холоду

Знаєте, де в Україні найхолодніше місце? На Луганщині. Тут була зафіксована найнижча температура за весь час метеорологічних спостережень на наших теренах -42оС. І найгарячіше теж на «крайньому сході» держави: +42о. Різниця - 84 градуси. Чим не Сибір?

Продавала пиріжки, тепер - завод

Прес-служба Луганського облуправління СБУ нещодавно повідомила про особливості приватизації, як говориться в тексті, «одного з великих промислових підприємств Стаханівського регіону, в результаті якого державі завдано збиткiв у розмірі близько трьох мільйонів гривень».

Донецький? Нагору!

На вугільну промисловість Луганщини напала пошесть відставок. Із восьми генеральних директорів державних підприємств (ДП) звільнено п'ятеро. До того ж разом із ними усунуто з посади «головного із закриття шахт» — керівника обласної дирекції підприємства «Луганськвуглереструктуризація» Олександра Файнгольда, який цю структуру створював десять років тому.

Язик мові не товариш?

Намічений на вчора візит Прем'єр-міністра Віктора Януковича на Луганщину не обійшовся без казусів ще на етапі його підготовки. Причому справа стосувалася питання буденного і вже тисячі разів відпрацьованого «повітовим» етикетом. Як завжди, обласна державна адміністрація підготувала пакет документів: перелік об'єктів для відвідування високо-посадовцем, їхня історія, соціально-економічні викладки тощо. Зрозуміло, державною мовою — так це писалося й за Кучми, і до Кучми. Але після підписання Універсалу національної єдності хтось вирішив цей порядок поламати. За даними джерела в облдержадміністрації, з Кабміну вищезгаданий «пакет» повернувся перекладеним на російський «язык», та ще й із приписом: надалі готувати послання до вищого виконавчого органу незалежної Української держави винятково мовою колишньої метрополії. І крапка.

Романіти — родичі діамантів

Романіти — родичі діамантів

Що таке фулерени, у нас знає далеко не кожний випускник технічного ВНЗ. Очевидно, тому, що відкрили цей клас речовин відносно недавно — два десятки років тому, а система науково-технічної інформації в країні з тих пір, м'яко кажучи, дещо занепала. А між тим Україна в галузі застосування фулеренів займає провідні позиції у світі. Навіть не країна в цілому, а Луганська область. А якщо зовсім точно — ТОВ «Інтермет», чиї цехи розташувалися в місті Стаханов.