Президент хоче в Донецьк

Президент хоче в Донецьк

Низка військових експертів і політологів вважає, що ситуація, яка склалася на Донбасі після звільнення низки райцентрів та блокування бойовиків у Донецьку та Луганську, є сприятливою для сил антитерору. Саме тому керівництву АТО слід максимально швидко готувати фінальну стадію антитерористичної операції.

Здавайтеся, вас заблоковано

Здавайтеся, вас заблоковано

Із моменту початку антитерористичної операції на Донбасі територія, яку контролюють бойовики, зменшилася вдвічі. Звісно, найбільший поступ відбувся після завершення режиму припинення вогню і відновлення активної фази АТО 1 липня. «Сьогодні під контролем терористів поки що лишається конгломерація міст Донецьк—Горлівка та група міст у районі Єнакієвого, Сніжного, Шахтарська, Тореза, — каже радник глави МВС Антон Геращенко.

Чорне море: безпечно і вигідно

Чорне море: безпечно і вигідно

Анексія Криму та Антитерористична операція на Донбасі неабияк вплинули на цьогорічний курортний сезон на півдні України. По-перше, курорти Одещини, Миколаївщини та Херсонщини розраховують на збільшення кількості відпочивальникiв на 20—30% за рахунок туристів, які відмовляються від відпочинку в Криму з патріотичних міркувань та з огляду на безпеку.

Перелом на Купала

Перелом на Купала

Ще минулої п’ятниці по обіді секретар РНБО Андрій Парубій доповідав, що українські сили АТО контролюють дві третини території Донецької та Луганської областей: 23 iз 36 районів. Але вже за добу ця інформація застаріла. Під вечір того ж дня українська армія звільнила стратегічно важливе селище Миколаївка у передмісті Слов’янська.

Втеча неможлива

Сили антитерору продовжують звільняти від бойовиків населені пункти Донбасу та розвивати наступ. Позавчора до числа визволених неподалік Слов’янська додалися селище Райгородок та села Різниківка i Рай-Олександрівка. Коли цей номер «УМ» готувався до друку, українські військові готувалися звільняти Миколаївку.

Швидше нас звільняйте!

Швидше нас звільняйте!

«Прикордонники і українські військові відбили пункт пропуску «Довжанський» на кордоні з Росією і відновили його роботу»; «Спецпідрозділи Нацгвардії звільнили і встановили контроль над трьома селами поблизу Слов’янська — Закітне, Старий Караван та Брусівка»; «Звільнено селище Металіст поблизу Луганська», — такі повідомлення зі східного фронту надходили позавчора під вечір.

Тільки наступати і звільняти!

Тільки наступати і звільняти!

Відучора сили антитерору відновили наступ на позиції терористів. Десятиденка припинення вогню українською стороною (20—30 червня) так і не призвела до бажаного миру на Донбасі, навпаки, більшість збройних угруповань бойовиків, замість скласти зброю, продовжували атакувати блокпости українських військових, а диверсії на залізниці знахабнілі терористи почали коїти далеко за межами зони АТО — на території Харківської та Запорізької областей

Словом чи вогнем?

Сьогодні о десятій ранку спливає часовий проміжок, відведений на так званий план «А» (який передбачав режим припинення вогню та реалізацію мирного плану Президента Петра Порошенка). Що далі? Розвиток подій передбачає лише два варіанти.

Доба до вогню

Доба до вогню

Лише доба лишається до завершення режиму припинення вогню, оголошеного українською стороною. Ще позавчора Президент Порошенко не виключав, що режим без вогню може скасувати й достроково, але поки що віддав наказ без коливань стріляти у відповідь на напади терористів.

Мир чи знищення?

Мир чи знищення?

Українські сили антитерору минулої п’ятниці о 22.00 припинили вогонь у зоні АТО після відповідного наказу Президента Петра Порошенка. Відтак підрозділи ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби до 10-ї ранку наступної п’ятниці — 27 червня не будуть вести бойових дій, не переходитимуть у наступ, а лише відповідатимуть вогнем у разі нападу бойовиків.