Троє онуків о третій ночі

Разом із малечею пішов iз життя і їхній дідусь. Останньої святкової, під Водохрещення, ночі 55-річний чоловік, судячи з міцного сну, перебував у «специфічнй формі», яка унеможливлювала порятунок дітей. Вогонь і дим підняли на ноги лише 80-річну прабабцю, котра спала у сусідній кімнаті.

Березень — місяць «панамський»

Березень — місяць «панамський»

Уперше ці суперники зустрілися 11 березня 2006 року в Гамбурзі. Тоді, попри визнану фахівцями перевагу українця в кожному з 12 раундів, судді зафіксували нічию: двоє виставили рівну кількість очок (114:114), і лише третій показав 118:114 на користь українця. Тим самим Володимирові Сидоренку вдалося відстояти титул чемпіона світу за версією WBA у другій легкій вазі (до 53,5 кг), але після 18 перемог в усіх попередніх боях нічия дещо зіпсувала Володі настрій.

Не всяк вояк підніметься на «Говерлу»

Не всяк вояк підніметься на «Говерлу»

З-поміж санаторно-курортних закладів Моршина «Говерла» є закладом особливим. Адже тут лікуються (і спілкуються) поборники української самостійності з багатьох регіонів України. Після катувань у сталінських таборах ГУЛАГу додому учасники національно-визвольного руху зазвичай поверталися каліками. «З історії хвороб наших пацієнтів можна писати історію удосконалення «роботи» з людьми в катівнях радянської імперії, — акцентує головний лікар оздоровниці Іван Николишин. — З якими лише деформаціями і переломами кісток, розладами шлунково-кишкового тракту не прибувають ветерани УПА для реабілітації!».

Цвинтарний дебош

На Запоріжжі ледь не улюбленою розвагою неповнолітніх правопорушників стають дебоші на кладовищах. Черговий скоєно у селі Балкове Токмацького району, повідомив 22 січня запорізькому кореспонденту «УМ» начальник райвідділу міліції Леонід Грабина. Злочин вельми специфічний: на місцевому цвинтарі з пневматичної рушниці зловмисники розтрощили більш як п'ятдесят портретів на пам'ятниках чи надгробних плитах винятково фронтовиків! З огляду на цю обставину очолювана депутатом райради Анатолієм Радомським сільська організація ветеранів, зчинивши логічний галас, висунула нелогічну версію організації акції вандалізму... західноукраїнськими «націоналістами».

«Підніжка» для обіцянки

Упродовж минулого року на спорудженні нового мостового переходу в Запоріжжі були задіяні значні трудові й матеріальні ресурси. Міська влада орієнтувалася на обіцяні урядом Віктора Януковича 230 мільйонів гривень. Попри те, що цю суму в повному обсязі було закладено в державному бюджеті 2006 року, з Києва до Запоріжжя «допливло» тільки 105 тисяч. Наразі відповідні служби мерії мізкують, у який спосіб втиснути виконаний — досить солідний, зауважу — обсяг робіт у прокрустове ложе фінансових реалій, непрогнозовано обмежених столицею. Підрядні і субпідрядні організації своїми інтересами, ясна річ, не поступаються, і вихід один: оплачувати зроблене, задіюючи ресурси 2007 року. Вони ж обмежені 250 мільйонами: міська влада клопоталася про вдвічі більшу суму.

Платити чи не платити?

Після гучної заяви міністра юстиції Олександра Лавриновича, що він уже заплатив за новими тарифами і пропонує повторити цей подвиг усім законослухняним громадянам, стало зрозуміло: влада взялась за своїх підданих всерйоз і готова застосовувати найрізноманітніші важелі, аби змусити їх платити більше. Події минулого тижня підтвердили, таки ми маємо рацію. Спочатку віце-прем'єр-міністр Володимир Рибак заявив, що в Україні може з'явитись міністерство житлово-комунального господарства — щоб регіони краще розуміли, як треба правильно витрачати кошти. А через день y Комітеті Верховної Ради з питань будівництва і житлово-комунального господарства відбулось перше засідання робочої групи, створеної за результатами міжкомітетівських слухань. Очолив робочу групу представник антикризової коаліції, депутат-«регіонал» Валерій Петросов.
Хвиля подорожчання комунальних послуг нині котиться Україною. І кожен регіон має свої особливості.

Новосілля діорами ДніпроГЕСу

Наразі мало хто з мешканців Запоріжжя переймається тим, що назва його рідного міста «за порогами» семантично аж ніяк не відповідає ландшафтним реаліям: дев'ять гранітних порогів, які імператор Констянтин VII Багрянородний описав тисяча з лишком років тому, ще у 20-х роках минулого сторіччя назавше зникли з усіх мап, на дні рукотворного озера, життя якому дав могутній Дніпро, наштовхнувшись на вигнуте дугою тіло греблі.

«Менти» побили усіх

Упродовж місяця в Запоріжжі можна було спостерігати за незвичним турніром з футзалу. Майори, полковники і навіть генерали, познімавши в спорткомплексі «Динамо» свої регалії і забувши про субординацію, буцали м'яч, а іноді й один одного по ногах, прагнучи довести, хто на паркеті господар і чиїм має стати місцевий «Кубок співдружності» — турнір місцевих «силовиків».

П'ятнадцятий — «майна», сімнадцятий — «віра»

П'ятнадцятий — «майна», сімнадцятий — «віра»

Щонайменше триста будинків обласного центру скніє «у черзі» на терміновий капремонт. Частину ж житлового фонду Запоріжжя взагалі вже ніщо не порятує: тільки в Заводському районі тисяча з лишком сімей донині поневіряється у бараках, які ремонту не підлягають, бо ж збудовані ще у 1946-1947 роках полоненими німцями — до речі, як тимчасове житло для переможців.