Недипломатичний крок
Німецький «Патріот»на захисті Туреччини
«Туреччина є членом НАТО, і ми не залишимо її у небезпеці», — запевнив позавчора на відкритті у Брюсселі дводенного саміту міністрів закордонних справ Північноатлантичного Альянсу Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
Позменшували й досить
Президент США Барак Обама позавчора виступив у Національному університеті оборони у Вашингтоні з промовою, присвяченою 20–й річниці початку дії Програми спільного зменшення загрози (Cooperative Threat Reduction Program) між США та Росією, більше відомої як «Програма Нанна–Лугара». У своєму виступі глава Білого дому вкотре заявив про рішучість США попередити розповсюдження ядерної, біологічної та хімічної зброї. І в цьому контексті попередив сирійського президента Башара Асада про серйозні наслідки в разі застосування його армією хімічної зброї проти опозиції. Решту часу президент присвятив Програмі спільного зменшення загрози, термін дії якої спливає у червні наступного року.
Довгий шлях до нової реальності
Тисячі палестинців у Рамаллі вітали голову Палестинської Автономії Махмуда Аббаса, коли позавчора він повернувся із Нью–Йорка після засідання Генеральної Асамблеї ООН, яка надала Палестині статус країни–спостерігача. «Дорога до визнання була довгою, але ми не відступалися. І перемогли. Визнання Палестини як держави змінює все, відкриває перед нами нову реальність. Але ми маємо бути свідомі того, що ця перемога вже спричинила війну, колонізацію та окупацію», — наголосив Аббас.
Майорить прапор Мальорки
У 1838—1839 роках на острові Мальорка, у мальовничому селищі Вальдемосса, за 19 км на північ від міста Пальма, звили любовне гніздечко польський композитор Фредерік Шопен і французька письменниця Жорж Санд. Під впливом чарівності цих місць Шопен написав деякі зі своїх найкращих романтичних творів. Відтоді Вальдемосса, розташована на схилах гір поруч із Картезіанським монастирем та королівським замком Санчо І, залишається пунктом призначення художників, музикантів та інших представників артистичної богеми. А Мальорка загалом — одним з улюблених місць відпочинку світової еліти. Починаючи з середини ХХ століття, острів облюбували й голлівудські знаменитості. Той факт, що на острові мешкає багато зірок шоу–бізнесу, приваблює сюди додаткові натовпи молоді.
Майорка (іспанська назва) чи Мальорка (каталанська) — найбільший острів Балеарського архіпелагу, розташованого в Середземному морі на південь від континентальної Іспанії. Він відрізняється від двох інших відомих островів — Ібіци, що відома передусім як головна європейська літня дискотека, та Менорки, яка має менш розвинену туристичну інфраструктуру. Тепер Мальорка цілком доступна і для українських відпочивальників середнього достатку.
Дешевий одяг дорогою ціною
Пожежі на швейних фабриках у Бангладеш трапляються нерідко, проте трагедія, що сталася минулої суботи у столиці країни, вразила навіть звичних до таких випадків бангладешців. Вогонь, що спалахнув увечері в дев’ятиповерховій будівлі фабрики «Тазрін фешн» у районі Ашуліа на околицях Дакки, не вдавалося загасити цілу ніч. Повні масштаби катастрофи пожежники усвідомили лише тоді, коли в неділю зранку, нарешті приборкавши стихію, увійшли до вигорілих фабричних приміщень. Спершу рятувальники повідомили, що виявили всередині 121 обвуглене тіло, згодом місцева влада уточнила цифри: загиблими знайдено 112 осіб, ще кількох вважають зниклими безвісти. За інформацією свідків, на момент виникнення вогню у фабричних приміщеннях перебувала понад тисяча людей — переважно жінок.
Хто «Вперед!» — той проти влади
Влада Казахстану вимагає заборонити два опозиційні політичні об’єднання, деякі ЗМІ, які начебто пропагують екстремізм, та кілька неурядових громадських організацій. До переліку засобів масової інформації, які вимагає закрити прокуратура, увійшли понад 40 друкованих та інтернет–видань. Вони, на думку суду, підбурювали до державного перевороту під час висвітлення подій у Жанаозені, де страйкували нафтовики. Свої вимоги казахська прокуратура мотивувала нещодавно винесеним вироком лідеру незареєстрованої опозиційної партії «Алга!» Володимиру Козлову. Як повідомляє «Франс пресс», генеральна прокуратура Казахстану офіційно звернулася до суду з позовом про визнання екстремістською діяльність «Алга!» («Вперед!») та об’єднання «Халик майдани». Також подано аналогічні позови з вимогами закрити газети «Взгляд», «Республіка», телеканал «К+», який транслюється на решту світу через супутник, інформаційний відеопортал Stan.tv і ще низку видань.
Рівняння на Кишинів
У питанні створення вільної економічної зони з ЄС Молдова цілком може випередити Україну, зазначає у своєму аналітичному матеріалі «Німецька хвиля». У Брюсселі відбувається черговий раунд перемовин щодо угоди про зону вільної торгівлі між Молдовою та Європейським Союзом. Молдавська влада розраховує, що документ, який планують підписати не пізніше вересня 2013 року, відкриє нові перспективи для розвитку економіки країни. Хоча багато експертів налаштовані песимістично й прогнозують у разі створення ЗВТ спад місцевого виробництва, яке навряд чи витримає конкуренцію з європейським. Зокрема, можуть фактично зникнути такі сільськогосподарські галузі, як овочівництво і виноградарство.