«Пора» проти «Пори»

«Пора» проти «Пори»

Полку учасників парламентських виборів прибуло. У прес-релізі, розповсюдженому організацєю, яку в Україні знають як «жовта «Пора», зазначено: «1 серпня Громадянська партія «Пора» отримала Свідоцтво про реєстрацію політичної партії від 23 березня 2005 року за № 127-п.п. Свідоцтво видане за рішенням Печерського суду м. Києва від 29 червня 2005 року, який зобов'язав Міністерство юстиції України зареєструвати ГП «Пора» до 24 березня 2005 року. Таким чином, ГП «Пора» візьме активну участь у виборах 2005 року».

Соціалісти чубляться з «губернатором»

Як не крути, а Запоріжжя претендує на статус регіону, показового у контексті протистояння між учорашніми однодумцями по Майдану. Наприкінці червня «УМ» «накаркала», сумніваючись у примиренні місцевих соціалістів із головою обласної держадміністрації Юрієм Артеменком. «Війна» скінчиться 22 червня?» — так називався матеріал про конфлікт, взаємні образи та чергову дату судового розгляду. Не 22-го, а 29 червня Юрій Артеменко таки захистив у місцевому суді Комунарського району Запоріжжя свої честь і гідність, на які зазіхнув перший секретар обкому СПУ Сергій Кузьменко. Але той не квапиться вибачатися за поширену у ЗМІ «дезу» про «губернатора». Ще не висохло чорнило на апеляції, як Кузьменко скликав журналістську братію для нових вельми епатажних заяв.

За Піскуном наглядатимуть

За Піскуном наглядатимуть

Голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Володимир Стретович може стати першим заступником Генерального прокурора. Власне, сам Володимир Миколайович натякав на ймовірність такого розвитку подій ще з місяць тому, але тоді преса сприйняла цю новину досить скептично. По-перше, з'явилася вона тоді, коли ще надто свіжим був спогад про невдалу спробу Стретовича та його соратників по «антикорупції» відправити у відставку Генпрокурора Святослава Піскуна (комітет більшістю голосів цю пропозицію не підтримав), а по-друге, місце свого першого заступника парламентському візаві нібито запропонував сам Піскун, з яким Стретович постійно вступає в публічну полеміку і якого закликає піти у відставку.

Порожняк не гонить?

Порожняк не гонить?

Зробивши ковток свіжого повітря, людина, яка тривалий час безвилазно перебувала у задушливому погребі, може знепритомніти. Мабуть, щось подібне відчув організм «донецького в'язня» Бориса Колесникова, опинившись на волі після кількох місяців сидіння за гратами. «Там» пан Борис тримався живчиком, вдало поєднуючи на обличчі вираз невинно засудженого стражденця з магнетичним поглядом красеня-чоловіка (принаймні саме таким він виглядав у очах завжди наявних у таких випадках екзальтованих жіночок, які, тримаючи в руках портрети ув'язненого Колесникова, стогнали під вікнами судів: «Ох, який же він МУЖЧИНА!»). Та щойно голову Донецької облради рішенням суду випустили з «клітки» на всі чотири сторони (обмежені кордоном України), як слабкий чоловічий організм не витримав, і «мужчині» стало вкрай зле.

Будемо дружити міністерствами?

Міністерство внутрішніх справ України планує провести переговори з відповідним відомством Росії. Темою спілкування двох МВС буде прохання (вимога, побажання – судячи з усього, термін конкретизується в процесі переговорів) української сторони до російської влади видати колишніх високопосадовців України, яких на Батьківщині підозрюють у скоєнні злочинів. Про це журналістам, перебуваючи у Хмельницькому, повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Закінчили. Але не все

П'ять місяців. Саме стільки часу минуло відтоді, як 1 березня Віктор Ющенко повідомив журналістам, що вбивство Георгія Гонгадзе розкрите, а його виконавці знайдені. Після цієї необережної заяви Президента частенько озивався Генпрокурор Святослав Піскун, щоразу уточнюючи: для завершення розслідування однієї з найрезонансніших справ у новітній історії України потрібно тільки три речі — знайти й затримати генерала Олексія Пукача, отримати свідчення екс-майора президентської охорони Миколи Мельниченка й завершити експертизу тіла Георгія. Незалежно від конкретних результатів по кожному з цих пунктів керівник ГПУ прогнозував передачу справи до суду вже в липні.

Доборовся до невиїзного статусу

Доборовся до невиїзного статусу

«Слава суду!» і «Слава Федуру!» — лунало вчора у стінах і під стінами Київського апеляційного суду. Доборовся-таки Борис, якого підтримували відповідними плакатами («Борис! Борись!») палкі прихильники з рідного Донецька й просто антипатики «помаранчевої» влади без конкретної прив'язки до місця проживання. Суддя Апеляційного суду столиці Ірина Сілкова зірвала овації на свою адресу, оголосивши «вердикт»: звільнити колишнього голову Донецької облради Бориса Колесникова з-під варти і змінити йому запобіжний захід на підписку про невиїзд.

«Так!» — за так

«Так!» — за так

У «справі Андрія Ющенка» з'явився новий поворот. Точніше, спробував з'явитися. Адже після розповідей про розкішну «тачку», телефон, винайняту квартиру на вулиці Дарвіна та любов до дорогих ресторанів 19-річного президентського сина деякі ЗМІ спробували пояснити, яким саме коштом Андрій Вікторович оплачує такі розкоші. Варіант відповіді: зовсім не дві роботи в консалтингових фірмах, на яких працює студент Ющенко-молодший, а дохід від зареєстрованих на Андрія політичних брендів.