Розколоті бігбордами

Розколоті бігбордами

Банери, які, судячи зі змісту, пропонують вважати перемогу радянських військ у Другій світовій війні насамперед перемогою над українськими патріотами з дивізії «Галичина», виконано у найкращих традиціях радянського агітпропу.

Забули про незахищених!

Віктор Ющенко просить Кабінет Міністрів уточнити свою Постанову № 424 від 28 квітня «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися дитячими установами оздоровлення і відпочинку, що утримуються за рахунок бюджетних коштів».

З фінкою — в Європу

З фінкою — в Європу

«Україна — велика європейська держава, яка має всі можливості інтегруватися до Європи... І Фінляндія готова допомогти вам пройти цей шлях», — заявила президент Фінляндії Тар’я Галонен, яка вчора прибула з офіційним візитом до Києва. Пані Галонен назвала ініціативу ЄС «Східне партнерство» «першим кроком інтеграції України в європейські структури». Щоб згладити двозначність цієї фрази (начебто до «Східного партнерства» ніяких євроінтеграційних кроків і не було!), Президент України Віктор Ющенко щиро подякував фінській гості за «посильну допомогу», яку надає її країна на нашому тернистому шляху до ЄС.

Що таке безпека для «ведмедя»?

Що таке безпека для «ведмедя»?

Позавчора президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ «Про стратегію національної безпеки Російської Федерації до 2020 року». Серед зовнішніх загроз Росії у документі названо «політику низки провідних країн, спрямовану на досягнення переваги у військовій сфері». Аналітики відразу ж «зметикували», що йдеться насамперед про Сполучені Штати, а також про Китай, котрий «нарощує озброєння шляхом розвитку високоточних, інформаційних та інших високотехнологічних засобів ведення боротьби». У «Стратегії» йдеться, зокрема, що у зв’язку з розгортанням Вашингтоном глобальної системи протиракетної оборони Москва застосовуватиме всі необхідні зусилля, «щоб забезпечити ядерний паритет зі США». Термінологія цілком у стилі «холодної війни». Хоча водночас у документі вказано, що пріоритетом у відносинах зі США є досягнення нових домовленостей у галузі роззброєння, зміцнення довіри, і що загалом Росія провадитиме політику, що «виключає гонку озброєнь».

Знову прицілюємося на 17–те?

25 жовтня виборів Президента не буде. Як і передбачалося, Конституційний Суд визнав цю дату, призначену раніше Верховною Радою, такою, що не відповідає Основному закону. Власне, самі парламентарії, коли в єдиному пориві понад 400 голосів вирішили призначити день голосування на 25 жовтня, добре усвідомлювали: КС цю дату «заверне». Тому жодних заперечень щодо вчорашнього рішення тлумачів Конституції не висловлювали.

І на сході є життя

І на сході є життя

Президент України Віктор Ющенко запевняє, що в червні, на першому багатосторонньому засіданні учасників ініціативи «Східне партнерство», Україна готова представити пропозиції з п’яти напрямків співпраці, зокрема, у сфері енергетики, екології, в адаптації законодавства до європейського, у прикордонній співпраці та роботі з малим бізнесом. Зокрема, глава держави пропонує включити реалізацію давно задуманого проекту Євразійський нафтотранспортний коридор одним із пунктів енергетичної співпраці в рамках «Східного партнерства». Втім експерти вважають, що занадто дорогий і масштабний проект для такої програми, як «Східне партнерство».

Остання крапка...

Остання крапка...

В історію сучасного літературознавства Лев Лосєв увійшов насамперед як автор біографії Йосипа Бродського в книзі серії «Жизнь замечательных людей». Під його редакцією виходили книги Михайла Булгакова, Миколи Олейнікова, Евгена Шварца, Лосєв досліджував езопову мову в радянській літературі, писав літературознавчу аналітику про «Слово о полку Ігоревім», творчість Антона Чехова, Анни Ахматової, Олександра Солженіцина…

Походеньки бравого міністра

Скандальна історія навколо міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який нібито разом із сином у нетверезому вигляді вчинив скандал в аеропорту німецького Франкфурта–на–Майні, обростає новими подробицями. Як повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на прес–службу авіакомпанії «Люфтганза», українців не пустили на борт літака, остерігаючись можливих безчинств із їхнього боку. Екіпаж літака та співробітники аеропорту мали серйозні побоювання, що, потрапивши на борт, українець почне буянити і поставить під загрозу безпеку решти пасажирів та персоналу. У прес–службі «Люфтґанзи» стверджують, що міністр мав вигляд «надзвичайно п’яної людини». Рішення про відмову в допуску на борт літака було ухвалене лише після відповідних консультацій, проведених між службами аеропорту й екіпажем.

Рим і мідні труби

Успішно триває римський турнір серії WTA із призовим фондом у 2 млн. євро для молодшої з сестер Бондаренко. Катерина пробилася вже до третього раунду, здолавши почергово італійку Роберту Вінчі (6:3; 7:6) та французку Еліз Корне (6:4, 6:1), «сіяну» тут під 13–м номером. Минулого року саме Корне була фіналісткою жіночого розряду на цьому турнірі, тож успіх Каті приємний подвійно.

Зарплата — не благодійність!

Віктор Ющенко призупинив дію окремих положень постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року №368 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. №1222». Про це йдеться в указі, опублікованому вчора на сайті глави дер­жави. Віктор Ющенко вважає, що Кабінет Міністрів України, видавши відповідну постанову, фактично перебрав на себе повноваження Верховної Ради України.